Pořád by chtěl jíst

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tulačka22
Kecalka 110 příspěvků 2 inzeráty 12.03.18 08:18
Pořád by chtěl jíst

Zakládám nové téma, nikde jsem nenašla nic, co by vystihovalo naší situaci.
Náš syn je hrozný nenasyta. Pořád by jen jedl a když nemá co jíst, tak většinou křičí jako tur. Nejhorší na tom je, že jí tolik až se z toho vždy pozvrací. To chce pak hned mléko a začít zase svůj papací maratón. :pocitac:
Když ho posadíme do jídelní židličky a chystáme oběd, musí mít v ruce kus žvance než to ohřejeme. Pak si musím vzít dvě lžičky a hned po té první mu tam vrazit druhou, jinak se neskutečně vzteká a je těžké ho utišit. :zed: včera jsme jeli na oběd. Nestihli jsme vařit. Kluka jsme v obchodě dali do jídelní židličky a dali mu baštu do ruky. Jakmile partner dovezl naše jídlo nastal neskutečný řev. Naše dítko přehodilo jídlo přes celý stůl a s neskutečným jekotem se nám sápalo do talíře. :oops: Všude seděli pohoršení rodiče a jejich hodné děti, které papali svojí baštu. Ten náš ne. Snědl mi zase víc jak půlku talíře. Domů jsem jela hladová. A takhle je to vždycky se vším. Když snídám většinu mi sní. :nevim: jsem celý dny hladová a ještě ke všemu těhotná. Nesmíme si doma nic dopřát. Kluk to totiž chce okamžitě taky. Přitom jsem se mu snažila nastavit stejné mantinely, jako je nastavila svým dětem má kamarádka. U nás to nefunguje :roll: Když se chci pořádně najíst, musím se před ním schovávat v autě nebo na zahradě. Máme totiž malý byt. Nedávno mu byl rok.
Ještě k tomu všemu má z partnerovi strany ve vínku štítnou žlázu, cukrovku a silnou obezitu. :pocitac: :,( nejvíc mě trápí to, že když jde partner ráno do práce, tak já se nemohu ráno nasnídat. Skoro vše mi ten kluk, s prominutím, sežere. :zed: pak se mi motá hlava a je mi celý den mizerně.
Je něco, co pro to mohu dělat? Pro to, aby se nepřejídal až k poblinkávání? Aby mě nechal v klidu najíst a nedělal scény před lidmi? Je tu někdo, kdo zažil něco podobného a časem se to zlepšilo? :oops: :roll:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

ajurka
Stálice 85 příspěvků 12.03.18 08:33

Prostě mu dejte jen jeho porci a nic víc navíc.. on ví, ze když začne ječet.. hned mu dáváte jídlo.. a tak se to naučil.. zkusila bych jo dat na pár dní k babičce třeba tam to dělat nebude

Cuddy
Extra třída :D 14763 příspěvků 12.03.18 08:37

Musis ho naucit, ze i maminka se musi najist. Takze davej ze sveho, ale ne pul talire, primarne jis ty a jen v mezidobi davas diteti. No a pokud breci, tak at breci, no… Najedeny je, ty se take musis najist, tak holt si hvili poplace.

Denisa56
Kelišová 5348 příspěvků 12.03.18 08:37

Ten nekontrolovanej apetit bych určitě řešila s lékařem. A co se týká toho, že ty hladovíš, protože on ti všechno sní, to nějak nechápu. Tak k snídani namaž třeba tři krajíce, jedním ho krm a zároveň se sama najez. Stejně tak s obědem, dát mu talíř s jeho porcí a sednout si k němu se svou a jíst každý ze svého, na nějaké jeho sápání do tvého talíře nepřistoupit. Nebo jak to u vás je? On má své jídlo a stejně se drápe po vašem? Jestli jo, tak mu to prostě nedat, řev neřev, měl by se pomalu začít učit, že všechno si vyřvat nemůže.

Cuddy
Extra třída :D 14763 příspěvků 12.03.18 08:38

Ale jinak je to tema docela vtipne :-)

martina.se
Hvězda diskuse 56763 příspěvků 2 inzeráty 12.03.18 08:39

@Tulačka22 prostě ho nauč, že si to nevyřve.. takhle ho učíš, že zařve a dostane jídlo :think:

lucenka
Nadpozemská drbna 29874 příspěvků 12.03.18 08:41

Tak ono by to chtělo, začít ho učit, že řevem svého nedosáhne.
A snídani bych řešila tak, že bych toho udělala víc a každý by si bral ze stolu, co chce. Ne, že je jeden o hladu a druhý sní vše. Prostě jíst oba zároveň.

Cuddy
Extra třída :D 14763 příspěvků 12.03.18 08:41

A jeste on neji uz to stejne, co vy? V tomto veku to jiz deti zacinaji vyzadovat, tak jezde spolu. Ty jez sve jidlo a pritom ho krm stejnym jidlem z jeho porce. Ale pekne se stridejte, jednu lzicku ty, druhou on.

Tulačka22
Kecalka 110 příspěvků 2 inzeráty 12.03.18 08:45

Babička ho hlídá často. Dělá to i u ní. U další babičky se dokonce naučil to, že obchází ostatní a žebrá od nich další jídlo. V podstatě ho v přejídání podporují. Že prý je malý a roste. A protože jsem já celé těhotenství s malým nejedla, tak to musí teď dohnat.
Děláme to tak, že ho posadíme do židle, dostane papání a i my jíme v tu dobu. Teda, pokud je doma přítel. I když má na talíři to samé co my, tak to nechce a chce jíst hlavně z mého talíře. Jinak se začne vztekat a nechce pak jíst, pro změnu, vůbec. :nevim: jinak jsem psala výše, musím jo krmit dvěmi lžičkami, jinak brečí, že má prázdnou pusu. Bohužel, třetí ruku už nemám a tak souběžně s ním jíst nemůžu. Každopádně, když nejí nikdo z dospělích a jí sám, tak mu jeho jídlo nevadí a nekřičí.

Cuddy
Extra třída :D 14763 příspěvků 12.03.18 08:47
@Tulačka22 píše:
Babička ho hlídá často. Dělá to i u ní. U další babičky se dokonce naučil to, že obchází ostatní a žebrá od nich další jídlo. V podstatě ho v přejídání podporují. Že prý je malý a roste. A protože jsem já celé těhotenství s malým nejedla, tak to musí teď dohnat.
Děláme to tak, že ho posadíme do židle, dostane papání a i my jíme v tu dobu. Teda, pokud je doma přítel. I když má na talíři to samé co my, tak to nechce a chce jíst hlavně z mého talíře. Jinak se začne vztekat a nechce pak jíst, pro změnu, vůbec. :nevim: jinak jsem psala výše, musím jo krmit dvěmi lžičkami, jinak brečí, že má prázdnou pusu. Bohužel, třetí ruku už nemám a tak souběžně s ním jíst nemůžu. Každopádně, když nejí nikdo z dospělích a jí sám, tak mu jeho jídlo nevadí a nekřičí.

Tak to u nas by nepochodil. Nechce, nechce. Tak at bobanek neji, nemusi, kdyz nechce. Dalsi jidlo je ale az svacina.

Tulačka22
Kecalka 110 příspěvků 2 inzeráty 12.03.18 08:48

@Cuddy jí to samé co my. Vždycky. Vaříme kvůli tomu zdravěji. Ale svůj talířek nechce, když jím v tu chvíli i já.

Cuddy
Extra třída :D 14763 příspěvků 12.03.18 08:49
@Tulačka22 píše:
@Cuddy jí to samé co my. Vždycky. Vaříme kvůli tomu zdravěji. Ale svůj talířek nechce, když jím v tu chvíli i já.

To opravdu pak neni o hladu jako o rozmazlenosti, zkouseni hranic. S tim by jsi si mela poradit snadno.

Tichošlápek
Echt Kelišová 8208 příspěvků 12.03.18 08:49

Druhy je taky nenazranec. Kdyby mohl jedl by az do zvracení a pak znovu. Jenže nesmí. Od toho jsem tu já jako matka, abych ho krotila. Dostane svoji porci, snidam většinou s dětmi, takže to taky zkoušel - svoje odsunout a po mem se sapat. Smůla - vrat mu to jeho a ty si snez svoje. Neexistuje, aby mi dítě snedlo půl snídaně jen proto, ze je rozcapené. Proste mu nedáš - tak bude vriskat a vztekat se, jeho boj. Jinak s tou restauraci to mas težké. S prvním jsme mohli všude, s druhým to nejde, je hrozne hlučný a tak si nechavame jídlo vozit domu. V teple je to lepší, děti se daji vypustit do zahradního koutku. Trochu pritvrd, mas druhé na cestě, takže pak to bude teprve tóčo

Aries6
Generální žvanilka 21658 příspěvků 2 inzeráty 12.03.18 08:52

NEvidím, kolik mu je, ale napíšu jen to, co ostatní. Dát mu jeho porci a když sní, prostě nedat. Aby se dítě přejídalo, až zvrací, to je hrozný. Obezitu sice může mít manželova strana, ale obezita se NEDĚDÍ, dědí se stravovací návyky a s tím spojené problémy.
Kdyby to bylo pořád tak hrozný, zvažovala bych nějaké vyšetření.

Aries6
Generální žvanilka 21658 příspěvků 2 inzeráty 12.03.18 08:55

Jo a my teda nemáme takový dítě jako ty. Ale tři holky, který nevydrží sedět a když už sedí, tak se popichují a zlobí, takže do restaurací chodíme naprosto minimálně. V létě to je jiný, to miluju.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomníky české krimi: Jsou naporcované ženy dílem pražského „řezníka“?

Česká kriminalistika sice není na nízké úrovni, přesto naše historie zná... číst dále >

Pašovaly drogy spolu? „Zmije Simona všem lže,“ vzkazuje Tereza z Pákistánu

Byly jako dvojčata, objížděly spolu privátní kluby po celé Evropě a společně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vychytávky ekožen: veganské kondomy, kartáček z větve i pratelný tampon

Napadlo vás někdy, jak obyčejné hygienické potřeby zatěžují planetu? A přitom... číst dále >

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila... číst dále >

Reklama