Reklama

Potřebuje 20 měsíční kojení (především to noční)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Moniulik
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 05.02.17 13:13
Potřebuje 20 měsíční kojení(především to noční)

Potřebuje 20 měsíční kojení(především to noční) dcera mi usne jenom u prsa, ale trva to hodinu.. různě se po mě plazi, přeleza, dělá stojky, až když zvyším hlas tak jen leží a koji se.. :/ a pak zas přeleza..
mohla by nějak zvládnout pochopit, že prso už není? mohlo by to zkratit to šílené uspavani? (někdy jsem z toho už dost nervozni) v noci se mi stále budí tak co 3 hodky asi..
Přes poledne je to ten stejny cirkus :( jednou mi přes den neusla.. a večer hádejte co.. zase uspavani hodinu.. jako by nechapala, že se ma zklidnit? proč si nemůže lehnout ja ji přečtu pohadku a spi?

Jak ji mam naučit, že se má ležet, uklidnit a usnout

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Barush
Ukecaná baba ;) 1390 příspěvků 05.02.17 13:19

Kojení potřebuje (ani ne tak z hlediska výživového, ale kvůli kontaktu) Sebrání prsa může brát jako zradu a usínat ještě déle. Spíše bych se jí snažila upravit režim přes den - ráno vstávat klidně už kolem sedmé, spát přes oběd max. na hoďku, odpoledne pořádně unavit, procházka, večeře, koupání a uspat u prsu jak je zvyklá. Taky promyslet stravu (jestli není nadbytek cukrů atd., nebo např. nějaká barviva, glutamáty)

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 05.02.17 13:22

No za mě, ho teda nepotřebuje a odbourala bych ho už dávno, ale věřím, že ti tu budou místní kojičky tvrdit, že je to v pořádku a já dostanu hned ceres :mrgreen:

terinka4444
Hvězda diskuse 66570 příspěvků 05.02.17 13:24

No tak 20měsíční dítě nepotřebuje prso, kojení přes den může být, ne že by ho nutně potřebovalo, ale jo, ale vůbec ne usínání tím, že si dudlá prso. A vůbec nepotřebuje prso v noci. Navíc, ať se to někomu líbí nebo nelíbí, co zuby? Takhle velké dítě bych já osobně u prsa neuspávala ani omylem a nedávala ho v noci.

Příspěvek upraven 05.02.17 v 13:26

PAN66
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 05.02.17 13:24

Mame to tal taky, ale dcera 13m. nedavam vecer kasi, je plna sacharidu, snazim se o posledbi spanek po obede, ale obcas usne i v kocarku kolem 3..je akcni az az. rezim nerezim, uspavani a buzeni v noci stale horor.

Annapavelkovaml 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.17 13:36

@kopejka ja stebou souhlasím, naše doktorka tvrdí ze to není kojeni ale živý dudlik :roll:

SAJ
Závislačka 3016 příspěvků 05.02.17 13:36

Ne nepotřebuje.

V noci bez jidla vydrží děti už od 5 kg tělesné váhy. Kojila jsem tři děti, každé skoro do dvou let a neznám noční buzení nebo třeba to, že by se mi sápaly pod tričko mimo pravidelnou dobu kojení. Na ucucnutí měly čaj, ne maminku.
Nejsem příznivec mateřského mléka na každé kňournutí, ale ty si to udělej jak chceš. Já se tu už párkrát dohadovala a vím, že diskuse nemá cenu.

Helileli
Závislačka 2756 příspěvků 05.02.17 13:37

Přemýšlím, kde na tohle dlouhodobě kojící matky berou sílu, já jsem u staršího útlá noční kojení v 9 měsících, padala jsem na hubu, představa, že to dítěti tolerují ještě další rok je děsivá.

Z mého pohledu, ve 20m kojení absolutně nepotřebuje, pochopila bych to v rozvojové zemi, kde je nouze o čistou vodu a kvalitní potraviny, ne u nás v ČR.

Za další negativní dopad tohoto považuji i výchovný efekt, jako 20m dítě takto vlastně diktuje matce strvat se ním kdovíjakou dlouho, když má chrnet a matka má sedět s chlapem u dobrého filmu, s vínem v ruce a relaxovat.

Buď bych kojení zredukovala a v noci nedala nebo bych odstavila úplně, dítě to chápat nemusí, ale přizpůsobit se rozhodnutí rodiče musí.

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2081 příspěvků 05.02.17 13:40

Nepotřebuje. Je zytečné dělat mu ve 20 měsících živý dudlík a poskytovat uspávací prso — v tomto věku již jde o zlozvyk.

až bude v pubertě nad vším převracet oči, odporovat z principu a odsekávat, budete si říkat " jééé sem se na něj měla v těch 2 letech měla vybo a nedělat mu živého dudlana "

dělaly mi to všechny děti, někdy v roce a půl jsem je všechny právě kvůli tomuto musela odstavit, nešlo to, měla jsem zdravotní problémy z nevyspání /svého /, děti prospívaly jak fík ;)

už je velké, blíží se jaro, klidně a se zcela čistým svědomím jej odstavte a neuspávajte svým prsem
nepotřebuje jej, naopak, potřebuje trochu „dospět“ a zvládnout další vývojovou etapu, již to fakt není miminko
:kytka:

blumen
Hvězda diskuse 40368 příspěvků 05.02.17 13:40

@Moniulik no tak usinat jen u prsa ve 20m mi pripadne moc. Sice jeste kojim pred spanim, ale u prsa neusina. Ted se uz chystam odstavit, pochopit to nemusi, ale zvyknout si ano. Prelizat hlavu a delat stojky mi moc vychovne nepripadne.

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2081 příspěvků 05.02.17 13:43

@Helileli
jistě, já proto u každého v roce a půl, síly došly a došlo mi že dělám něco co je zcela zbytečné a že dítko diktuje už přespříliš

z nespacích a prso dudlajících dětí / které zubama už zvládly rozkousat řízek / se během několika málo nocí staly spící a zcela v klidu děti

/ dnes již jsou velké, nijak je to nepoznamenalo, depa, není třeba se v tomto věku bát… jsou velké, vysoké, chytré a fakt mi nevyčítají že jsem je v roce a půl sundala z prsa a odmítla je v noci prsem 8 x udyndavat :palec: /

Meeshab
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 05.02.17 13:43

@Moniulik Určitě ho nepotřebuje. Je to, jak píšou holky, spíše jen sociální potřeba - být s tebou, mazlit se,…Já jsem nejmladšího odstavovala taky ve 20 měsících. Vypadalo to, že se prsa vzdát nedokáže, ale zvládli jsme to. Večer jsem mu dala mlíčko do lahve s dudlíkem, abych mu to dudlání hned nebrala, hezky jsem si k němu lehla, hladila ho, špitala mu, pusinkovala ho, aby cítil moji blízkost. V poledne totéž. Místo nočního kojení jsem mu nabídla vodu v lahvi s dudlíkem. S nočním vstáváním pak hodně rychle přestal když zjistil, že z toho víc nevytříská (v noci se budí doteď, ale to jen přejde z jeho pokoje do ložnice a jde se k nám zachumlat pod deku). Prso přestal vyžadovat asi po týdnu.

Barush
Ukecaná baba ;) 1390 příspěvků 05.02.17 13:43

@Helileli já zas přemýšlím, kde je ta chyba že pár nočních kojení matkám sílu bere :oops: :oops:
@Moniulik tady si stejně přečteš hlavně odpůrkyně přirozeného kojení ( přirozeného odstavu). Já zastávám názor - nech to na koňovi, má větší hlavu :kytka:

blumen
Hvězda diskuse 40368 příspěvků 05.02.17 13:46
@Barush píše:
@Helileli já zas přemýšlím, kde je ta chyba že pár nočních kojení matkám sílu bere :oops: :oops:
@Moniulik tady si stejně přečteš hlavně odpůrkyně přirozeného kojení ( přirozeného odstavu). Já zastávám názor - nech to na koňovi, má větší hlavu :kytka:

Protoze je potreba nepretrzity spanek a ne spanek preruseny co 3 hodiny?

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2081 příspěvků 05.02.17 13:49

Bere jim tu sílu tím že se nevyspí

nemožnost vyspání je zvláště rafinovaná forma mučení, používaná již v dávných kulturách

roční nebo rok a půl trvající nevyspání v kuse zvládne málokdo, tělo pak již nemá rezervy ze kterých by bralo, je to zcela normální a přirozené

je rozdíl když někdo nakojí půlročního jednou dvakrát za noc a pak se chrní dále

a je rozdíl když někomu visí 18 měsíční šmudlik na prsu hodinu večer a pak jej vyžaduje 6 x během noci…máma potřebuje fungovat pro dítě a rodinu a ne se změnit v nevyspalou matnou trosku… 8)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama