Polohování zad v hl. korbě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LEM
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 06.01.10 11:56
Polohování zad v hl. korbě

Prosím o typy kombinovaných kočárků kde jde v hl. korbě polohovat zádíčka. Zatím se mi líbí Firkon Verano ale nevím který to ještě mají. vím že když byl první tak bychom to rozhodně využili a takhle musel brzo do sporťáku. Děkuji

Reakce:
Knizska
Závislačka 2977 příspěvků 06.01.10 12:04

My pořídili Implast Bolder a záda jdou v hluboké korbě polohovat také.

teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.10 12:06

Firkon nevím, ale my máme Dorjan Cross Country a tam to jde. Jsou tam tři polohy - úplný leh, pololeh a sed a ten pololeh jsme moc ocenili tak kolem půl roku, kdy malý už chtěl koukat ven. U tohoto kočárku je taky super, že se dá odepnout část boudičky vepředu, můžeš mimi položit na bříško a vidí ven, to se malému moc líbilo. Nebo když jsou velká vedra a mimi spí v kočáru, tak jsme to taky odepínali, aby víc luftoval.

PETRUCHA
Extra třída :D 12300 příspěvků 06.01.10 12:22

Polohování zad v hluboké korbě jde snad u všech kočárků co jsem viděla…například já měla Bebécar, kamarádka má Jané, Peg perego a u všeh jde polohovat zádíčka v hluboký korbě.

Eemii
Neúnavná pisatelka 17075 příspěvků 06.01.10 12:25

No ja to teda jeste nevidela,ani jsem se o to teda nezajimala..kamoska ma Roan marita,jde to take

drevina
Kecalka 122 příspěvků 06.01.10 12:36

ahoj, já měla první kočárek Cortinu, tříkolku od Camu, záda se v hluboké korbičce sice polohovat dala, ale bylo to absolútně k ničemu, protože mimi pak po šikmé podložce sjíždělo dolů, zvlášť když jsem s ním drncala. V hluboké korbičce jednak nebyly pásy a jednak se nedalo dítko napolohovat do sedu v oblasti nožiček a prdelky jako to je u sporťáku. nevím, co si o tom myslí ostatné holky, ale my jsme vůbec nevyužily.

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 06.01.10 13:23

Drevina já s tebou naprosto souhlasím,absolutně jsme to nevyužily,pořád Honzík klouzal dolů a pak se akorád vztekal :-?
A co se týče dotazu my jsme měly Bebecar :wink:

PeťulaK
Echt Kelišová 8049 příspěvků 06.01.10 13:32

Ještě to mají i ty polské Bartatiny, Fyn 3 i 4DS,(to jsou vlastně korbičky od těch bartatin)

tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 06.01.10 17:24

Já to taky chtěla, když jsem vybírala kočár a prodavač mi to dobře vysvětlil. Jak píše Drevina, tak tam stejně nejsou pásy a že je to i nebezpečné, že by dítě mohlo vypadnout, takže pokud už sedí, tak do sporťáku a pokud nesedí, tak se stejně nesmí posazovat, tak je to fakt k ničemu a já jsem s klidným srdcem mohla pořídit Mutsy :lol:

Detta
Kecalka 218 příspěvků 06.01.10 20:59

Měli jsme Inglesinu magnum a polohování jsme využili hodně. Dá se polohovat do více poloh, takže jsme většinou jezdili jen s mírně zvednutou zádovou opěrkou (když se teda nesmí posazovat nesedící dítě) a dcera byla spokojená. Jinak nám třeba celou procházku ležela s bradou přitaženou na hrudník, aby viděla ven, což určitě není dobré pro krční páteř a nevím co ještě. Nijak tím poznamenaná není.

teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.10 08:03

My to teda využívali taky hodně a byla jsem za to ráda. Malý mi cca v tom půlroce už nechtěl ležet, na bříšku vydržel chvíli, tak jsem ho na procházce zvedla na chvilku do pololehu, na jemu se to líbilo. Hodně jsem to tedy střídala - chvíli ležel, chvíli bříško, chvíli polosed.
Bez fusaku neklouzal a pásy v kočárku jsou, takže jsem ho klidně mohla zapásat. Ale nedělala jsem to :oops:
Teď ve fusaku mi trošku klouže, ale není to tak hrozný, dneska mi vydrží v tom pololehu celou procházku, tedy když chce koukat a nechce se mu spát.

yanna
Kecalka 404 příspěvků 11.01.10 09:55

To polohování zad je dobré proto, aby se malé mimčo nedávalo brzo do sporťáku (méně krytého, často jen po směru a s ne úplně vodorovným lehem). Hodně dětí totiž kolem 5. měsíce může začít řvát v poloze vleže a není vůbec možné vyjít ven. Takže je dobré, když v korbičce nějaké je. Není ve všech. Nevýhoda je, že se musí většinou sáhnout pod mimi a tím ho můžete budit a je to nepohodlné a další nevýhoda je to sjíždění, jak tady někdo psal.

Inglesiny mají polohování takovým otáčecím kolečkem zvenku na vaničce, takže se pod dítě nesahá. Pak jsou typy jako Inglesina Magnum, jak tu někdo psal. To je sportovní sedačka a normálně zvenku se polohují celá záda. Vleže vypadá jak hluboká korba.

Já bych bez polohování zad nevyjela ven. Je lepší to na chvíli trochu zvednout než usne, než jezdit hodinu s brečícím miminkem.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

10 hitů, kvůli kterým mohl Tuna na večírku dostat nakládačku (a vy jste další na řadě)

Metr piv, litry vína nebo bublin, případně panáky a jde se na věc! Odvahy je... číst dále >

Pleťová maska z předkožek kojenců? To už je přes čáru, říká dermatoložka

V honbě za věčným mládím jsou hollywoodské hvězdy schopny vyzkoušet leccos.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >