OSVČ a rodičovská dovolená

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sophie5
Povídálka 12 příspěvků 03.09.18 09:23
OSVČ a rodičovská dovolená

Ahoj všem, nějak se mi nedaří nalézt odpovědi na mé otázky, proto zakládám nové téma.. :).
V dubnu tohoto roku jsem ukončila pracovní poměr, poté jsem se evidovala na ÚP po dobu tří měsíců. V době evidence jsem otěhotněla. Od srpna jsem OSVČ. Zajímalo by mě, pokud bych ukončila živnost a opět se evidovala na ÚP, zda mám nárok na podporu v nezaměstnanosti a v případě, že bych byla v evidenci až do porodu, jak mi bude vypočten rodičovský příspěvek? Děkuji moc za odpovědi :).

Reakce:

Kriss Tina
Kelišová 5928 příspěvků 03.09.18 09:28

@Sophie5 otázka je jestli tě těhotnou vůbec zaevidují :think: rodičovský příspěvek se nevypocitává, máš 220 000 co si sama rozvhrneš to je pro všechny stejné…

Sophie5
Povídálka 12 příspěvků 03.09.18 09:32
@Kriss Tina píše:
@Sophie5 otázka je jestli tě těhotnou vůbec zaevidují :think: rodičovský příspěvek se nevypocitává, máš 220 000 co si sama rozvhrneš to je pro všechny stejné…

děkuji za odpověď, vím, že rodičovský příspěvek je daný, ale zajímalo by mě, zda si mohu určit délku pobírání příspěvku nebo budu mít určenou přesnou částku po přesný počet měsíců.

Kriss Tina
Kelišová 5928 příspěvků 03.09.18 09:35

@Sophie5 můžeš si zvolit, pokud doložíš příjmy nebo přes otce dítěte pokud bude v RL.

Sophie5
Povídálka 12 příspěvků 03.09.18 09:50
@Kriss Tina píše:
@Sophie5 můžeš si zvolit, pokud doložíš příjmy nebo přes otce dítěte pokud bude v RL.

můžu doložit příjmy je z předešlého zaměstnání, ve kterém je skončila v dubnu. Jinak příjmy ze samostatné činnosti nemám, až po přehledu. Rodičovský příspěvek se musí vyřizovat před porodem nebo az po porodu. Někde jsem četla, že pokud si chci zvolit délku sama, měla bych to řešit s předstihem, tak nevím, co je na tom pravdy.

Kriss Tina
Kelišová 5928 příspěvků 03.09.18 10:23

@Sophie5 až po porodu s tím doložením si to už nepamatuju, to poví přímo tam až budeš žádat. Většinou je lepší když doloží příjmy chlap, ty ve většině případů berou víc a pak máš možnost nastavit RP na kratší dobu :think:

Sophie5
Povídálka 12 příspěvků 03.09.18 10:25
@Kriss Tina píše:
@Sophie5 až po porodu s tím doložením si to už nepamatuju, to poví přímo tam až budeš žádat. Většinou je lepší když doloží příjmy chlap, ty ve většině případů berou víc a pak máš možnost nastavit RP na kratší dobu :think:

děkuji moc :mavam:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >