Poradna o homeopatii
MUDr. Eliška Bartlová
Budu péct a potahovat dort tím to http://www.svetpeceni.cz/…ama-top.html. Chtěla bych se zeptat jaký krém pod ten marcipán, vydrží pak dort v lednici, neroztečou se barvy? Budu ho mít v lednici víc jak den, spíš dva, přežije to? ![]()
U té hmoty je otázka zda je to spíš typ fondánu nebo marcipánu, každopádně jako potahovací hmota ti v lednici rozhodně vydrží obojí. V tvém odkazu není nikde napsáno že (jako u fondánu) se pracuje z rozehřátou hmotou tudíž bych se nebála jakého koliv krému.
Kdyžtak klidně napiš z cukrárny si ještě docela dost pamatuju ![]()
Ahoj, já používám cukrářskou hmotu a nejvíc se mi osvědčilo pod hmotu nic nemazat hlavně tedy v létě, ale jinak používám máslový krém, a kyž to nepodmažu tak postříkám korpusy sirupem s rumem ale protožekdyž to neni pomazaný tak je dort pak vysušený. A hlavně tedy nepoužívám vodu když na dort lepím dekorace pak se to rozpatla a rozteče.
@katule9 píše:
Ahoj, já používám cukrářskou hmotu a nejvíc se mi osvědčilo pod hmotu nic nemazat hlavně tedy v létě, ale jinak používám máslový krém, a kyž to nepodmažu tak postříkám korpusy sirupem s rumem ale protožekdyž to neni pomazaný tak je dort pak vysušený. A hlavně tedy nepoužívám vodu když na dort lepím dekorace pak se to rozpatla a rozteče.
Ale na čem to pak drží? jen na tom korpusu, protože lepí od sirupu?
Ahoj, hlavně tam nesmí být šlehačka nebo tvaroh, pokud děláš takovou nápln, doporučuji udělat mantinely z máslového krému. Jinak se to bude roztékat. Dort v lednici vydrží, ale musíš ho dát bud do krabice a nebo na zadní stranu lednice připlácnout karton nebo kus polystirenu. Jinak hrozí, že fondán natáhne vlhkost a začne téct. Já mám nejlepší zkušenosti s touto hmotou http://www.hospodynkam.cz/…TE-ICING-1kg je nádherně bílá, takže výsledná barvička je taková jakou chceš a dá se s ní jak potahovat, tak dělat figurky.
Jo a ještě doporučuji dát pod fondán, jen malou vrstvu toho máslového krému, opravdu jen aby se přilepila ta hmota.
Jo jo krásně to pak drží fakt se to nerozteče, před pár týdny jsem zrovna dělala kapra a byl pefektní, a hlavně tedy nepoužívám klasický marcipán ale jen tu hmotu a nebo fondán ten je nejkvalitnější měl by držet i když je podmazaný
@Lastkecka píše:
Ahoj, hlavně tam nesmí být šlehačka nebo tvaroh, pokud děláš takovou nápln, doporučuji udělat mantinely z máslového krému. Jinak se to bude roztékat. Dort v lednici vydrží, ale musíš ho dát bud do krabice a nebo na zadní stranu lednice připlácnout karton nebo kus polystirenu. Jinak hrozí, že fondán natáhne vlhkost a začne téct. Já mám nejlepší zkušenosti s touto hmotou http://www.hospodynkam.cz/…TE-ICING-1kg je nádherně bílá, takže výsledná barvička je taková jakou chceš a dá se s ní jak potahovat, tak dělat figurky.
Přesně tuhle hmotu používám a jsem naprosto spokojená,kupuji v tomhle obchodě všechno ![]()
Tak já tedy nevím, potahované dorty dělám hodně, a dort bez krému jako jen pokapaný korpus, no to tedy musí být jak troud.
Pod marcipán i pod fondant jsou nejlepší máslové krémy, než se potahuje, tak se to napatlá a dá se dort na dvě hodiny vychladut do lednice a pak, jak je tuhý, tak se s tím pracuje jedna radost.
Lepit vodou aplikace raději ne, nejlepší je alkohol, čistá vodka, alkohol vyprchá a drží to parádně.
V lednici dort vydrží s máslovým krémem naprosto v pohodě dva dny, nedávala bych tam ovoce, to by mohlo zlobit.
Jinak dosrt se dá naplnit čímkoliv, jen tam pod potah vždy musí být vrstva toho krému, alespoň kraje, aby se nic tekutého nedostalo k potahu, pak by to teklo.
Tuhle hmotu neznám, já kupuju osvědčené nebo za pár korun vyrobit domácí, s těmi se taky pracuje skvěle a vyjdou na zlomek ceny těch hotových.
Tak holky, chtěla bych udělat tento dort a potáhnout, půjde to? nepoteče? http://www.apetitonline.cz/…vy-dort.html
@Ewule0712 píše:
Tak holky, chtěla bych udělat tento dort a potáhnout, půjde to? nepoteče? http://www.apetitonline.cz/…vy-dort.html
Asi máš pravdu
manžel ho má rád a chtěla jsem ho udělat potažený, protože to má být jakože krabička cigaret
Ale asi fakt udělám obyč, nechce se mi ale dělat klasický piškot s milionu vajec. V těch stránkách se nějak neorientuju, nemáte spíš někdo přímo nějaký dobrý recept na korpus?
Ahoj potřebovala bych poradit jak rozdělat fondánovou hmotu abych sní mohla potáhnout dort.Budu to dělat poprvé tak snad to není těžké.
děkuji za odpovědi
@Barbora.p píše:
Ahoj potřebovala bych poradit jak rozdělat fondánovou hmotu abych sní mohla potáhnout dort.Budu to dělat poprvé tak snad to není těžké.děkuji za odpovědi
Ahoj, normálně jen rozválej, pokud budeš barvit tak tam vpracuj barvu, ale neměj ho dlouho v teple pak se dost trhá, musí se sním dělat trošku rychle.