Porod před 18. narozeninami

7.2.20 12:24

Porod pred 18. Narozenin

Ahoj jsem tehotna je mi 17 a narodit by se mělo miminko 3 měsíce před 18. Žiju s pritelem půl roku ale chodíme spolu 3 roky. Miminko si chcem nechat. Nestuduji pracovala jsem teď jsem odešla v praci na dohodu a pak jsem zjistila ze jsem tehotna co mám teď dělat. Odešla jsem z prace kvůli změně bydliště chtěla jsem nastoupit jinde ale to mě asi nikde nevezmou jako těhotnou. Prvni kontrolu mám 18.2 to bych mela byt cca 7tt. Přítelovi je 20 pracuje. Co mám dělat abych nebyla bez financích aby to přítel natáhl všechno sam? Budu mít nějaký penize po porodu mám nárok? Nemám odpracovano jeden rok..
Děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2625
7.2.20 12:26

Jo, minimálně na rodičák, což je sympatických 300 tisíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7855
7.2.20 12:27

Po porodu budeš mít rodičovský příspěvek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2314
7.2.20 12:29

Bez ještě do práce, abys měla nárok na mateřskou. Nevím proč by tě nekde neměli vzít, si na začátku těhotenství není na tobě nic vidět. Jinak budeš mít nárok jen na rodičovský příspěvek po porodu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.2.20 12:29
@carola píše:
Po porodu budeš mít rodičovský příspěvek.

A vezmou me nekde na brigadu traba ve fabrice?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2718
7.2.20 12:34

Tobě je 17 a už ani nestuduješ a čekáš děcko? Co jsi za soc. skupina? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.2.20 12:35
@Kaileee píše:
Tobě je 17 a už ani nestuduješ a čekáš děcko? Co jsi za soc. skupina? :think:

Umíš číst..?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1642
7.2.20 12:36

@Anonym2710 Najdi si co nejdriv praci, at ti to na ppm vyjde, to mas pak na 28 tydnu, pak rodicak - maximalni vyse je pak podle vyse platu. Vsak tehotenstvi na tobe nemusi byt videt hodne dlouho. Jsem na zacatku 5. mesice a cizi clovek to na me nepozna a nevedet to lidi okolo, tak vypadam jen vyzrane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
7.2.20 12:36
@Kaileee píše:
Tobě je 17 a už ani nestuduješ a čekáš děcko? Co jsi za soc. skupina? :think:
:lol: :pankac:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2718
7.2.20 12:38
@Anonym2710 píše:
Umíš číst..?

Asi ne mezi řádky :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
7.2.20 12:39

@JancaS84 @bobulka88 já teda nevím kde žijete, ale v dnešní době ( pokud není zaměstanvatel blbý ) tak se dělají lékařské prohlídky..a u mě před 10 lety a pak když jsem nastupovala znova po rodičáku, tak se normálně dělal i test na těhotenství ( bud z moči nebo krve )…každý zaměstnavatel určitě skáče radostí zaměstnat těhotnou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
7.2.20 12:39
@Kaileee píše:
Asi ne mezi řádky :mrgreen:

možná tím myslela to, že pracovala :mrgreen: :lol: to přece jisté skupiny nedělají, i když mývají děcka v 16ti a tak :think: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
7.2.20 12:40

Budeš mít nárok na rodičák..
jestli nechceš aby to táhl sám, najdi si brigádu, tam jim je jedno že jsi těhotná, protože se to nepočítá do nároku na mateřskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1642
7.2.20 12:41

@smurfka tak ja ty prohlidky delam a tehotensky testy fakt v ambulanci nedelame. Navic pro zamestnavatele je vystup zpusobily/nezpusobily. Tam nesmis psat zdravotni informace. Nevim kde zijes ty, ale ja v realite. A tehotenstvi neni nemoc, takze tehotny fakt pracovat muzou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.2.20 12:41
@bobulka88 píše:
@Anonym2710 Najdi si co nejdriv praci, at ti to na ppm vyjde, to mas pak na 28 tydnu, pak rodicak - maximalni vyse je pak podle vyse platu. Vsak tehotenstvi na tobe nemusi byt videt hodne dlouho. Jsem na zacatku 5. mesice a cizi clovek to na me nepozna a nevedet to lidi okolo, tak vypadam jen vyzrane.

Děkuji za radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama