Reklama

Pilates a zánět vazů?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Pimperelle
Kecalka 175 příspěvků 07.03.18 07:09
Pilates a zánět vazů?

Máte některá zkušenost, že by vám pilates nedělalo dobře? Čtyři měsíce jsem chodila cvičit, hodinu týdně, nezdálo se mi nějak extra namáhavé. Poté jsem dostala zánět vazu v kolenu, dle lékaře z přetížení. Více než měsíc jsem ho léčila, odpočívala, pak zašla dvakrát cvičit a dostala zánět achillovky. Nikdy jsem jsem podobnými problémy netrpěla, jinou nezvyklou činnost nebo námahu nedělám, říkám si, že by to bylo z pilates?


Reklama

Reakce:
 
Mollify83
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 07.03.18 07:46

No nevím, přijde mi to jako pitomost. Pilates cvičím skoro tři roky, dostávala jsem se s tím z nula kondice po prvním porodu, abz o trošku lepší kondice po druhém a nic mi není. A to cvičím až 5× týdně. Spíš jestli ti nechybí nějaká výživa. Ale nevyznám se :nevim:

 
Fally123
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 07.03.18 08:36

Pilates neni typ cviceni na zanety. Jeste bych pochopila treba neco skripnuteho nebo natazeneho ze spatne techniky. Zanety tohoto typu jsou spis z behani, jumpingu apod.

 
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33020 příspěvků 10 inzerátů 07.03.18 11:43

Taky bych řekla, že zrovna pilates není cvičení, které by někoho takto ruinovalo. Možná jen shoda okolností, záněty jsou z něčeho úplně jiného a jen se staly v době, kdy jsi začala cvičit. Zkus po vyléčení třeba místo pilates plavání - to by mělo být úplně bezpečné a uvidíš, jestli se záněty budou vracet.

 
entropy
Závislačka 2668 příspěvků 07.03.18 13:57

@Pimperelle Poradila bych se s instruktorkou pilates, ta by také měla být schopna Ti upravit cvičební program s ohledem na tvé předchozí zranění. Měla by dohlédnout, aby sis neublížila. S pilates se tedy spíše spojují problémy s bederní páteří, než zrovna achilovky a vazy v kolenou… Děláte na hodině také zahřátí a strečink?

 
Pimperelle
Kecalka 175 příspěvků 14.03.18 14:42

Říkám si, že to bude spíš nějaký problém u mě, připadám si mezi ostatními na cvičení jak největší invalida, přitom tam jsou i ženy ve věku mé maminky.

Rozehřátí neděláme, strečink ano. Instruktora říkala, že mám cvičit podle sebe a když mi nějaká pozice nevyhovuje, tak ji vynechat, ale upřímně, to bych cvičila tak půlku, ona většina cviků není o tom, že jsou příjemné.

 
Bertolka
Povídálka 26 příspěvků 17.03.18 16:11

Spíš to vypadá, jestli jsi necvičila už se zánětem v těle? Třeba ti nebylo uplně OK a šla jsi cvičit? Pak se ti ten zánět může v těle přesouvat z místa na místo…teď je důležité zánět vyléčit a pak pomalu začít cvičit…a jako školitelka instruktorů pilates a fyzioterapeutka říkám, že úvodní zahřátí svalů je nutné pře každou pohybovou aktivitou, takže by mělo být i na začátku lekce pilates. Taky můžeš mít nějak nesprávné držení těla při cvičení a to ti může způsobovat různé potíže. Koukni pro inspiraci na moje video https://www.youtube.com/watch?…

 
entropy
Závislačka 2668 příspěvků 17.03.18 16:18
@Pimperelle píše: Říkám si, že to bude spíš nějaký problém u mě, připadám si mezi ostatními na cvičení jak největší invalida, přitom tam jsou i ženy ve věku mé maminky.Rozehřátí neděláme, strečink ano. Instruktora říkala, že mám cvičit podle sebe a když mi nějaká pozice nevyhovuje, tak ji vynechat, ale upřímně, to bych cvičila tak půlku, ona většina cviků není o tom, že jsou příjemné.

Já nevím, ale asi trochu cvičíš nad svoje možnosti, ona to ta instruktorka neříká jen tak. Neměla bys to lámat přes koleno :think:

A to zahřátí, jak píše @Bertolka, by si myslím opravdu mělo být - sice jógu nedělám, ale je dost divné, že u tohoto typu cvičení to vynecháváte… @Bertolka dobrý nápad s tím zánětem nebo nesprávným držením těla.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Telefon za volant nepatří! Snad to byla u Patricie Solaříkové jen výjimka

Používání mobilního telefonu za volantem je sice od roku 2002 na českých... číst dále >

Novinářky potvrdily, že žádní sirotci neexistují, arabista jejich hledání nechápe

Reportérka České televize Markéta Kutilová odjela do Libanonu, aby zjistila,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >


Reklama