Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Potřebovala bych poradit. Mrňousek (5 měsíců) mi pořád při leže na zádech vyvrací hlavičku vzad, skoro by se na ni postavil. Dělá to na přebalováku, na zemi, v kočárku, všude,.. A to vzadu nic zajímavého nemá, vše mu dávám dopředu, aby se zabavil. Nevím proč to dělá a co s tím? Je to nějak škodlivý? poradíte?
a rikala jsi to pediatricce? vim,ze znama to s mimem mela,chvili cvicila Vojtovku a bylo to ok ![]()
souhlas, určitě ho ukaž dětskému lékaři…jde tuším o nějaký hypertonický reflex a mělo by se to sledovat a napravit cvičením
Zaklánění hlavy je špatně, poraď se s Dr. , nejspíš tě pošle na rehabilitaci. My jsme chodili kvůli predilekci (hlavu měl otočenou na jednu stranu) a ten záklon jsme měli trochu taky a spravilo se, ale Vojtovku jsme přímo necvičili, to záleží na fyzioterapeutce ![]()
Naše malá to taky dělala okolo toho pátého měsíce. Ale jen pár dní. Hned jak se začla přetáčet na bříško, tak přestala. Je to špatně, dělat by to neměli, tak jestli se ti to nezdá a dělá to fakt často, tak zajdi k doktorce
No on už se na bříško začal přetáčet asi před měsícem. Teď to zvládá už hravě na obě strany. Zajímavý je, že když se přetáčí nedělá to s tím záklonem hlavy, to vím, že by bylo špatně. On tu hlavu zaklání když leží na zádech, popř. na boku. Na kontrolu máme jít asi za 3 týdny. Tak myslíte, že bych tam měla zajít dřív?
LL píše:
No on už se na bříško začal přetáčet asi před měsícem. Teď to zvládá už hravě na obě strany. Zajímavý je, že když se přetáčí nedělá to s tím záklonem hlavy, to vím, že by bylo špatně. On tu hlavu zaklání když leží na zádech, popř. na boku. Na kontrolu máme jít asi za 3 týdny. Tak myslíte, že bych tam měla zajít dřív?
urcite bez driv,opravdu to neni nic vazneho,ale cim driv se zacne se cvicenim,tim lepe
![]()
at to zbytecne neovlivnuje dlasi motoricky vyvoj.
mam znamou,ma dvojcatka,jedno je uplne ok,ale to druhe,jak bylo v deloze vmacknute,tak melo neco trochu podobneho-bylo porad ohnute do luku-hlavicku dozadu a lezelo jakoby na spickach. Cvici a uz je to skoro srovnane:-)