Pekárna na chleba - Tefal nebo Eta?

205
8.7.15 17:59

Pekárna na chleba - tefal nebo eta?

Zdravím všechny,
moje pekárna se odporoučela do věčných lovišť a tak bych si chtěla koupit novou pekárnu na chleba a rozhoduji se mezi Tefal Bread of the World PF611838 a ETA 2147 Duplica Vital.

Kterou byste vybrali a proč?

U Tefalu je mi sympatické množství programů i na jiné pečivo než chleby a ty dva druhy pečících plechů, u Ety zase variabilita programu vital a program kvašení.
Chtěla bych připravovat víceméně klasické chleby ze směsí či chleby se semínky a pak občas i bagety. časem se možná dopracuju dál. A hodně budu využívat i jenom přípravu těsta.

Díky za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

500
8.7.15 18:08

Ja mam tu etu a funguje dobre, ale casem jsem zjistila, ze rucne delany je proste lepsi :) uz jsem ji par mesicu nezapnula :) jestli jsi na pekarnu zvykla, tak by ti mela vyhovovat, ma spoustu funkci, hlvne ta vital, kde si vse nastavis sama, je super ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
8.7.15 18:29
@Axlaranda píše:
Ja mam tu etu a funguje dobre, ale casem jsem zjistila, ze rucne delany je proste lepsi :) uz jsem ji par mesicu nezapnula :) jestli jsi na pekarnu zvykla, tak by ti mela vyhovovat, ma spoustu funkci, hlvne ta vital, kde si vse nastavis sama, je super ;)

Já peču ráda chleba a pekárnu bych nechtěla ani za nic, přijde mi to jako zbytečnost :)

Ale víc se mi na pohled líbí ta Tefal teda :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18008
8.7.15 18:44

Tak já mám čerstvě Etu duplicu a jsem zatím spokojená. Nepeču chleby s droždím, jen s kváskem a tak se mi hodí. Dcerce chleba z pekárny víc chutná, než ten z ošatky pečený v troubě, je takový „vlhčí“ a to má ráda. Pekárnu jsem pořídila jako úsporu času i námahy pro mě, protože už mě prostě to zadělávání 10-15 minut v kuse v míse, pak překládání a pak hlídání kynutí tak nějak začlo zdržovat :roll:
Dokoupila jsem si nerez formu a hnětače, což je vhodné na dlouhé pečení chleba na nejnižší program LL - chleba je pak zdravější, nemá kůrku a samozřejmě je i zdravější nerez materiál než teflon. Ještě ale formu v praxi vyzkoušenou nemám.

Ono záleží na prioritách, proč kdo pekárnu chce. Pokud moc nevyužiješ pečení kváskových chlebů, tak bych asi šla do toho Tefalu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22609
8.7.15 18:45

@jolinarcz měli jsme duplicu skoro 2 roky. Brzo se začala odlupovat nádoba, nakonec se oloupala nádoba i metly, tak jsme ji reklamovali a naštěstí nám reklamaci uznali a protože to nestihli tak nám vrátili peníze.
S programy, funkcemi jsem byla spokojená, ale ten teflon v nádobě děs. Pak jsme se dozvěděli, že je to u Ety běžné.

Nyní mám Moulinex s dvěma spirálama a spokojenost veliká. Chleba to upeče rychleji a líp, dají se péct i rohlíky a bagety v přiložených formách. Těsto míchá taky suprově.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1412
8.7.15 19:00

Ja nemam rada Etu vubec. Zadne vyrobky, co jsme koupili, za pul roku slo do kose.

Jakoukoliv jinou znacku, jen Etu ne. Alespon ja osobne. Jestli nemusis koukat na pneize, tak jdi do TEfal. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
8.7.15 20:00

Z olupování nádoby mám fakt strach. To byl největší neduh minulé pekárny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
8.7.15 23:09
@Evulina píše:
Tak já mám čerstvě Etu duplicu a jsem zatím spokojená. Nepeču chleby s droždím, jen s kváskem a tak se mi hodí. Dcerce chleba z pekárny víc chutná, než ten z ošatky pečený v troubě, je takový „vlhčí“ a to má ráda. Pekárnu jsem pořídila jako úsporu času i námahy pro mě, protože už mě prostě to zadělávání 10-15 minut v kuse v míse, pak překládání a pak hlídání kynutí tak nějak začlo zdržovat :roll:
Dokoupila jsem si nerez formu a hnětače, což je vhodné na dlouhé pečení chleba na nejnižší program LL - chleba je pak zdravější, nemá kůrku a samozřejmě je i zdravější nerez materiál než teflon. Ještě ale formu v praxi vyzkoušenou nemám.Ono záleží na prioritách, proč kdo pekárnu chce. Pokud moc nevyužiješ pečení kváskových chlebů, tak bych asi šla do toho Tefalu..

Já mám těsto tak za 5 minut a kyne to samo v teple - mám to bez práce :D Pak to propracuji, udělám bochánek a peču.

Není dle mě nad pravou ruční práci :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama