Pilates a zánět vazů?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pimperelle
Kecalka 181 příspěvků 07.03.18 07:09
Pilates a zánět vazů?

Máte některá zkušenost, že by vám pilates nedělalo dobře? Čtyři měsíce jsem chodila cvičit, hodinu týdně, nezdálo se mi nějak extra namáhavé. Poté jsem dostala zánět vazu v kolenu, dle lékaře z přetížení. Více než měsíc jsem ho léčila, odpočívala, pak zašla dvakrát cvičit a dostala zánět achillovky. Nikdy jsem jsem podobnými problémy netrpěla, jinou nezvyklou činnost nebo námahu nedělám, říkám si, že by to bylo z pilates?

Reakce:
Mollify83
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 07.03.18 07:46

No nevím, přijde mi to jako pitomost. Pilates cvičím skoro tři roky, dostávala jsem se s tím z nula kondice po prvním porodu, abz o trošku lepší kondice po druhém a nic mi není. A to cvičím až 5× týdně. Spíš jestli ti nechybí nějaká výživa. Ale nevyznám se :nevim:

Fally123
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 07.03.18 08:36

Pilates neni typ cviceni na zanety. Jeste bych pochopila treba neco skripnuteho nebo natazeneho ze spatne techniky. Zanety tohoto typu jsou spis z behani, jumpingu apod.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33516 příspěvků 10 inzerátů 07.03.18 11:43

Taky bych řekla, že zrovna pilates není cvičení, které by někoho takto ruinovalo. Možná jen shoda okolností, záněty jsou z něčeho úplně jiného a jen se staly v době, kdy jsi začala cvičit. Zkus po vyléčení třeba místo pilates plavání - to by mělo být úplně bezpečné a uvidíš, jestli se záněty budou vracet.

entropy
Závislačka 2668 příspěvků 07.03.18 13:57

@Pimperelle Poradila bych se s instruktorkou pilates, ta by také měla být schopna Ti upravit cvičební program s ohledem na tvé předchozí zranění. Měla by dohlédnout, aby sis neublížila. S pilates se tedy spíše spojují problémy s bederní páteří, než zrovna achilovky a vazy v kolenou… Děláte na hodině také zahřátí a strečink?

Pimperelle
Kecalka 181 příspěvků 14.03.18 14:42

Říkám si, že to bude spíš nějaký problém u mě, připadám si mezi ostatními na cvičení jak největší invalida, přitom tam jsou i ženy ve věku mé maminky.

Rozehřátí neděláme, strečink ano. Instruktora říkala, že mám cvičit podle sebe a když mi nějaká pozice nevyhovuje, tak ji vynechat, ale upřímně, to bych cvičila tak půlku, ona většina cviků není o tom, že jsou příjemné.

Bertolka
Povídálka 26 příspěvků 17.03.18 16:11

Spíš to vypadá, jestli jsi necvičila už se zánětem v těle? Třeba ti nebylo uplně OK a šla jsi cvičit? Pak se ti ten zánět může v těle přesouvat z místa na místo…teď je důležité zánět vyléčit a pak pomalu začít cvičit…a jako školitelka instruktorů pilates a fyzioterapeutka říkám, že úvodní zahřátí svalů je nutné pře každou pohybovou aktivitou, takže by mělo být i na začátku lekce pilates. Taky můžeš mít nějak nesprávné držení těla při cvičení a to ti může způsobovat různé potíže. Koukni pro inspiraci na moje video https://www.youtube.com/watch?…

entropy
Závislačka 2668 příspěvků 17.03.18 16:18
@Pimperelle píše: Říkám si, že to bude spíš nějaký problém u mě, připadám si mezi ostatními na cvičení jak největší invalida, přitom tam jsou i ženy ve věku mé maminky.Rozehřátí neděláme, strečink ano. Instruktora říkala, že mám cvičit podle sebe a když mi nějaká pozice nevyhovuje, tak ji vynechat, ale upřímně, to bych cvičila tak půlku, ona většina cviků není o tom, že jsou příjemné.

Já nevím, ale asi trochu cvičíš nad svoje možnosti, ona to ta instruktorka neříká jen tak. Neměla bys to lámat přes koleno :think:

A to zahřátí, jak píše @Bertolka, by si myslím opravdu mělo být - sice jógu nedělám, ale je dost divné, že u tohoto typu cvičení to vynecháváte… @Bertolka dobrý nápad s tím zánětem nebo nesprávným držením těla.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

„Situace v Německu je šílená, za vlastenectví se dám zavřít,“ říká zpěvák Landa

Když se řekne vlastenectví, velká spousta Čechů si vzpomene na jméno Daniela... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >