Paragraf na dítě, žena v porodnici

picaso
16.2.10 15:10

paragraf na dite

dobry den nevite jak to funguje s paragrafen když je manželka v porodnici a otec ma zustat s prvnim ditetem doma je na to ze zakona nejake placena :-D dovolena nebo paragraf

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15178
16.2.10 15:14

Je na to paragraf (OČR) - v porodnici Ti (resp. manželovi) to vystaví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
16.2.10 16:26

jj OČR. Od 1.ledna jsou ale změny ve vyplácení. První 3 dny nejsou proplaceny. To vymyslel někdo moooc chytrej :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
NumLock
17.2.10 09:39
Anna33 píše:
jj OČR. Od 1.ledna jsou ale změny ve vyplácení. První 3 dny nejsou proplaceny. To vymyslel někdo moooc chytrej :cert:

o jo,dokonce když si v porodnici,tak není ten paragraf na 9 dní jako obvykle,ale jen na 4 dny myslím,nebo 5 a tak to je teda paráda,ani sme si ho nebrali,sem se akorát rozčílila :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
70785
17.2.10 22:24

Paragraf je na dobu, na kterou je potřeba tj. tak dlouho jak je žena v porodnici. Těch 9 dní je pouze to, že je 9 dní placených, teda bylo, teď je placený 4-9 den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7927
20.3.10 22:55

Ahoj tak jsem se chtěla optat jak je to když budu v porodnici a manžel s malou doma a akorát jsem se vytočila :cert: :cert: :cert: :cert: ty zákony fakt vymýšlejí idioti a jim podobní pardon musela jsem. Tak si malou vezmu do porodnice když nejsou babičky :nevim: :nevim: :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70785
21.3.10 07:35

No a co kdyby si ji manžel vzal do práce, když s ní tedy nemůže zůstat ty 4-5 dní doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7927
21.3.10 16:22

Jani manžel dělá automechanika je tam smrad z benzínu je to tam dost nebezpečné pro dítě jednak mají auta na heverech a to prostě nejde aby manža když mění třeba hlavu nebo nějaké kapaliny aby ještě hlídal Teri.Něco se vymyslí prostě si vezme dovču( tu si chtěl vzít až budu doma s Hurvínkem aby trochu ten začátek pomohl, a jen doufám, že v porodnici nebudu týden tak jako s Terezkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70785
21.3.10 16:59

Nojo, tak to by šlo fakt blbě… Tak jedině tu dovolenou, nebo sehnat někoho na pár hodin hlídání, dá se to udělat tak, že manžel nastoupí na paragraf, bude doma třeba dopoledne, na odpoledne někoho ulovíte, on může jít do prace… a to samé celé neplacené 3 dny, podstatné je, že nesmí odpracovat celou směnu, část smí a od 4 dne by už měl paragraf placený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7927
21.3.10 17:03

Jani moc díky za radu já vím, že ty vždy poradíš :-))) Já poprosím když tak mamku dorazí z Moravy 450km kdyby bylo nejhůře tedy jestli jí dají dovču

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
291
2.1.14 23:05

Holky, obnovuji diskuzi, za chvili me to také ceka, tak chci vedet, co se zmenilo.Jak je to ze zákona, kolik dni ma manzel nárok zustat na paragrafu při pobytu zeny v porodnici? Pocitejme, ze 4den by me propustili. A kdo to vystavi? Jinak nárok na nejake volno z práce nemá? pouze den porodu? diky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
2.1.14 23:07

Jakmile tě pustí, tak další den musí do práce. Nárok na jiné volno, pokud vím, není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3926
2.1.14 23:08

OCR vystavi porodnice..nam ho vystavili ale az zpetne, kdyz me pousteli domu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
2.1.14 23:13
@Angua píše:
Jakmile tě pustí, tak další den musí do práce. Nárok na jiné volno, pokud vím, není.

manželovi napsali očr v porodnici na celejch 9 dnů… Chtěla jsem ukončit, jak mě propouštěli s tím, že si manžel vezme dovolenou a sestra řekla, ze si ji má šetřit a nechala ukončit až ten poslední den.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288
2.1.14 23:15

Jestli tomu dobře rozumím, tak doma máte ještě jednoho prcka? Buď OČR vystaví v porodnici, ale po návratu domů by manžel musel do práce - pokud nedostane dovolenou. Nebo se domluvte s dětskou doktorkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama