Pláče před usínáním

27.6.15 21:14

Pláče před usínáním ve velké/malé posteli

Maminky, máte určo více zkušeností a více hlav více ví :-) Nejde mi do hlavy proč? Koupily jsme dcerce (má 2 roky) novou postel, ne úplně tu velikou, rozměr 70×160 se zábranou. Koupě z důvodu uvolnění postýlky pro další dítko. Strašně se na ni těšila a i přes den v ní jakoby rádoby dělá, že spí :-), leze na ni a lehá si tam naprosto v pohodě. Ale problém nastal již první den při samotném usínáním v nové posteli. (Jen podotýkám, že dcerka mi usínala v malé postýlce naprosto v pohodě, jen jsem uložila a odešla z pokoje a bez křiku a vzteku spala). A já si myslela - asi naivně, jak to bude se spinkáním v nové posteli v pohodě. Ale omyl. Sestavili jsme novou postel - vše v pohodě, novou postel jsme umístili na místo kde byla dříve postýlka a malou postýlku jsme nechali v tom stejném pokoji, ale na jiném místě (cca 2 metry od té nové postele). Došlo na odpolední usínání - dcerka si sama vybrala, že chce do „velké“ postele - OK, uložila jsem a nastali strašné scény. Tak jsem ji po několika vysvětlování dala do malé postýlky a opět scény. No musela jsem opět vrátit umístění malé postýlky na místo, kde dříve stála a tam krásně sama usnula. Navečer jsem to opět přehodila, že ji nebudu dávat do velké, ale nechám ji ještě třeba týden v malé postýlce a opět řev. Opět jsem musela přestěhovat malou postýlku na místo, kde dříve stála a tam opět bez řevu a scény sama okamžitě usla. Moje otázka zní - přejde to? Omlouvám se za blbý dotaz, ale pořád přemýšlím nad tím, proč tedy (když chce spát v malé postýlce) v ní pláče, když je na jiném místě? To tolik dětem vadí umístění postýlky? PS: hračky, se kterými spinká absolutně nepomáhají, jakmile přestěhuji někam postýlku, tak nastává strašný řev. Vůbec si nedokážu představit, jak mi bude usínat v té větší posteli. Děkuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5931
27.6.15 21:32

A jak to vnímáš ty? Není ti líto, že už vyrostla z malé postýlky? Nebo nemáš strach, že bude žárlit na miminko, protože podědí postýlku po starší? Odpověz si upřímně, stačí sama sobě, dej si čas, prociť své pocity. Naše děti přejímají to, co cítíme my.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama