Pád do bazénu

Anonymní
19.6.21 20:33

Pád do bazénu

Dobrý večer dámy,

Jdu se svěřit, jsem sama záchranář, dnes jsem byla u kamarádky na domě a stalo se to, co jsem si nemyslela, že se mě někdy může stát. To jako vážně, X krát jsem vyjizdela k utopenym dětem… hrůza hrůz, nesnáším bazény a dnes dvojnásob. Moje dcera 4 roky, seděla na kraji bazénu, již oblečená, ja stále od ní 3 kroky, byť jsem se bavila s kamarádkou, po očku jsem na ni koukala a najednouse prekulila a zlunk a byla tam!!! Ja udělala 3 kroky a skočila pro ní, ani se nezakaslala, ale blbe mě je ještě teď!!! Proč to píšu, nikdy jsem nechápala, že dítě rodiče neuhlidaji a spadne do bazénu, stačilo se víc zapovidat, nebo otočit i pro nás mohla jet záchranka… jen chci upozornit! Neotacejte se. Ja se, ted bojím suchého tonuti, byť jsem to nikdy neviděla, ale jen cetla… budu mít hodně bezesnou noc… nicméně chyby co jsem udělala - nechala ji sedět na kraji bazénu. Nemela vestu když tam seděla! Mohla jsem si zabít dítě… přiznávám, že tím pro mě skončilo odpoledne a jsem na sebe šíleně naštvaná! Hlídejte děti, i já která jsem až moc uzkostna, udělám chybu, která nám mohla změnit život.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2030
19.6.21 20:50

Já myslím, že přeháníš … ok, spadla do bazénu, vytáhla jsi jí, nic se nestalo :kytka:
Moje dcera, když si kdysi myslela, že už umí plavat, tak měla potřebu mi to ukázat, skočila jsem pro ní oblečená, koulala jsem, jak jí to nejde :mrgreen:
Včera syn 1 rok, překulil se do bazénu, hned jsem ho vytáhla.
Ale jsem pořád u něj, nikdy bych ho tam nenechala samotného.
Dcera je velká, zdatný plavec, ale také je vždy pod dozorem. Nikdy nevím, co jí napadne.

Nicméně Tvoje dcera tam zahučela, vše dobře dopadlo, tak :palec: :palec:
Hlavně klid, měla jsi to pod kontrolou :hug:

Příspěvek upraven 19.06.21 v 20:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.6.21 20:51

Ano, to jsou bohužel ty sekundy, kdy se něco může stát. U vás se nic nestalo, ale je to ponaučení do budoucna. Já se toho taky bojím a snažím se ditě nespoustet z očí… měla jsem známé, kdy se 4 leté dítě utopilo. Tatínek si myslel, ze hlida maminka a maminka myslela, ze hlida tatínek… dopadlo to bohužel spatne. Je to už hodně let, ale vždy si na to vzpomenu, když jdeme s dítětem do bazénu. Noční můra všech rodičů. Prosím anonym, citlivé téma

• Citovat
  • Nahlásit
31830
19.6.21 20:53

Ať jste v pořádku :hug: Stalo se, hlavně, že to dobře dopadlo :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7330
19.6.21 21:04

Čím víc lidí je mezi dětmi, tím je větší šance že se jim něco stane. Protože hlídají všichni, a vlastně nikdo. Nenechala bych takhle malé dítě sedět na hraně bazenu. Nic se jí nestalo, tak se uklidni. Ponaučení pro příště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12689
19.6.21 21:13
@Anonymní píše:
Dobrý večer dámy,Jdu se svěřit, jsem sama záchranář, dnes jsem byla u kamarádky na domě a stalo se to, co jsem si nemyslela, že se mě někdy může stát. To jako vážně, X krát jsem vyjizdela k utopenym dětem… hrůza hrůz, nesnáším bazény a dnes dvojnásob. Moje dcera 4 roky, seděla na kraji bazénu, již oblečená, ja stále od ní 3 kroky, byť jsem se bavila s kamarádkou, po očku jsem na ni koukala a najednouse prekulila a zlunk a byla tam!!! Ja udělala 3 kroky a skočila pro ní, ani se nezakaslala, ale blbe mě je ještě teď!!! Proč to píšu, nikdy jsem nechápala, že dítě rodiče neuhlidaji a spadne do bazénu, stačilo se víc zapovidat, nebo otočit i pro nás mohla jet záchranka… jen chci upozornit! Neotacejte se. Ja se, ted bojím suchého tonuti, byť jsem to nikdy neviděla, ale jen cetla… budu mít hodně bezesnou noc… nicméně chyby co jsem udělala - nechala ji sedět na kraji bazénu. Nemela vestu když tam seděla! Mohla jsem si zabít dítě… přiznávám, že tím pro mě skončilo odpoledne a jsem na sebe šíleně naštvaná! Hlídejte děti, i já která jsem až moc uzkostna, udělám chybu, která nám mohla změnit život.

Dobré je dítěti pořídit plavací pomůcky např. plavecký pás. Děti ho nosily pořád, když se samy pohybovaly kolem vody a občas šly do bazénu nebo třeba když si hrály na písku u vody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22437
19.6.21 21:26

Stane se, hned si ji vytáhla, takže se nic nestalo, kdyby dítě skočilo do vody schválně, bude to mít stejny následek. Aspoň máš poučení, prostě si dceru líp ohlidas, myslím že podobná nehoda se někdy stane téměř každému rodiči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25258
19.6.21 21:44

Je to hned. Proto neodsuzuju lidi, co se jim něco podobného stane, protože sama vím, že je to hned. Stala se jiná nebezpečná věc s oběma dětma a u obou jsme si mysleli, že se to nemůže stát. Naštěstí oboje skončilo jen naším šokem a nic se nestalo. Bohužel máma, aby měla oči i vzadu a mě přijde, že nám co je fakt hlídáme se pak stávají ty horší věci než těm co mají vše na háku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2026
19.6.21 21:45

Chápu ten šok, ale i tak si myslím, že přeháníš. Toto se prostě stane. Zatopené děti jsou ty, u kterých nikdo nesedí, nestojí… ono to nějakou chvíli, byť malickou, trvá. Pokud ses celou dobu u dítěte a aspoň po očku ho sleduješ, na pád do bazénu zareagujes během vteřiny, decko vylovis a je to. Pokud by sis odskočila na záchod, pro kafe atp, tak než se vrátíš, můžeš mít po dítěti.. mně dnes taky spadla dcera do bazénu, seděla jsem v té vodě, kam spadla, takže jsem ji hned vytáhla, ona si odkaslala a bylo to. Ani mě nenapadlo to nějak řešit. Toto se stane mým dětem několikrát za léto, každé léto.. proto nikdy nejsou u vody samotní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1567
19.6.21 21:49

Jako děcko jsem se málem utopila v potoce, kde bylo pár čisel vody. Prostě jsem špatně spadla, na sobě „kožíšek“, suchá zůstala jen bambule od čepice. Tehdy taťku také vedla intuice a to byl doslova pár metrů ode mne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12782
19.6.21 21:57

Tyhle veci jsou hned, bohuzel.
Ve finale je to o poradne davce stesti, jestli pruser nebo dobry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.6.21 22:10

Nic si z toho nedělej, to se může stát každému. Byla jsi u ní a hned jsi ji vytáhla. To je dle mě správné a zodpovědné chování. Tento týden jsem zachraňovala malou, cca taky čtyřletou holčičku, která se topila v jezírku ve veřejné zahradě. Úplně mě to dorazilo. Přiběhla k jezírku banda předškolních dětí, nejmladší tak 3 roky, nejstarší cca 6 let. Byly tam chvíli samy, pak se opodál zastavili jejich rodiče (byly to dvě vyvýšené zahradní terásky v kopci nad jezírkem). Stáli tam a vykládali si. Já jsem byla pár metrů od jezírka, najednou cákla trochu voda a za chvilku přiběhla starší holčička, že tam (nevím jméno) leží ve vodě. Blekotala, nebylo jí rozumnět, ale jak jsem slyšela leží a vodě, hned jsem tam přiskočila. Malá holčička plavala pod hladinou, ani se nehla (suché topení). Zakřičela jsem na rodiče, že se jim topí dítě, napoprvé se mi ji nepodařilo chytit, napodruhé už jo, vytáhla jsem ji z vody. Byla naštěstí při vědomí, to už u nás byla její maminka. No, sprdla jsem je za nezodpovědnost, aby už nikdy takovou fatální chybu neudělali. Ještě jsem od dalších rodičů těch dětí dostala vynadáno, co si to dovoluji, že jsem neempatická, jak se cítí chudinka maminka, které se tam topilo dítě a já ji sprcávám. Že to jsou jejich děti, jsou zvyklé tam chodit a moje starost to není. Naštěstí to dobře dopadlo, ale takové rodiče bych nejradši nakopala do zàdele. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
830
19.6.21 22:13
@Midaku píše:
Chápu ten šok, ale i tak si myslím, že přeháníš. Toto se prostě stane. Zatopené děti jsou ty, u kterých nikdo nesedí, nestojí… ono to nějakou chvíli, byť malickou, trvá. Pokud ses celou dobu u dítěte a aspoň po očku ho sleduješ, na pád do bazénu zareagujes během vteřiny, decko vylovis a je to. Pokud by sis odskočila na záchod, pro kafe atp, tak než se vrátíš, můžeš mít po dítěti.. mně dnes taky spadla dcera do bazénu, seděla jsem v té vodě, kam spadla, takže jsem ji hned vytáhla, ona si odkaslala a bylo to. Ani mě nenapadlo to nějak řešit. Toto se stane mým dětem několikrát za léto, každé léto.. proto nikdy nejsou u vody samotní.

Přesně, taky jsem dnes byla s dcerou v bazénku, preklopila se a potopila. Vytáhla jsem ji a dál na to nemyslela. Jenomže teď jsem si přečetla tenhle příspěvek a chodím spici dítě kontrolovat co 5 minut, neb večer se poblinkalo a před spaním bylo extrémně unavené (pry také příznak sekundárního tonuti). Že já to čtu… :roll: :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.6.21 22:39

Ne nemyslím, že to přeháním, řekla jsem si zeto napíšu a z jednoho prostého důvodu, pokud byť jen jedné mamince ušetřím stres z toho tahat své dítě z vody, tak jen dobře. Další duvod je, potřebovala jsem to ze sebe dostat… zažila jsem obrovský pocit svého selhání. Sekundární tonuti je poměrně vzácné, je to jiný název aspiracni pneumonie, muze se to stát i u pití vody. Příznaky jsou stejné jako u zápalu plic lidově.

• Citovat
  • Nahlásit
24269
19.6.21 22:51
@mackA159 píše: Čím víc lidí je mezi dětmi, tím je větší šance že se jim něco stane. Protože hlídají všichni, a vlastně nikdo. Nenechala bych takhle malé dítě sedět na hraně bazenu. Nic se jí nestalo, tak se uklidni. Ponaučení pro příště.

ano, taky mám tuto zkušenost, čím víc dospělých, tím větší nebezpečí, že se dítěti něco stane, kecá se, baví se, popíjí se, a každý si myslí, že tolik dospělých děcko uhlídá - pozor na to - povídání s kamarádkou nesmí být přednější než vlastní dítě, není to jenom u bazénu, ale také u silnice nebo s horkou kávou na návštěvách

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat