Piškoty mezi 4. - 6. měsícem?!

1254
15.1.20 14:13

Piškoty mezi 4. - 6. měsícem?!

Ahoj!

Právě jdeme od doktorky ze čtyřměsíční kontroly. Vybafla na mě jakousi novinku, kterou má být zavedení piškotů mezi 4. - 6. měsícem. Prý kvůli lepku. No čuměla jsem řádně. Co si o tom myslíte? :lol: :zed: Mě to přijde na hlavu, piškoty takhle brzo…

Přikládám fotku onoho doporučení, co nám dala, tak se prosím vyjádřete 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3455
15.1.20 14:18

Jenom, že je to dobrá zpráva pro naši malou, která staršímu pořád kouká do pusy, když ty piškoty jí. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18763
15.1.20 14:19
@Janinna23 píše:
Ahoj!

Právě jdeme od doktorky ze čtyřměsíční kontroly. Vybafla na mě jakousi novinku, kterou má být zavedení piškotů mezi 4. - 6. měsícem. Prý kvůli lepku. No čuměla jsem řádně. Co si o tom myslíte? :lol: :zed: Mě to přijde na hlavu, piškoty takhle brzo…

Přikládám fotku onoho doporučení, co nám dala, tak se prosím vyjádřete 8o

jj, taky jsem to tak dělala už pár let zpět. Mrkni na net, nejvíc tam píší o tom lepku, ale podobně v různých těch „oknech“ doporučují podat prvně vajíčka atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2711
15.1.20 14:20

Piskoty pln cukru fakt ne. Lepek najdes i v obyc detsky obilny kasi, kterou diteti das treba vecer na spani. Rozhodne bych si nasla cokoliv jinyho, zdravejsiho, co obsahuje lepek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1226
15.1.20 14:21

Jak z dítěte udělat fetaka navyklyho na cukr. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1116
15.1.20 14:21

Na piškoty bych se vybodla :roll: Zavést lepek jde i jinak… a líp ;-) Mám pocit, že starší jsem uvařila zeleninu s trochou kuskusu a mladší si lepek zavedl sám - když jsem odběhla do kuchyně, začal jíst ségřiny výtvory z play doh :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1226
15.1.20 14:22
@Micaella22 píše:
Piskoty pln cukru fakt ne. Lepek najdes i v obyc detsky obilny kasi, kterou diteti das treba vecer na spani. Rozhodne bych si nasla cokoliv jinyho, zdravejsiho, co obsahuje lepek.

Přesně. Vždyť je to hrozný. Pak tu bude diskuze: dítěti se kazí zuby, co dělám špatně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51445
15.1.20 14:26

Mě by zajímal zdroj toho „v současnosti se doporučuje“. Kdo doporučuje, co je současnost, z čeho ten doporučující čerpá. Bude to jistě spolehlivé, když to SNAD snižuje rizika. Jestli jde o imunologické okno, to už se právě v současnosti moc nedoporučuje, ale někteří doktoři v něm ještě ze setrvačnosti jedou. Ale kdo ví, při nynějších teoriích co tři roky je to jinak, se třeba za pár let zase zjistí, že na tom něco bude :) Co je ale prospěšného na piškotech, moc netuším. V každém případě dítě ozhodně nezabijou, jen mi přijdou zbytečné :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14590
15.1.20 14:27

Má pravdu, jmenuje se to imunologické okno.

A hlavně to neznamená zkrmit pytlík piškotů denně, jen jí prostě čas od času dej jeden do ruky. Nebo kus tvrdšího chleba, nebo rohlíku. (po měkkém bude děsně prdět).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1114
15.1.20 14:28

Při zavádění ovocných příkrmů (kolem 6-7 měsíce) jsem jim do nich občas rozdrtila 2-3 piškoty. Nevidím na tom nic špatného, obě děti mají zuby perfektní… To spíš považuji za horší, když někdo dětem zbytečně cpe přesnídávky, které mají navíc cukr, popř. jim dává během noci UM a zoubky jim alespoň neotře mokrým hadříkem… Jinak samozřejmě můžete zavádět lepek pomocí např. těstovin… Nikdo netvrdí, že jim ty piškoty budete cpát každý den…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
912
15.1.20 14:30

Mne to dr taky doporucila na zavedeni lepku. A nemam s tim problem. Cca 3× tydne dostane nastrouhany piškot do ovocne presnidavky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22879
15.1.20 14:33

@Janinna23 Lepek se dá zavédst mnohem racionánějším způsobem, než cpát do kojence cukr, bílek a bílou mouku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1254
15.1.20 14:35

Holky moment, já se samozřejmě neptám jak/proč ho zavést, to já vím, že to jde jinak a líp. Spíš to dávám do placu, jestli jste se s tímhle doporučením někdo setkal, mě to dost překvapilo a rozhodně to praktikovat nebudu :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1254
15.1.20 14:37

@Ou To sice ne, ale 2 denně je prostě masakr :nevim: A podle mě zbytečně, když to jde i jinak a zdravěji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51445
15.1.20 14:38

S piškotama ne. Naše dr. je paní už v dost důchodovém věku, z cukru nedělá žádnýho strašáka, ale při zavedení lepku piškoty nedoporučovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama