pěnovitá stolice

24
12.12.05 19:29

pěnovitá stolice

Ahoj, prosím o radu. Náš sedmitýdenní plně kojený syn kaká velice často a někdy jsou to takové bublinky či pěna. Pokud to nevidím „v akci“, je to normální „hořčice“. Mám dojem, že „pěna“ je častější ve dnech, kdy jsou horší prdíky. Řešila jsem to s dr., prý to může být nesnášenlivost (kravského) mléka - měla jsem vy:,–(it ze svého jídelníčku veškeré mléčné výrobky. To se mi ale zas dělalo méně MM. Tedy teď nepiji pouze čerstvé mléko, sýry atd. jím. Chvíli byl pokoj, no včera se to zas vrátilo. Má někdo podobnou zkušenost? Je to na závadu? Souviselo to u vás s prdíkama? A s mléčnou stravou matky? Díky za každou zkušenost, Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

367
12.12.05 20:03

odpověď

Myslím?že pokud by malý měl alergii na kravské mléko,tak by se to projevilo jinak(zelená stolička,hlenovitá,vlákna krve).Náš malej měl podezření na alergii,ale vyšla negativně a všechny tyto popsané příznaky měl.Takže pokud má barvu hořčice,tak si myslím,že je vše ok i s tou pěnou.Může to být ale začátek,protože poškození střev se projeví tak po 3týdnech(plně kojené mimi)Já bych byla v klidu,ale pokud by ho často bolívalo bříško,nebo se projevily jiné příznaky,tak bych bezmléčnou zkusila.já jsem ji měla 8 měsíců.Ale pozor,nejde jen o vynechání mlíka a mléčných výrobků,ale véškeré mléčné bílkoviny.Ta se ovšem dává do spousty věcí i když by se to na první pohled nezdálo a je nutné číst složení.Měj se hezky a rychle pře´konejte všechny potíže.Salecka :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1076
12.12.05 20:05

Ahojky,

Filip takovou stolici míval taky, vypadalo to, jako kdybych do hořčice zamíchala prášek do pečiva, takový to byly bublinky. Vůbec mě teda nenapadlo to řešit :oops: , brala jsem to jako normální věc. Na prdíky jsme nikdy výrazně netrpěli, byl spokojený miminko.

Tak snad jsem Tě alespoň povzbudila.

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.12.05 20:08

MOj syn maval take stolice do tych troch mesiacov asi, kym uz ten traviaci trakt nebol lepsi, robili mu aj vyter a nic, pohoda. Trpel tiez na prdiky, pouzivala som rektalnu rurku a casom mu to preslo. Bolo to asi tym, ze on vela papal (ako 2,5 mesacny mal 7,1 kg, a to bol samozrejme iba dojceny), tak to asi traviaci trakt nestihol vsetko stravit a kvasilo to tam. Myslim, ze to by mohol byt aj vas pripad. Potom sa to samo zlepsilo.

• Nahlásit
  • Citovat
2221
13.12.05 10:26

Ahoj

Ahoj náš malý to měl a občas i teď v 6. měsících má taky, že je stolička napěněná. Měli jsme podezření na nesnášenlivost na mléčný cukr v mateřském mléce, ale zkoušky vyšly O.K., nás malý totiž taky dlouhou dobu průjmíčkoval a taky z nezjištěných důvodů, protože testy byly taky všechny v pořádku. No a taky jsme málo přibývali na váze a tak jsme museli mít všechny tyto testy, pro případ, že bysme museli do gastroporadny. Náš malý tedy na prdíky trpí, ale teda nevím, jestli je to příčinou toho, že má napěněnou stoličku. A nás malý taky hodně kajdí, ale pokud stolička není nějaká s hlenem a není agresivní a není s krví, no a když malý vypadá zdravě a nic mu není, tak to moc neřeším.

Oluška a Martínek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
13.12.05 11:43

ahoj, já jsem to tu řešila v létě v podobné diskusi- holky mě uklidnily, že to nic není. Všimla jsem si toho jen tehdy, když kakal zrvna při přebalování, jinak barva byla klasicky hořčicová…je fakt, že malý trpěl na prdíky, tak to asi bylo ono. Taky mylsím, že alergie by se projevila jinak, myslím, že to fakt nic není. Když ho nechytíš při akci, tak v plenkách to vypadá normálně, ne? a to je myslím zá:,–(ní . Kristýna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
13.12.05 12:03

ahojky

náš 10 měsíční syn kaká hodně často - i 4× za den a pěnovou stolici má už od narození - teda někdy - ted třeba 3× do týdne - a jak už tu někdo psal taky mě to nenapadlo nikdy řešit… prostě to beru jako normál

pápá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
13.12.05 15:33

Ahoj,
moj Patko mal tiez velmi penovu stolicu,ked kakal odbaleny tak vznikla z tej peny taka mala eifelovka..Vyriesila som to podavanim kvapiek Sab Simplex-upravili sa mu aj kolikovite bolesti bruska-som plne spokojna.Popytaj sa dr.-su na predpis,ale plne odporucam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7065
13.12.05 21:55

Ahojky,
náš prcík míval pěnění v podobném věku taky a dost trpěl na prdíky. Občas jsme používali Sab simplex a po něm to pěnění bylo rozhodně lepší. V příbalovým letáku o tom pěnění píšou a vysvětlujou a Sab na to pomáhá. Když jsem si to přečetla, tak jsem to dál neřešila. Teď je mu 8m a kakání je ok, prdíky už nás netrápí:-) Tak doporučuju přečíst ten příbal. leták, třeba Tě to uklidní…
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7065
13.12.05 21:58

A ještě Sab simplex se dá koupit i bez receptu, ale s receptem se jen něco málo doplácí.
P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
13.12.05 22:11

...

Ahojky,

nadýmání může souviset i s jinými potravinami než s kravským mlékem… Už jsem o tom psala, něco najdu…

https://www.emimino.cz/modules.php?…

https://www.emimino.cz/modules.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama