Pomoc po povodních

20163
8.8.10 16:37

Pomoc po povodních

Tak jako asi všichni sleduju zpravodajství o povodních a jsem opravdu vděčná za to, že bydlím v místě, kde zaplavení domu nehrozí.

No a napadlo mě: je tu na emiminu někdo, kdo byl povodní postižený a potřebuje pomoc?
Nemůžu dojet a pomoc fyzicky, ale můžu poslat poštou konkrétní věci od čisticích prostředků přes rukavice a pytle na odpadky po oblečení a hračky pro děti nebo třeba sunar atd atd.
Věřím, že i malá pomoc je pomoc, a tak pokud jste někdo povodní postižený, napište.

Sandra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

peka83
8.8.10 17:18

pomoc

Já si myslím, že takový budou odříznutí od internetu .
ale jinak bych taky pomohla alespon necim, kdyby se vazne nekdo ozval.

• Nahlásit
  • Citovat
20163
8.8.10 17:28

pperla - jj to jsem si taky uvědomila, ale přesto, třeba opravdu můžu někomu pomoc.

On ten člověk ani nemusí být přímo uživatelka emimina. Třeba některá uživatelka má rodiče v postižené obci, nebo někoho jiného z rodiny, nebo někdo, kdo má přístup sem na emimino, ví o uživatelce, která je povodní postižená a může být pomoc zprostředkovaná …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18639
8.8.10 17:34

třeba bude mít autorka na někoho kontakt

https://www.emimino.cz/…vodni-47291/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20163
8.8.10 19:20

lacenko díky za odkaz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3105
8.8.10 20:04

Sestřenka od uživatelky emimina Miarei má v domě půl metru vody, psala o tom dneska na naší březnové diskuzi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Michaelakkk
8.8.10 20:07
sandrik píše:
Tak jako asi všichni sleduju zpravodajství o povodních a jsem opravdu vděčná za to, že bydlím v místě, kde zaplavení domu nehrozí.

No a napadlo mě: je tu na emiminu někdo, kdo byl povodní postižený a potřebuje pomoc?
Nemůžu dojet a pomoc fyzicky, ale můžu poslat poštou konkrétní věci od čisticích prostředků přes rukavice a pytle na odpadky po oblečení a hračky pro děti nebo třeba sunar atd atd.
Věřím, že i malá pomoc je pomoc, a tak pokud jste někdo povodní postižený, napište.

Sandra
:palec: :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
20163
8.8.10 20:26
EvaOstrava píše:
Sestřenka od uživatelky emimina Miarei má v domě půl metru vody, psala o tom dneska na naší březnové diskuzi.

děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2209
9.8.10 09:48

Ahoj nikdy nerikrj nikdy, jsem z Liberce kousek od chrastavy a nikdo tady z tech lidi by nerekli, ze budou zaplaveny, ja co si pamatuji, tak v Liberci nikdy zadne zaplavy nebyly, vzdycky jsme rikali, jeste ze bydlime v Liberci a ejhle ono to prislo, plno pratel a zanmych ted vyklizi sve domy :cry: , jak pomoci rikaji na čt 24 a nebo na strankach čt24

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20163
9.8.10 10:43
lancisko píše:
Ahoj nikdy nerikrj nikdy, jsem z Liberce kousek od chrastavy a nikdo tady z tech lidi by nerekli, ze budou zaplaveny, ja co si pamatuji, tak v Liberci nikdy zadne zaplavy nebyly, vzdycky jsme rikali, jeste ze bydlime v Liberci a ejhle ono to prislo, plno pratel a zanmych ted vyklizi sve domy :cry: , jak pomoci rikaji na čt 24 a nebo na strankach čt24

vím, co chceš říct, ale naštěstí tady opravdu není odkud by nás voda zaplavila. Jsme na kopci a je tu i pevný podloží, žádný prameny, řeka asi kilometr daleko a cca 80 metrů pod námi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2475
9.8.10 14:04

pomoci lze přez Český červený kříž
http://www.cck-liberec.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20163
9.8.10 14:58

díky - já vím, že jsou podobné organizace, ale nerada pomáhám přes ně - radši pomoc konkrétním lidem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3105
9.8.10 21:01
sandrik píše:
díky - já vím, že jsou podobné organizace, ale nerada pomáhám přes ně - radši pomoc konkrétním lidem

V tom s tebou souhlasím. Jsem teda z daleka a tak jsme doma každý poslali dárcovskou sms-ku, ale raději bych nakoupila čistící prostředky, vodu a potraviny, ručníky a dala je konkrétní rodině. Věděla bych, že tím určitě pomůžu a ne, že se moje peníze někde rozkutálejí.
Na jaře jsme byli zaplavení a nedávno po bouřce přes kanál znovu. Bylo úžasné, že mi přišla pomoct kamarádka,která mě (zmrzlou na kost) vystřídala v kýblování vody (jeden jsem vylila,tři přitekly) a dostali jsme desinfekci+rukavice.Moc nám to pomohlo.

Všem, kteří pomáhají, patří veliký dík a uznání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Caty
2.6.13 13:58

Aktualizuji téma, chci se zeptat, zda je někde nějaká sbírka už na povodně? Mohu darovat dětské oblečení, nějaké dospělácké, 2 hluboké kočárky, hračky pro děti.

• Nahlásit
  • Citovat
20163
2.6.13 18:35

@Caty díky za obnovení ;) a já taky opět nabízím pomoc. Finančně nemůžu, ale můžu třeba oblečení po holkách, ručníky, ložní, hračky, máme tu dokonce ještě i vaničku pro mimčo :)

snad bude těch postižených co nejmíň :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama