Otok po trhání osmičky vnitřní tváře

15.2.21 01:36

Otok po trhání osmičky vnitřní tváře

Ahoj ženy, ráda bych znala vaše rady a zkušenosti pokud má za sebou někdo něco podobného, v pátek ráno mě trhali osmičku v pravo nahoře, do včerejšího večera tedy do neděle cca do 6 hodin mi prášky proti bolesti dobře zabirali, beru nimesil, po trhání zubu mě bolí celá celist tvar mám napuchlou až ke spánku, prasek účinkoval pouze na bolest po trhání zubu, čelist mě bolela pořád ale dalo se to vydržet, jenže právě v tu neděli večer jsem si vzala další prasek který už nezabral a od tý doby jsem si vzala další dva, žádná velká úleva nepřichází, zub mi byl vytrhnut pod injekci, mám pocit jako bych měla tvar z vnitřní strany kde mi byl zub odstraněn nateklou tvrdou, dokonce už nejsem ani schopna rozeznat jestli bolest přichází od trhání zubu nebo od té natekle tváře, omlouvám se jestli to píšu chaoticky píšu to v půl 2 ráno úplně bezradná,,atb jsem po trhání nedostala zubařka mi jen řekla kdyby hodně bolelo mám přijít ale já nevím kdy po jaky době, někde jsem četla že to může bolet i týden ale já nechápu že mi najednou přestali pomáhat ty prášky na bolest, trochu se mi možná ulevi ale pořád to není ono :,( :? Ty prášky přestali působit ve chvíli kdy jsem kousala so jídla (už jsem měla fakt hlad ) ale kousala jsem vážně opatrně, nevím možná to nemusí být ani tím, ja uz fakt nevím:( Prosím máte některá zkušenost? Po trhání jsem ss snazila krevní srazeninu udržet ale je možný že jsem ji nějak omylem odstranila :( :( :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9
15.2.21 03:39

V pondělí bych zavolala zeptala se ;) Takhle na dálku těžko radit… osmičky jsou vždycky hnus :mrgreen: :zed: Mě to bolelo dlouho ale šlo to vydržet naštěstí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 06:08

Po trhání osmiček jsem v první řadě ledovala. Pravidelně každou hodinu na 20 minut. První dva dny jsem jedla na jemno rozmixovanou stravu (kaše). Ten první den jsem nekosala vůbec, bála jsem se. Potom jsem asi další týden kousala jen na tu zdravou stranu.
Jestli jsi poctivě neledovala a rovnou jsi ten den žvýkala stravu, i když opatrně, mohlo se ti tam něco dostat. Rána může být oteklá právě tím neledováním. Zkusila bych začít ledovat (20 minut na tvář přes nějakou látku a 20 minut bez ledování). Zkus třeba na dva dny a postupně ledovat míň často. Kup si Corsodyl v lékárně. Stojí to cca 130 korun. Je to ústní voda. Nekloktej jako u jiné vody, zkus tu ústní vodu spíš protékat přes tu ránu, aby sis nevypláchla tu sraženinu, která pomáhá honit ránu.

Také mohlo dojít k vypadnutí té sraženiny a to prý údajně dost bolí. Já jsem 3. týden od trhání a už jím a čistím zuby normálně. První týden jsem čistila velmi opatrně a vyhýbala se té ráně. Ale trhali mi dva najednou a dole jsem měla spoustu stehů po komplikovaném zákroku. Nyní mám rány zacelené, nahoře ještě cítím takovou „prdelku“ uprostřed, ale dásně už se natahují a zpevňují. Trvá to dlouho, než to bude jako dřív.

Druhý týden mě začaly bolest horní zuby při kousání (sedmička a šestka), ale potom to přestalo.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 07:25

Trošku se divím, že jsi nedostala nějaké ponaučení. Se mnou to doktor prošel 2×, před zákrokem, po zákroku a ještě jsem dostala zprávu, jak se po zákroku chovat. Nesměla jsem jíst tuhou stravu 3 dny. Já ji teda nejedla do vyndání stehů. Protože byl problém otevřít pusu i na lzicku. Brali mi horní i dolní a byla jsem dost šitá. A jako jedno z nejvíc mi doporučoval ledovat. To pomáhalo nejvíc. Já bych tedy bez toho měla otok jak blázen. I tak jsem byla opuchlá. Jak tu psala paní přede mnou dostala jsem vodu na jemný výplach. Určitě si, zavolej. Nanejvýš tě zkouknou a řeknou že dobrý. Ale jestli sis vyplácela sraženinu, tak se ti udělá suché lůžko a to je na doktora. To byl tedy můj největší strašák.

• Citovat
  • Nahlásit
15.2.21 11:55
@Anonymní píše:
Po trhání osmiček jsem v první řadě ledovala. Pravidelně každou hodinu na 20 minut. První dva dny jsem jedla na jemno rozmixovanou stravu (kaše). Ten první den jsem nekosala vůbec, bála jsem se. Potom jsem asi další týden kousala jen na tu zdravou stranu.
Jestli jsi poctivě neledovala a rovnou jsi ten den žvýkala stravu, i když opatrně, mohlo se ti tam něco dostat. Rána může být oteklá právě tím neledováním. Zkusila bych začít ledovat (20 minut na tvář přes nějakou látku a 20 minut bez ledování). Zkus třeba na dva dny a postupně ledovat míň často. Kup si Corsodyl v lékárně. Stojí to cca 130 korun. Je to ústní voda. Nekloktej jako u jiné vody, zkus tu ústní vodu spíš protékat přes tu ránu, aby sis nevypláchla tu sraženinu, která pomáhá honit ránu.

Také mohlo dojít k vypadnutí té sraženiny a to prý údajně dost bolí. Já jsem 3. týden od trhání a už jím a čistím zuby normálně. První týden jsem čistila velmi opatrně a vyhýbala se té ráně. Ale trhali mi dva najednou a dole jsem měla spoustu stehů po komplikovaném zákroku. Nyní mám rány zacelené, nahoře ještě cítím takovou „prdelku“ uprostřed, ale dásně už se natahují a zpevňují. Trvá to dlouho, než to bude jako dřív.

Druhý týden mě začaly bolest horní zuby při kousání (sedmička a šestka), ale potom to přestalo.

Ale mě se pravdě zdá že mě bolí ta tvar a ne ta rána po trhání, no každopádně dnes zajdu ke své zubarcce ať se mi tam podívá, ale fakt netuším jak otevřu pusu, první den jsem nejedla vůbec druhý den trochu něco málo ale dávala jsem si fakt pozor, ta krevní srazenina je taky možný že mi vytekla, achjo už tolikrát mě trhali zuby a u žádného jsem neměla takové komplikace až teď u ty osmičky :( :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.2.21 12:33

Vacek

Holky tak od rány po trhání to není teď jsem sebrala odvahu a podívala se dovnitř na tě straně kde mi moudrak trhali tak na vnitřní strany tváře mám bili vacek o velikosti kuličky do hrací pistole je to napůl venku zkoušela jsem to vytlačit ale radši to nechám na zubařce proto ta tvar tolik bolí, nevíte jak tohle probíhá???:/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat