Oznámení těhotenství rodině a nejbližším

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
38
6.1.22 13:40

Oznámení těhotenství rodině a nejbližším

Ahoj, dnes jsem byla na kontrole. Vše v pořádku. Jsem 10+6.
20.1. jsem objednaná na prvotrim. screening.
Rádi bychom se s manželem už někomu dalšímu svěřili. Paní doktorka to samozřejmě doporučuje spíš až po tom screeningu (kvůli případným vadám a potratu). My bychom to ale rádi nejbližší rodině řekli už teď o víkendu.
Kdy jste se pochlubila Vy?
Máme to risknout nebo vydržet?

Děkuji moc za radu. Hezký den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12643
6.1.22 13:44

U prvního sme to řekli až po screaningu. U dalších dvou téměř hned po testu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
6.1.22 13:44

Mame jsem to rikala taky 10 tt, vedela, ze se toho muze hodne pokazit… Sirsi rodine az po screeningu… Nam treba screening u druhe dcery vysel v sede zone, sla jsem na placeny z krve a vysledky jsem mela az cca 16tt a bylo super, ze jsem to mohla s nekym sdilet… :srdce: :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
6.1.22 13:46

Našim jsem to řekla okamžitě, stejně tak v práci, ale tam hlavně kvůli tomu, že se mi těhotenstvím prudce zhoršily psychické problémy a potřebovala jsem to vysvětlit. Přítelovým rodičům jsme to řekli v 9tt po potvrzení :srdce:. A pak to ví pár nejbližších kamarádů. Prostě s lidmi, s kterými bych stejně sdílela, kdyby se to nepovedlo, navíc jsem měla i fyzické potíže, tak bylo fajn, že jsem se nemusela na nic vymlouvat. Pověrčivá nejsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27502
6.1.22 13:53

Ja to řekla mamce někdy v 10tt, jeli sme na dovolenou, tak aby věděla, kdyby se něco semlelo :D rodina manžela to na mě poznala hned, tam nemělo smysl zapírat, protože sme u nich byli na týden a celý sem to prozvracela :mrgreen: nejlepší kamarádka to věděla hned jak mi vyšel test, pak sem to řekla ještě dvěma kamarádkam a zbytek známých apod to neví ještě teď a to máme chvíli před porodem :D se jim pochlubim až pak hotovym výrobkem :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
6.1.22 13:57

Ja jsem to rekla hned vsem, kterym bych rekla o pripadnem potratu. Mame ale v rodine nadstandardní vztahy a mam i dobre kamaradky. A ani nejsem na takove to velke oznamovani

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1048
6.1.22 13:59

Nasim jsem to rekla 11tt a partnerovym rodicum az chvilku pred screeningem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3414
6.1.22 14:07

Nejblizsi rodine po prvnim screeningu. Ostatnim podle toho, jak jsem se s nimi pozdeji osobne potkala. Ted s druhym tehotenstvim opet nejblizsi rodine po screeningu, ostatnim az si vsimnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.22 14:17

Mým a manželovým rodičům jsme to řekli pár dní po zjištění, protože bychom jim stejně řekli i o případném potratu… Sourozencům jsme to oficiálně řekli na konci prvního trimestru. Ale u nás to bylo stejně asi všem tak nějak jasné, protože jsme se narychlo vzali :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
723
6.1.22 14:19

Řekli jsme do někdy v polovině 4 měsíce a nebýt toho že už bylo spousta věcí podezřelých (nevolnosti, přestala sem jíst spoustu věcí, alkohol…) tak to řekneme ještě později, za mě klidně po porodu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1704
6.1.22 14:23

Prvni tehotenstvi jsem oznamila partnerovi hned po testu. Druhy den sefovi, protoze kdyz jsem prisla do prace, tak mi radostne oznamoval, ze ma pro me super projekt. Okamzite me poslal na neschopenku (nedarilo se nam pres 5 let a sef to vedel). Pak jeste nekdy brzo se to dovedela sestra, protoze po mne neco chtela a ja to musela odmitnout s ohledem na tehotenstvi. Vsem ostatnim - rodine a kamaradum az po 1. screeningu.

Druhe tehotenstvi samozrejme partner, pak sestra a postupne ostatni.

Tretim jsem si byla jista uz tyden pred vynechanim MS (tehotenstvi bylo o tyden starsi). A to jsem jako prvni rekla kamaradce, o par dni pozdeji partnerovi. No a v 6. tt kamaradum, protoze planovali spolecnou sportovni dovolenou, tak aby nedelali zbytecnou rezervaci. Rodine (krome sestry) az po screeningu.

Ctvrte na me bylo videt uz ve 2. mesici, takze kdo me potkal, ten vedel. A protoze jsem svoji rodinu uz dlouho nevidela osobne, tak tem jsem to postupne oznamovala pomoci fotek :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3183
6.1.22 14:34

My jsme to řekli v podstatě hned. U prvního jsem k mamce šla rovnou z první kontroly a po otázce, co je nového, jsem samou radosti nevydržela mlčet :mrgreen: tchyni to manžel řekl později, ale jen tak o týden cca. U druhého to opět mamka věděla hned, hlídala mi staršího, když jsem šla na první kontrolu. Tchyně se to dozvěděla v zapeti, protože mi volala, jak jsem dopadla u doktora. A třetí jsme sice chtěli oznámit později, ale byly nějaké problémy, potřebovala jsem opět hlídání, takže zase nic.. ale toto se týkalo jen nejbližší rodiny a těch úplně nejbližších kamarádů. Zbytek se to dozvídám postupně při různých příležitostech nebo až šlo vidět břicho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1946
6.1.22 14:43

Mamce, tchýni a sestře po první kontrole v 9tt. Pak ještě z nutnosti kamarádce o par dni později, všem ostatním po 12 tt (tedy jak jsem je potkala, ne ze bych to vyvěsila na Facebook nebo nechala vyhlásit). V práci pak myslím v 16 tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2178
6.1.22 14:43

@Merel my jsme to rekli az ve 27tt :D a to jsem tam byla nekolikrat na navsteve, ale ja proste umim drzet jazyk za zuby :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.22 14:48

U prvního jsme to hned řekli našim nejlepším kamarádům, v 10tt rodičům a protože jsme jeli na chatu s kamaráda 2 dny před screeningem, tak jsme to řekli i tam. Vše dopadlo ok.

Teď u druhého jsme to řekli zase nejlepším kamarádům hned. Rodičům jsem to chtěla zase říct ten 10tt, ale v 9tt jsme o mimčo přišli. Akorát to bylo teď před Vánocema, tak takový blbý odpovídat na dotazy rodiny o Vánocích, kdy bude druhý, no. Ale krom kamarádů to nikdo neví a jsem za to ráda. Řekneme až časem.

Určitě se s někým podělit, ale dobře si rozmyslet, s kým ti nebude vadit sdílet případný špatný konec. Hodně štěstí, užívej krásné těhotenství :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat