Podařilo se vám zbavit tinnitu?

386
6.4.20 13:27

Podařilo se vám zbavit tinnitu?

Ahoj. Obracím se o radu na ty, kdo bojovali nebo bojují s tinnitem. Pomohlo vám něco úspěšně se tohoto problému zbavit? Již zhruba měsíc mi hučí v jednom uchu. Je to kolísavý nepříjemný zvuk. Přes den, když nejsem v úplném tichu to ještě jde, ale třeba číst si nebo v klidu usnout je naprosto nereálné. Neusnu už jinak než s puštěným bílým šumem. Na ORL mi potvrdili, že ucho je v pořádku, nejprve nasadili Vertimed a Prednison, když to nepomohlo, tak jsem minule vyfasovala antidepresiva s tím, že je to psychické a že mi to sice od hučení v uchu nepomůže, ale alespoň to nebudu tolik vnímat. Antidepresiva jsem brát nezačala, beru to jako tu poslední variantu. Pořád věřím, že je i jiná cesta, jak si od tohoto problému pomoct. Předem díky všem za rady a tipy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

757
6.4.20 13:30

@Mysina mne ano, ale začalo mi to po hlasitem koncertu v kombinaci s nachlazením. Na ORL nasazen Betaserc a trvalo to skoro dva měsíce. Ještě se dávají v začátku intenzivní kapacky. Podle mě to přestane časem, hlavně nečti ty diskuse, jak se toho do smrti nezbavíš, je toho plný net a mne to tehdy výrazně uškodilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258
6.4.20 13:36

@Mysina muj přítel na toto trpí uz 9 let, postupem času mu zjistili Menieruv syndrom ( neustále pískání, v různých intervalech mu ucho zalehne, začne víc pískat a skončí to motanim hlavy a zvracenim), postupně na to ucho míň a míň slyší, teď asi na 50%, je to nevyléčitelné, bere Betaserc, pomáhá to jedině tím, že se mu podstatně prodloužili intervaly mezi záchvaty. Pár lidem to časem zmizelo samovolně po pár letech

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
726
6.4.20 13:39

Příspěvek upraven 06.04.20 v 13:40

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
726
6.4.20 13:40

Pokud jsou usi ok, muze to byt i od krcni patere. Takze rehabko na krcni pater + vitamin B12.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
779
6.4.20 13:48

Nepodařilo, a ani neznám nikoho komu ano. Už s tím žiju 2 roky, začalo to během vteřiny u televize, myslela jsem, že manžel udělal něco se zvukem. Bylo to naprosto šílené, slyšela jsem jen strašně hlasité hučení v levém uchu a v půlce hlavy. Po řád jsem věřila, že to přejde. Hlasitost přes víkend trochu odezněla, ale hukot přešel v dost hlasitý pískot a tlak v uchu. Následovalo kolečko vyšetření, zjištěno, že na ucho slyším mnohem hůř a následovala hospitalizace s 5ti hodinovými kapačkami denně. K tomu různý prášky. Bez efektu, naopak zhoršení tlaku v uchu a zvýšení krevního tlaku. Prodělala jsem i MR, kde mi teda našli zvětšenou cévní strukturu v okolí ucha. Tak si říkám, že mám aspoň vysvětlení. Nic se s tím nedělá. Už jsem si na to celkem zvykla, vnímám to minimálně. Jinak i dvě sestřičky na oddělení mi řekly, že to mají taky, a že neví o ničem, co by pomohlo. Hospitalizace má smysl pouze v tom, že Ti udělají všechna možná vyšetření i to MR, na které bych jinak čekala 3 měsíce. Pro mě jako klaustrofobika to byl absolutní horor, ale věděla jsem, že to musím přežít, ať vím, co v té hlavě je. Nikomu na oddělení, kdo tam byl s tinitem to taky nepomohlo, zůstali jsme v kontaktu. Paní zkusila i tu tlakovou komoru 14 dní denně, bez efektu. Je to často dědičné, my to máme už třetí generaci, všichni levý ucho, je to voprus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1278
6.4.20 14:31

@Mysina tak to jsem měla úplně stejně, ještě se mi k tomu motala hlava. Mám dg. latentní tetanii, tak to prostě brali k tomu. Zbavila jsem se toho po regabilitacích krční páteře. Hučelo mi pravé ucho asi 4 měsíce, bylo to strašný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1278
6.4.20 14:32

Betaserc mi na to vůbec nepomohl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
6.4.20 16:31
@Kolarkaa píše:
@Mysina tak to jsem měla úplně stejně, ještě se mi k tomu motala hlava. Mám dg. latentní tetanii, tak to prostě brali k tomu. Zbavila jsem se toho po regabilitacích krční páteře. Hučelo mi pravé ucho asi 4 měsíce, bylo to strašný

No já mám právě také dlouhodobé problémy s krční páteří a problémy s hučením v uchu začaly v době, kdy jsem měla zablokovaná záda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
757
6.4.20 19:43

Správná masáž může projevy taky zmírnit :palec: Základem je však myšlenka, že to zvládneš. Ne si říkat, že to už bude na furt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
6.4.20 20:42

Mám už 13 let.. Uši jsou v pořádku, krční páteř taky, několik hospitalizací na kapačky, prášky nepomohly.. Naštěstí stále slyším velmi dobře. Jen je těžší usnout. Taky jsem si říkala, že to přejde, ale bohužel jsem se toho stále nezbavila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.4.20 21:04

Holky já už to mám několik let… U mě to mohlo začít více faktory - opravdu velký stres, nové léky, krční pátěř… Jednu mi pomohly rehabilitace, podruhý už ne. Pořád tak nějak všřím, že to jednou přejde… Mám i vysoký tlak a cholesterol a začala jsem na tom makat, tak si pořád říkám, že až se mi pročistí trochu cévy, že by se to mohlo zlepšit… Ale nevim no. Taky teda neznám nikoho, koho by to přešlo :,( Ve dne to už tak nevnímám, jen před spaním…to mi pořád nějak vadí a vždycky si říkám, jaké to je slyšet ticho. Už si to ani nepamatuju :-(

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama