Pokakává se ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
divomys
Kecalka 185 příspěvků 06.02.17 13:49
Pokakává se ve školce

Dcera bude mít v květnu tři roky. Od ledna je ve školce (z toho byla na začátku dva týdny nemocná, takže doma). A minuly týden se pokakala ve školce 2× v jeden den. Paní učitelka, říkala, že měla průjem. Ale ona má teď řidší stolici pořád. V pátek se to stalo znova. Doma chodí v pohodě na nočník kakat nikdy se jí to doma nestalo. A dneska jak ji pomáhám s oblékáním jak jsem pro ni prisla, tak měla v kalhotech zase trochu nakakano. A to ráno kakala doma. Učitelky to asi nevěděly, protože nic neřekla. Asi ji to vůbec nevadilo, ani mi nic nerikala a šla tak vesele domů. Doma vysvětlují, ona mi slíbí že bude volat a nic. Nevím jestli je to tou řídkou stolicí, že to prostě nestihne… Loni jsem řešila, že měla zácpu a teď zase pravý opak. Co sní dělat, jak ji pomoc. Co jsou dobré potraviny na zahustení stolice. Myslím, že by to hodně pomohlo, kdyby to neměla tak řídké. Dávám laktobacilky. A kaka většinou ob den

Reakce:
 
bobr123
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 06.02.17 13:50

Tak treba syn ma ridkou stolici prave po laktobacilech…

 
divomys
Kecalka 185 příspěvků 06.02.17 13:55

Po tom prvním pokakani jse ji je dala a večer měla stolicí ok. A pak zase řídkou. Zkusím je nedávat co to udělá

 
tronelka
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 06.02.17 14:00
@divomys píše:
Dcera bude mít v květnu tři roky. Od ledna je ve školce (z toho byla na začátku dva týdny nemocná, takže doma). A minuly týden se pokakala ve školce 2× v jeden den. Paní učitelka, říkala, že měla průjem. Ale ona má teď řidší stolici pořád. V pátek se to stalo znova. Doma chodí v pohodě na nočník kakat nikdy se jí to doma nestalo. A dneska jak ji pomáhám s oblékáním jak jsem pro ni prisla, tak měla v kalhotech zase trochu nakakano. A to ráno kakala doma. Učitelky to asi nevěděly, protože nic neřekla. Asi ji to vůbec nevadilo, ani mi nic nerikala a šla tak vesele domů. Doma vysvětlují, ona mi slíbí že bude volat a nic. Nevím jestli je to tou řídkou stolicí, že to prostě nestihne… Loni jsem řešila, že měla zácpu a teď zase pravý opak. Co sní dělat, jak ji pomoc. Co jsou dobré potraviny na zahustení stolice. Myslím, že by to hodně pomohlo, kdyby to neměla tak řídké. Dávám laktobacilky. A kaka většinou ob den

A jinak je ve skolce spokojena? Nemuze byt ta ridsi stolice zpusobena nervama ze skolky?

 
divomys
Kecalka 185 příspěvků 06.02.17 14:06

Sem tam si ještě pobrečí, ale už je to den ode dne lepší. Když mají společnou činnost, tak je spokojená, ale když si má hrát sama, tak začne, že plakat. Ale myslím, že už v pohodě. Ale je tam teprv 4 týden a po obědě chodí domů, takže jen 4 hodiny.

 
AliTad
Kelišová 5291 příspěvků 06.02.17 14:07

Myslím, že se tam prostě bojí jít. Spousta dětí (včetně našich obou) si to „nechává“ na doma. A mladší už mě (i starší) pár nehod, protože prostě drží a drží, až neudrží. Ve vašem případě to neudržení bude asi tou řidší konzistencí a myslím, že úplně v klidu může být původ psychický. Třeba u mě to tak funguje :oops:

 
Kvetik07
Povídálka 17 příspěvků 06.02.17 14:37

Ahoj, v první soukromé školce jsem řešila to samé. Malému bylo 2,5 roku a prostě na školku nebyl zralý. Chodil 2× týdně na dopoledne a prostě nechtěl. Takže pak se asi 3× pokakal a nechala jsem si ho ještě doma a do školky už do státní šel za rok. Na první si pamatuje, říká, že byla hezká, ale současná je lepší. Byla to čistě psychika. Jestli musí Tvoje malá chodit do školičky, tak Ty budeš muset s malou pořád mluvit a vysvětlovat a kdy se jí to stalo, co předtím dělala a proč nemohla jít na záchod atak. Ona všechno od ostatních okouká. Spíš aby věděla, že má jít za učitelkou a říct potřebuju na záchod, taky to znamená doma učitelky chválit a hezky o nich mluvit. Mmch moc se mi osvědčilo koupit bonbošky a jít za učitelkami a říct máme takovou věc a malý si není jistý za kým tady může jít a většinou už si ho učitelky sami vzaly a navedly ho co má dělat a on si byl přece jen jistější. Snad to píšu srozumitelně, ale taky jsem si tím prošla a taky jsem toho měla plnou hlavu.

 
SIMONA1234
Kelišová 7256 příspěvků 06.02.17 14:43

@AliTad Tak psychika to může být, já to mám zase opačně…jak jsem někde, kde to neznám, nové místo…na WC nepůjdu-zácpa… :roll: :mrgreen: A to jsem dospělá :zed:
Jestli to má řídké, prostě si „připrdla“ do kaťátek a šlo to ven se vším všudy…normálka. Blbé je, že jako holčička v tom celý den seděla…řekni jí, že to musí říct, aby jí učitelky/školnice daly čisté kalhotky.
Nemá strach ze záchodu? Ve školce nočník asi nevedou a ty píšeš, že doma chodí na nočník. Tam bych viděla i důvod, že to třeba zadržovala…jenže řídké nezadržíš dlouho a tak to 2 x pustila do kalhot.

 
divomys
Kecalka 185 příspěvků 06.02.17 14:55

@SIMONA1234 poprvé to měla i v pipině a samozřejmě ji pak týden ta pipka kvůli toho štípala. Jsem ji říkala, že musí říkat, že dostane odměnu, když se jí to povede do záchodu. S čuráním do záchodu problém nemá, ale je možné, že chce kakat jen do nočníku. Když jsme třeba u babičky, tak čůrá normálně do WC ale když tam chce kakat, tak bere vždy nočník. Uf nevím jak z toho ven

 
SIMONA1234
Kelišová 7256 příspěvků 06.02.17 15:37

@divomys Omezila bych na chvíli jogurty a nabízela strouhanou mrkev, třeba s jablíčkem, medem apod…na týden. Třeba to pomůže…staví i čokoláda :mrgreen: :jazyk: ale mrkev bude lepší…

 
divomys
Kecalka 185 příspěvků 06.02.17 15:53

Jogurty nejí vůbec, nemá je ráda. Mrkev vyzkouším, děkuji

 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

RETRO: Jak se cvičilo za socialismu. Televizní hopsání i spartakiády

Sexy vykrojené trikoty, pletené návleky, čelenky a nadšené poskakování... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >