Pokakává se ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
divomys
Kecalka 191 příspěvků 06.02.17 13:49
Pokakává se ve školce

Dcera bude mít v květnu tři roky. Od ledna je ve školce (z toho byla na začátku dva týdny nemocná, takže doma). A minuly týden se pokakala ve školce 2× v jeden den. Paní učitelka, říkala, že měla průjem. Ale ona má teď řidší stolici pořád. V pátek se to stalo znova. Doma chodí v pohodě na nočník kakat nikdy se jí to doma nestalo. A dneska jak ji pomáhám s oblékáním jak jsem pro ni prisla, tak měla v kalhotech zase trochu nakakano. A to ráno kakala doma. Učitelky to asi nevěděly, protože nic neřekla. Asi ji to vůbec nevadilo, ani mi nic nerikala a šla tak vesele domů. Doma vysvětlují, ona mi slíbí že bude volat a nic. Nevím jestli je to tou řídkou stolicí, že to prostě nestihne… Loni jsem řešila, že měla zácpu a teď zase pravý opak. Co sní dělat, jak ji pomoc. Co jsou dobré potraviny na zahustení stolice. Myslím, že by to hodně pomohlo, kdyby to neměla tak řídké. Dávám laktobacilky. A kaka většinou ob den

Reakce:
bobr123
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 06.02.17 13:50

Tak treba syn ma ridkou stolici prave po laktobacilech…

divomys
Kecalka 191 příspěvků 06.02.17 13:55

Po tom prvním pokakani jse ji je dala a večer měla stolicí ok. A pak zase řídkou. Zkusím je nedávat co to udělá

tronelka
Ukecaná baba ;) 1606 příspěvků 06.02.17 14:00
@divomys píše:
Dcera bude mít v květnu tři roky. Od ledna je ve školce (z toho byla na začátku dva týdny nemocná, takže doma). A minuly týden se pokakala ve školce 2× v jeden den. Paní učitelka, říkala, že měla průjem. Ale ona má teď řidší stolici pořád. V pátek se to stalo znova. Doma chodí v pohodě na nočník kakat nikdy se jí to doma nestalo. A dneska jak ji pomáhám s oblékáním jak jsem pro ni prisla, tak měla v kalhotech zase trochu nakakano. A to ráno kakala doma. Učitelky to asi nevěděly, protože nic neřekla. Asi ji to vůbec nevadilo, ani mi nic nerikala a šla tak vesele domů. Doma vysvětlují, ona mi slíbí že bude volat a nic. Nevím jestli je to tou řídkou stolicí, že to prostě nestihne… Loni jsem řešila, že měla zácpu a teď zase pravý opak. Co sní dělat, jak ji pomoc. Co jsou dobré potraviny na zahustení stolice. Myslím, že by to hodně pomohlo, kdyby to neměla tak řídké. Dávám laktobacilky. A kaka většinou ob den

A jinak je ve skolce spokojena? Nemuze byt ta ridsi stolice zpusobena nervama ze skolky?

divomys
Kecalka 191 příspěvků 06.02.17 14:06

Sem tam si ještě pobrečí, ale už je to den ode dne lepší. Když mají společnou činnost, tak je spokojená, ale když si má hrát sama, tak začne, že plakat. Ale myslím, že už v pohodě. Ale je tam teprv 4 týden a po obědě chodí domů, takže jen 4 hodiny.

AliTad
Kelišová 5303 příspěvků 06.02.17 14:07

Myslím, že se tam prostě bojí jít. Spousta dětí (včetně našich obou) si to „nechává“ na doma. A mladší už mě (i starší) pár nehod, protože prostě drží a drží, až neudrží. Ve vašem případě to neudržení bude asi tou řidší konzistencí a myslím, že úplně v klidu může být původ psychický. Třeba u mě to tak funguje :oops:

Kvetik07
Povídálka 17 příspěvků 06.02.17 14:37

Ahoj, v první soukromé školce jsem řešila to samé. Malému bylo 2,5 roku a prostě na školku nebyl zralý. Chodil 2× týdně na dopoledne a prostě nechtěl. Takže pak se asi 3× pokakal a nechala jsem si ho ještě doma a do školky už do státní šel za rok. Na první si pamatuje, říká, že byla hezká, ale současná je lepší. Byla to čistě psychika. Jestli musí Tvoje malá chodit do školičky, tak Ty budeš muset s malou pořád mluvit a vysvětlovat a kdy se jí to stalo, co předtím dělala a proč nemohla jít na záchod atak. Ona všechno od ostatních okouká. Spíš aby věděla, že má jít za učitelkou a říct potřebuju na záchod, taky to znamená doma učitelky chválit a hezky o nich mluvit. Mmch moc se mi osvědčilo koupit bonbošky a jít za učitelkami a říct máme takovou věc a malý si není jistý za kým tady může jít a většinou už si ho učitelky sami vzaly a navedly ho co má dělat a on si byl přece jen jistější. Snad to píšu srozumitelně, ale taky jsem si tím prošla a taky jsem toho měla plnou hlavu.

SIMONA1234
Kelišová 7258 příspěvků 06.02.17 14:43

@AliTad Tak psychika to může být, já to mám zase opačně…jak jsem někde, kde to neznám, nové místo…na WC nepůjdu-zácpa… :roll: :mrgreen: A to jsem dospělá :zed:
Jestli to má řídké, prostě si „připrdla“ do kaťátek a šlo to ven se vším všudy…normálka. Blbé je, že jako holčička v tom celý den seděla…řekni jí, že to musí říct, aby jí učitelky/školnice daly čisté kalhotky.
Nemá strach ze záchodu? Ve školce nočník asi nevedou a ty píšeš, že doma chodí na nočník. Tam bych viděla i důvod, že to třeba zadržovala…jenže řídké nezadržíš dlouho a tak to 2 x pustila do kalhot.

divomys
Kecalka 191 příspěvků 06.02.17 14:55

@SIMONA1234 poprvé to měla i v pipině a samozřejmě ji pak týden ta pipka kvůli toho štípala. Jsem ji říkala, že musí říkat, že dostane odměnu, když se jí to povede do záchodu. S čuráním do záchodu problém nemá, ale je možné, že chce kakat jen do nočníku. Když jsme třeba u babičky, tak čůrá normálně do WC ale když tam chce kakat, tak bere vždy nočník. Uf nevím jak z toho ven

SIMONA1234
Kelišová 7258 příspěvků 06.02.17 15:37

@divomys Omezila bych na chvíli jogurty a nabízela strouhanou mrkev, třeba s jablíčkem, medem apod…na týden. Třeba to pomůže…staví i čokoláda :mrgreen: :jazyk: ale mrkev bude lepší…

divomys
Kecalka 191 příspěvků 06.02.17 15:53

Jogurty nejí vůbec, nemá je ráda. Mrkev vyzkouším, děkuji

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Jiří Pomeje se prudce zhoršil. Ztratil třetinu váhy, potřebuje neustálou péči, říká Pásek

Zdravotní stav známého producenta a dabéra Jiřího Pomejeho (54), který bojuje... číst dále >

Vidím velký zlatý! Slavná cikánka Jolanda je zpět a věští z piva

Fenomenální věštkyně Jolanda hlásí velkolepý návrat! Září v nové reklamě na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >