Reklama

Pokakává se ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

divomys
Kecalka 185 příspěvků 06.02.17 13:49
Pokakává se ve školce

Dcera bude mít v květnu tři roky. Od ledna je ve školce (z toho byla na začátku dva týdny nemocná, takže doma). A minuly týden se pokakala ve školce 2× v jeden den. Paní učitelka, říkala, že měla průjem. Ale ona má teď řidší stolici pořád. V pátek se to stalo znova. Doma chodí v pohodě na nočník kakat nikdy se jí to doma nestalo. A dneska jak ji pomáhám s oblékáním jak jsem pro ni prisla, tak měla v kalhotech zase trochu nakakano. A to ráno kakala doma. Učitelky to asi nevěděly, protože nic neřekla. Asi ji to vůbec nevadilo, ani mi nic nerikala a šla tak vesele domů. Doma vysvětlují, ona mi slíbí že bude volat a nic. Nevím jestli je to tou řídkou stolicí, že to prostě nestihne… Loni jsem řešila, že měla zácpu a teď zase pravý opak. Co sní dělat, jak ji pomoc. Co jsou dobré potraviny na zahustení stolice. Myslím, že by to hodně pomohlo, kdyby to neměla tak řídké. Dávám laktobacilky. A kaka většinou ob den

Reklama

Reakce:

bobr123
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 06.02.17 13:50

Tak treba syn ma ridkou stolici prave po laktobacilech…

divomys
Kecalka 185 příspěvků 06.02.17 13:55

Po tom prvním pokakani jse ji je dala a večer měla stolicí ok. A pak zase řídkou. Zkusím je nedávat co to udělá

tronelka
Ukecaná baba ;) 1543 příspěvků 06.02.17 14:00
@divomys píše:
Dcera bude mít v květnu tři roky. Od ledna je ve školce (z toho byla na začátku dva týdny nemocná, takže doma). A minuly týden se pokakala ve školce 2× v jeden den. Paní učitelka, říkala, že měla průjem. Ale ona má teď řidší stolici pořád. V pátek se to stalo znova. Doma chodí v pohodě na nočník kakat nikdy se jí to doma nestalo. A dneska jak ji pomáhám s oblékáním jak jsem pro ni prisla, tak měla v kalhotech zase trochu nakakano. A to ráno kakala doma. Učitelky to asi nevěděly, protože nic neřekla. Asi ji to vůbec nevadilo, ani mi nic nerikala a šla tak vesele domů. Doma vysvětlují, ona mi slíbí že bude volat a nic. Nevím jestli je to tou řídkou stolicí, že to prostě nestihne… Loni jsem řešila, že měla zácpu a teď zase pravý opak. Co sní dělat, jak ji pomoc. Co jsou dobré potraviny na zahustení stolice. Myslím, že by to hodně pomohlo, kdyby to neměla tak řídké. Dávám laktobacilky. A kaka většinou ob den

A jinak je ve skolce spokojena? Nemuze byt ta ridsi stolice zpusobena nervama ze skolky?

divomys
Kecalka 185 příspěvků 06.02.17 14:06

Sem tam si ještě pobrečí, ale už je to den ode dne lepší. Když mají společnou činnost, tak je spokojená, ale když si má hrát sama, tak začne, že plakat. Ale myslím, že už v pohodě. Ale je tam teprv 4 týden a po obědě chodí domů, takže jen 4 hodiny.

AliTad
Kelišová 5263 příspěvků 06.02.17 14:07

Myslím, že se tam prostě bojí jít. Spousta dětí (včetně našich obou) si to „nechává“ na doma. A mladší už mě (i starší) pár nehod, protože prostě drží a drží, až neudrží. Ve vašem případě to neudržení bude asi tou řidší konzistencí a myslím, že úplně v klidu může být původ psychický. Třeba u mě to tak funguje :oops:

Kvetik07
Povídálka 17 příspěvků 06.02.17 14:37

Ahoj, v první soukromé školce jsem řešila to samé. Malému bylo 2,5 roku a prostě na školku nebyl zralý. Chodil 2× týdně na dopoledne a prostě nechtěl. Takže pak se asi 3× pokakal a nechala jsem si ho ještě doma a do školky už do státní šel za rok. Na první si pamatuje, říká, že byla hezká, ale současná je lepší. Byla to čistě psychika. Jestli musí Tvoje malá chodit do školičky, tak Ty budeš muset s malou pořád mluvit a vysvětlovat a kdy se jí to stalo, co předtím dělala a proč nemohla jít na záchod atak. Ona všechno od ostatních okouká. Spíš aby věděla, že má jít za učitelkou a říct potřebuju na záchod, taky to znamená doma učitelky chválit a hezky o nich mluvit. Mmch moc se mi osvědčilo koupit bonbošky a jít za učitelkami a říct máme takovou věc a malý si není jistý za kým tady může jít a většinou už si ho učitelky sami vzaly a navedly ho co má dělat a on si byl přece jen jistější. Snad to píšu srozumitelně, ale taky jsem si tím prošla a taky jsem toho měla plnou hlavu.

SIMONA1234
Kelišová 7255 příspěvků 06.02.17 14:43

@AliTad Tak psychika to může být, já to mám zase opačně…jak jsem někde, kde to neznám, nové místo…na WC nepůjdu-zácpa… :roll: :mrgreen: A to jsem dospělá :zed:
Jestli to má řídké, prostě si „připrdla“ do kaťátek a šlo to ven se vším všudy…normálka. Blbé je, že jako holčička v tom celý den seděla…řekni jí, že to musí říct, aby jí učitelky/školnice daly čisté kalhotky.
Nemá strach ze záchodu? Ve školce nočník asi nevedou a ty píšeš, že doma chodí na nočník. Tam bych viděla i důvod, že to třeba zadržovala…jenže řídké nezadržíš dlouho a tak to 2 x pustila do kalhot.

divomys
Kecalka 185 příspěvků 06.02.17 14:55

@SIMONA1234 poprvé to měla i v pipině a samozřejmě ji pak týden ta pipka kvůli toho štípala. Jsem ji říkala, že musí říkat, že dostane odměnu, když se jí to povede do záchodu. S čuráním do záchodu problém nemá, ale je možné, že chce kakat jen do nočníku. Když jsme třeba u babičky, tak čůrá normálně do WC ale když tam chce kakat, tak bere vždy nočník. Uf nevím jak z toho ven

SIMONA1234
Kelišová 7255 příspěvků 06.02.17 15:37

@divomys Omezila bych na chvíli jogurty a nabízela strouhanou mrkev, třeba s jablíčkem, medem apod…na týden. Třeba to pomůže…staví i čokoláda :mrgreen: :jazyk: ale mrkev bude lepší…

divomys
Kecalka 185 příspěvků 06.02.17 15:53

Jogurty nejí vůbec, nemá je ráda. Mrkev vyzkouším, děkuji

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama