Po IVF zamlklé těhotenství nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kate K.
Nováček 10 příspěvků 05.05.18 13:37
Po IVF zamlklé těhot.nebo ne?

Ahoj holky, obracím se na vás s prosbou o radu. Můj případ je velmi zvláštní.
Procházím IVF. Dne 3.dubna 2018 mi odebrali 3 vajíčka, ujalo se jedno a trasnsfer byl dne 6.dubna. Od té doby jsem měla klidový režim. Na první kontrole 20. dubna mi udělali první těhot. test. Hodnota HCG byla však 19,6. Bylo mi sděleno podle jejich výpočtů, že jsem cca ve 4 tt. A že to bude biochem. těhotenství. A odejde z těla samo. Takhle jsem s tím tedy počítala. A přestala brát Utrogestan atd. Hned 22.dubna jsem odletěla na dovolenou k moři, kde jsem chodila na tůry, bavila se, plavala. Po příjezdu domů byla kontrola v pondělí dne 30. dubna a zjistilo se, že plod není zastavený a hodnoty HCG rostou na 145. Na sonu se nic neukázalo a v IVf dostali podezření na mimoděložní těhotenství. Poslali mě do nemocnice, nástup byl 2.května a ten samý den mi provedli laparoskopii. Výsledek byl takový, že ve vejcovodech nic nenašli, ani při kontrole srůsty, zkrátka žádnou divnou věc. Tedy na 90% vyloučili mimoděložní. Hodnota HCG narostla rapidně a to na 291, další test 4.5 HCG nas 564,8. Poslali mě domů a v podstatě mi nikdo neřekl, jak to bude pokračovat. Někdo tvrdí, že to může být normální těhotenství a jiní zase že čekají, až se to ukáže a pak vyčistí dělohu. Nevím, nevím. Dle mě mohli dělohu vyčistit již při té laparoskopii a netrápit mě. Podle propočtů jsem v 6tt a cca 3 dny. Nevím, co přijde. Je možnost, že by se narodilo zdravé dítě? Nebo je to tak i tak špatné a dojde ke kyretáži dělohy? Máte někdo podobnou zkušenost?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

lachtanice86
Kelišová 6623 příspěvků 05.05.18 13:55

@Kate K. Nevím jak u ivf ale já u přirozeného v 6+4 na utz už srdce. A při 5+5 31tisic jednotek hcg

Kate K.
Nováček 10 příspěvků 05.05.18 13:59

Vůbec netuším, jak to chodí. Ale co jsem si pročetla, tak hodnota HCG je šíleně nízká, nebo spíše požděna.

lachtanice86
Kelišová 6623 příspěvků 05.05.18 14:01

@Kate K. Taky mi to přijde nízké. Nezbývá než čekat

Kate K.
Nováček 10 příspěvků 05.05.18 14:03

Už jsem tomu přestala věřit, ráda bych to měla za sebou. Laparoskopie byla bolestivá. Pokud to nemá cenu, ať raději udělají revizi dělohy. Už lítám po IVF a nemocnicích skoro rok, jsem vyčerpaná. Máma tvrdí, že tomu mám dát čas, že každé těhu je jiné atd. Ale fakt nevím.

Kate K.
Nováček 10 příspěvků 05.05.18 14:06

Spíše nechápu, že na začátku se to jevilo jako biochemické těhu. A pak se to najednou rozběhlo a hodnoty se každý druhý den zdvojnásobují.

lachtanice86
Kelišová 6623 příspěvků 05.05.18 14:07

@Kate K. Třeba je to opravdu jen opozdene.

Kate K.
Nováček 10 příspěvků 05.05.18 14:08

To se může stát? Že by to např. vlivem hormonů bylo opožděné a jakmile jsem vysadila Utrogestan ( pro růst děložní sliznice), tak se to začalo vyvíjet?

ivašot.
Kelišová 6714 příspěvků 05.05.18 14:46

A že bys otěhotněla později přirozeně, to je asi blbost?

miluver
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 05.05.18 20:13

Pokud ted roste ukazkove, tak bych teda typla na prirozene otehotneni na te dovce :lol: :lol:

Kate K.
Nováček 10 příspěvků 06.05.18 17:25

No, na dovče jsme měli styk pouze 1× a přítel má protíže s pohyblivostí spermií. To spíše já jsem v pořádku, ale IVF podstupujeme kvůli němu, takže si nemyslím, že by se to na dovolene povedlo přirozeně.

Kate K.
Nováček 10 příspěvků 07.05.18 12:19

Dnes jsem byla na kontrole a viděli jsme váček v děloze a srdeční činnost. HCG 1248. Doktor mě poslal domů, že je to normální těhu :)

miluver
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 07.05.18 12:27

@Kate K. :hug: vídíš!! Já ti to říkala! :D Normálně jste zadělali na dovče :lol: :lol: to se stává! Kor u chlapů se to spermio fakt mění :srdce: tak moc gratuluji! já jdu na ko příští týden, tak doufám, že už bude srdíčko! :potlesk:

Kate K.
Nováček 10 příspěvků 07.05.18 12:29

Já tomu nemůžu stále věřit. Příroda je mocná a to malé se drží, bude to bojovík- bojovnice :)

miluver
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 07.05.18 12:42

@Kate K. Hele já taky ne! :D Na tohle miminko jsem čekala 2 roky a teď pořád čučím na ty // na testu nevím, co radostí dělat :lol: :lol:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >