Reklama

Otočení miminka v den nástupu na SC

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Luucanam123
Stálice 83 příspěvků 12.10.18 05:31
Otoceni miminka v den nastupu na SC

Ahoj holky, mate nekdo s timhle zkusenost? Mala je vic jak mesic polohou labilni, takze planovany cisarsky rez, ktery mel byt dnes rano, vcera prijem s tim, ze je hlavickou dolu a hodne naleha. Tak mi udelali Hamiltona a poslali na sestinedeli lezet. Z kraje vecere pravidelne nebolestive kontrakce, po sprse uz ani tuk. Chteji mi zavadet tabletku a pak kdyztak chemii atd. Je to treti porod. Jak dlouho to muze jeste trvat? Nemuze se zase otocit? Jak pomoct? Diky za jakoukoliv reakci.

Reklama

Reakce:

KlarkaK
Závislačka 3052 příspěvků 1 inzerát 12.10.18 05:51

@Luucanam123 pretoceni do jine mene vyhodne polohy je mene pravdepofobne protoze priroda vi ze takhle to ma byt…spis bych se zeptsla zda je ted nutne na miminko tak chvatat a zacit vyvolavat…ale foktori znaji tvou celou anamnezu…jsi v nemocnici tak se zeptej jich…nebo aspon porodni asistentky…

Luucanam123
Stálice 83 příspěvků 12.10.18 05:55

@KlarkaK No prave, ze ja mam anamnezu v pohode. Zadne nemoci, zadne v problemy v tehotenstvi. Predtim porody spontane 11 dni po terminu oba. Si myslim, ze jsem tu zbytecne a budou to rvat nasilim. Jsem 39+4. Tak snad vedi co delaji.

KlarkaK
Závislačka 3052 příspěvků 1 inzerát 12.10.18 06:28

@Luucanam123 ja se vyvolavani taky bojim…urcite bych se zeotaka zda je k tomu tedy duvod kdyz miminko naleha tak ta pravdepodobnost ze zmeni polohu na labilni je malo pravdepodobna pokud mu to treba neumoznuji anatomicke prostory panve ci usporadani tveho tela pri tretim tehotenstvi… neboj se zeptat…je to TVUJ porod…ja jsem taky vzorna pacientka a doktory posloucham ale zeptat se muzes…jinak hodne stesti …

medunka23
Kelišová 6849 příspěvků 12.10.18 07:29

@Luucanam123 ty jsi 39+4 a chtějí vyvolávat?? To bych si sakra nechala vysvetlit důvod, ono totiž abys neskončila díky tomu na akutní sekci. Dejme tomu s hamiltonem bych souhlasila, i se zvýšeným dozorem, zda se mimco ještě nebude mít tendenci otáčet, ale pokud by mi nevysvetlili PROČ tedy vyvolávání, tak bych do toho po své zkušenosti z prvního porodu kdy takhle spěchali.

Heivka
Závislačka 3072 příspěvků 12.10.18 07:36

Vyvolání porodu z nepřipravených cest se může a nemusí protáhnout, mě porod vyvolávali cca ve stejné době jako teď vám z důvodu, že podle měření měl syn velkou hlavu a bylo velké riziko že kdybych třeba 14 dní přenášela tak by neprošel, mimochodem měli pravdu, sice neměl váku po 5 kilo, ale pod 4, ale obvod hlavy byl 38cm. Já k tomu měla silně nereaktivní dělohu, takže taky lahoda. No než se začalo něco dít, tak jsem si tam pobyla 4 dny. A i když to bylo náročné, první tři dny jsem měla jen křížové bolesti, takže bez spánku, kvůli nereaktivní děloze i bez jídla (kvůli vysoké pravděpodobností císaře). A i přesto, že jsem byla prvorodičky a do žíly jsem dostala všechen oxytocin z okolí, tak jsem skončila s minimálním poraněním (1cm nástřih) a hormony zafungovaly tak, že si z porodu moc nepamatuju. Takže sice bych probrala s lékaři, jestli je vyvolání opravdu nutné a podle toho se zařídila. I když ten porod byl obtížný, mám díky němu svého ZDRAVÉHO úžasného syna.

terinka4444
Hvězda diskuse 67082 příspěvků 12.10.18 08:46
@Luucanam123 píše:
@KlarkaK No prave, ze ja mam anamnezu v pohode. Zadne nemoci, zadne v problemy v tehotenstvi. Predtim porody spontane 11 dni po terminu oba. Si myslim, ze jsem tu zbytecne a budou to rvat nasilim. Jsem 39+4. Tak snad vedi co delaji.

já jsem se snad ještě nikdy nemíchala do práce lékařům. A pokud měla špatnou polohu, tak chápu plánovanýho císaře, a jsem pro, než riskovat komplikace. Ale nic ti není, dítě je správně, předpoklad, že se zase otočí, když už je správně a naléhá :nevim: ale vyvolávat zbytečně ve 39+4 bez důvodu zdravotního rizika? Chtěla bych vysvětlení proč a pravděpodobně bych to neudělala.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >