Perianální absces :(

2855
19.10.10 14:34

perianální absces :(

Kuk holky,
chtěla jsem se zeptat, jestli jste se nějaká z vás nesetkala u vaseho děťátka s perianálním abscesem? Pokud ano, tak jak dlouho dítě na to trpělo, jestli to lékaři řešili operativně a tak… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
19.10.10 14:43

A jakou formu má? Na kůži nebo hlubokou?

• Citovat
  • Nahlásit
2855
19.10.10 14:49
Anonymní píše:
A jakou formu má? Na kůži nebo hlubokou?

No u zadečku měl bouli, operovali mu to a chirug říkal, že tam měl i nějaký chobot…už je to přes měsíc a začalo mu to zase hnisat :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.10 14:51

Někdy se jedná totiž jen o povrchové záněty, ale někdy jdou až do svalu. Je to hodně bolestivé a nejlepší je absces prostě pod anestézií říznout, vypustit hnis a dát drén. Nesmí se to zanedbat, pak se mohou tvořit píštěle (dutiny), které mohou být nějaký čas sice v klidu, ale většinou skrz ně protéká další hnisavý sekret. Víte určitě, že se jendá o perianaální absces. Já mám třeba na kůži zlatého stafylokoka a nemůžu se ho nějak zbavit. A často se mi tvoří abscesy.

• Citovat
  • Nahlásit
Peo
6738
19.10.10 14:52

Klovaso, mám to jen zprostředkovaně, u kamaráda to měl jejich 6týdenní prcek a chuděra musel na operaci pod narkózou. Ale teď už to má v pořádku, operace byla v červenci. A ještě si vzpomínám, že jim dr. říkal, že se to v poslední době objevuje častěji a připisoval to tomu, že je to způsobené otíráním zadečku ubrousky pod tlakem..

Příspěvek upraven 19.10.10 v 14:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.10 14:52

Chobot? Tak to nevím.

• Citovat
  • Nahlásit
2855
19.10.10 14:55

My jsme na operaci prave byli 15.9., také pod narkozou a říkal, že píštěl se mu tam neudělal,ale kdyby ano,tak by musel znova na operaci…rána je vklidu a ted zase z toho začal občas malinko tect hnis…má to u zadečku a nyní se mu ještě na druhé straně udělalo takové tvrdé místo a když to zmáčknu,tak mu ze zadečku také trochu vytéká hnis…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2855
19.10.10 14:56
Peo píše:
Klovaso, mám to jen zprostředkovaně, u kamaráda to měl jejich 6týdenní prcek a chuděra musel na operaci pod narkózou. Ale teď už to má v pořádku, operace byla v červenci. A ještě si vzpomínám, že jim dr. říkal, že se to v poslední době objevuje častěji a připisoval to tomu, že je to způsobené otíráním zadečku ubrousky pod tlakem..Příspěvek upraven 19.10.10 v 14:54

Jojo, ubrousky máme také zakázané, jen oplachovat vodou…a nevíš, jak se to tomu miminku dlouho hojilo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.10 14:57

Má to tendenci se vracet.

• Citovat
  • Nahlásit
17304
19.10.10 14:58
Klovasa píše:
My jsme na operaci prave byli 15.9., také pod narkozou a říkal, že píštěl se mu tam neudělal,ale kdyby ano,tak by musel znova na operaci…rána je vklidu a ted zase z toho začal občas malinko tect hnis…má to u zadečku a nyní se mu ještě na druhé straně udělalo takové tvrdé místo a když to zmáčknu,tak mu ze zadečku také trochu vytéká hnis…

A co mu to otírat betadinem?Aby se to po kždé stoličce odezinfikovalo :wink: A to druhé místo bych nemačkala a raději zašla k dr.Chodíte tady u nás k praktický?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2855
19.10.10 15:00

No betadine jsem chtela koupit,ale prej to nesmí používat deticky do pul roku…chodíme i s tim na kontroli do FN,tam mu to teda tim betadinem cistila,ale kdyz nas propousteli, tak jen rekli obklady z repiku :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Peo
6738
19.10.10 15:01
Klovasa píše:
Peo píše:
Klovaso, mám to jen zprostředkovaně, u kamaráda to měl jejich 6týdenní prcek a chuděra musel na operaci pod narkózou. Ale teď už to má v pořádku, operace byla v červenci. A ještě si vzpomínám, že jim dr. říkal, že se to v poslední době objevuje častěji a připisoval to tomu, že je to způsobené otíráním zadečku ubrousky pod tlakem..Příspěvek upraven 19.10.10 v 14:54
Jojo, ubrousky máme také zakázané, jen oplachovat vodou…a nevíš, jak se to tomu miminku dlouho hojilo?

Tak to nevím, ale viděli jsme se asi měsíc po operaci a o žádném hnisu už nemluvili, takže se jim to už asi zhojilo. Teď jsem je dlouho neviděla..
Ale zašla bych k dr., ať to kdyžtak znova vyčistí, musí to hodně bolet.
A koukám, že se ta teorie o ubrouscích potvrzuje, já mám v plánu taky jen oplachovat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17304
19.10.10 15:05
Klovasa píše:
No betadine jsem chtela koupit,ale prej to nesmí používat deticky do pul roku…chodíme i s tim na kontroli do FN,tam mu to teda tim betadinem cistila,ale kdyz nas propousteli, tak jen rekli obklady z repiku :(

Já bych to třeba 3× denně oťupkovala,když uvidíš,že je kůžička popálená od dezinfekce tak bych přestala…je vidět že se mu do ranky dostává stolice a tím to hnisá :-? Já se ti dneska zeptám v práci a písnu ti SZ ju?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2855
19.10.10 15:06

Nase doktorka jeste k tomu rikala, ze ho nemuze ockovat,aby se mu to nezanitilo, dnes sem se ptala na chirurgii a doktorka rekla, ze ho mam nechat co nejdriv naockovat…ale mam strach,aby mu to nejak neublizilo :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17304
19.10.10 15:07
Klovasa píše:
Nase doktorka jeste k tomu rikala, ze ho nemuze ockovat,aby se mu to nezanitilo, dnes sem se ptala na chirurgii a doktorka rekla, ze ho mam nechat co nejdriv naockovat…ale mam strach,aby mu to nejak neublizilo :(

Chodíte ke Špidlence? jo to je když ti jeden dr. řekne to a druhý to :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat