Reklama

OSVČ a rodičovská dovolená

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sophie5
Povídálka 12 příspěvků 03.09.18 09:23
OSVČ a rodičovská dovolená

Ahoj všem, nějak se mi nedaří nalézt odpovědi na mé otázky, proto zakládám nové téma.. :).
V dubnu tohoto roku jsem ukončila pracovní poměr, poté jsem se evidovala na ÚP po dobu tří měsíců. V době evidence jsem otěhotněla. Od srpna jsem OSVČ. Zajímalo by mě, pokud bych ukončila živnost a opět se evidovala na ÚP, zda mám nárok na podporu v nezaměstnanosti a v případě, že bych byla v evidenci až do porodu, jak mi bude vypočten rodičovský příspěvek? Děkuji moc za odpovědi :).

Reklama

Reakce:

Kriss Tina
Závislačka 4936 příspěvků 03.09.18 09:28

@Sophie5 otázka je jestli tě těhotnou vůbec zaevidují :think: rodičovský příspěvek se nevypocitává, máš 220 000 co si sama rozvhrneš to je pro všechny stejné…

Sophie5
Povídálka 12 příspěvků 03.09.18 09:32
@Kriss Tina píše:
@Sophie5 otázka je jestli tě těhotnou vůbec zaevidují :think: rodičovský příspěvek se nevypocitává, máš 220 000 co si sama rozvhrneš to je pro všechny stejné…

děkuji za odpověď, vím, že rodičovský příspěvek je daný, ale zajímalo by mě, zda si mohu určit délku pobírání příspěvku nebo budu mít určenou přesnou částku po přesný počet měsíců.

Kriss Tina
Závislačka 4936 příspěvků 03.09.18 09:35

@Sophie5 můžeš si zvolit, pokud doložíš příjmy nebo přes otce dítěte pokud bude v RL.

Sophie5
Povídálka 12 příspěvků 03.09.18 09:50
@Kriss Tina píše:
@Sophie5 můžeš si zvolit, pokud doložíš příjmy nebo přes otce dítěte pokud bude v RL.

můžu doložit příjmy je z předešlého zaměstnání, ve kterém je skončila v dubnu. Jinak příjmy ze samostatné činnosti nemám, až po přehledu. Rodičovský příspěvek se musí vyřizovat před porodem nebo az po porodu. Někde jsem četla, že pokud si chci zvolit délku sama, měla bych to řešit s předstihem, tak nevím, co je na tom pravdy.

Kriss Tina
Závislačka 4936 příspěvků 03.09.18 10:23

@Sophie5 až po porodu s tím doložením si to už nepamatuju, to poví přímo tam až budeš žádat. Většinou je lepší když doloží příjmy chlap, ty ve většině případů berou víc a pak máš možnost nastavit RP na kratší dobu :think:

Sophie5
Povídálka 12 příspěvků 03.09.18 10:25
@Kriss Tina píše:
@Sophie5 až po porodu s tím doložením si to už nepamatuju, to poví přímo tam až budeš žádat. Většinou je lepší když doloží příjmy chlap, ty ve většině případů berou víc a pak máš možnost nastavit RP na kratší dobu :think:

děkuji moc :mavam:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >