Reklama

Pracovně vyhořelá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.18 22:19
Pracovně vyhořelá

Uvažuji ze odejdu z prace, uz to nedavam. Proto anonym, chodi sem rodina. Pracuji s lidmi je to velmi psychicky narocne. Pracuji na HPP, domu se vracim kolem 17 hodiny. Jsem vycerpana, nic se mi nechce. Nemam naladu ani na deti ani na manzela. V praci po me chteji dalsi vzdelavani které nemam sanci udelat. Nejradeji bych odesla a sla někam na polovicni uvazek. Bohuzel muj plat je kolem 23 tisic cisteho. Polovicni uvazek u nas mi neumozni. Polovicni uvazky ve meste kde ziji se pohybuji okolo 10 hrubeho a s tim nejsme schopni vyzit. Uz nevim jak dal. Manzel pracuje, ale jeho prijem je podobny nedovede si představit, ze bych nosila domu jen 8500. Ze bych odesla z prace by moje rodina nevydychala. Maji vysoke naroky a predstavy. Mam VS a nikdy by neprezili kdybych sla treba na pokladnu nebo do fabriky kde se daji polovicni uvazky dobře sehnat. O davky na bydleni zadat nemohu. Slozite papirovani a situace v rodine, navic to neuznavaji ani rodiče ani manzel. Ale vím, ze dal uz to takhle nedam. Nekdo v podobne situaci?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Šarlota4
Echt Kelišová 9719 příspěvků 13.02.18 22:24

Tak zkus najit jinou praci na plny uvazek. Treba ti pomuze zmena prostredi nebo trictvrtecni uvazek. Na bydleni byste zrejme stejne nedosahli dle prijmu. Zas vem to z druhe strany, kdyby ti muz rekl, ze chce na pul uvazku. Pomaha ti s detmi?

Zuzanec
Kecalka 231 příspěvků 13.02.18 22:24
@Anonymní píše:
Uvažuji ze odejdu z prace, uz to nedavam. Proto anonym, chodi sem rodina. Pracuji s lidmi je to velmi psychicky narocne. Pracuji na HPP, domu se vracim kolem 17 hodiny. Jsem vycerpana, nic se mi nechce. Nemam naladu ani na deti ani na manzela. V praci po me chteji dalsi vzdelavani které nemam sanci udelat. Nejradeji bych odesla a sla někam na polovicni uvazek. Bohuzel muj plat je kolem 23 tisic cisteho. Polovicni uvazek u nas mi neumozni. Polovicni uvazky ve meste kde ziji se pohybuji okolo 10 hrubeho a s tim nejsme schopni vyzit. Uz nevim jak dal. Manzel pracuje, ale jeho prijem je podobny nedovede si představit, ze bych nosila domu jen 8500. Ze bych odesla z prace by moje rodina nevydychala. Maji vysoke naroky a predstavy. Mam VS a nikdy by neprezili kdybych sla treba na pokladnu nebo do fabriky kde se daji polovicni uvazky dobře sehnat. O davky na bydleni zadat nemohu. Slozite papirovani a situace v rodine, navic to neuznavaji ani rodiče ani manzel. Ale vím, ze dal uz to takhle nedam. Nekdo v podobne situaci?

Jejda kašli na to, co si kdo myslí, byť je to rodina. Do té práce místo tebe nikdo z nich nepůjde a ani nikdo není v tvé kůži. Pokud jsi zvážila všechny pro a proti tak prostě odejdi nebo zůstaň a přitom hledej. Přece není jen práce za kasou a ta tvoje. Určitě jde najít kompromis, byť nevím, co přesně děláš. A i kdyby jste za tou kasou byla spokojenější než tady, tak je to tvé právo. Vaše fin. závazky také neznám, ale nějak byste určitě vyšli. Držím palce.

Russet
Extra třída :D 10883 příspěvků 13.02.18 22:25
@Anonymní píše:

A až se sesypeš definitivně, taky budeš myslet, co na to manžel a rodiče?

janickaIII
Ukecaná baba ;) 2112 příspěvků 3 inzeráty 13.02.18 22:30

Taky bych si našla něco jiného v jiném oboru (pokud možno za podobné peníze). Nemá smysl vyhořet úplně jen kvůli pár tisícovkám. Ať si rodina říká co chce, pokud budete schopni žít s tím co vyděláš, tak bych je moc neřešila. Až se totálně složíš, tak Ti ani rodina nepomůže. A dostávat se ze syndromu vyhoření je na hodně dlouho.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.18 22:33

Manzel s detmi hodně pomaha, ale chtela bych to delat spis ja, ale nezbývá mi chut a cas. Ale asi vic ta chut. Nase zavazky jsou běžné jako všech. Bydleni, provoz auta, krouzky detem, jidlo, nejaka ta pojistka. Na provoz potrebujeme tak 30 tisic. Mozna bychom zvládli usetrit 1000kc na jidle, ale jinak nic moc. S polovičním uvazkem by to bylo dost nasponovane a nemeli bychom žádnou rezervu. Zase si neumím predstavit zivot z ruky do pusy. Ted mame ten zdravy stred.

Limi123
Závislačka 3282 příspěvků 13.02.18 22:36
@Anonymní píše:

Jak stare mas deti? Zaměstnavatel je povinen umožnit lidem pracovat na zkrácený pracovní úvazek, pokud pečují o dítě do 15 let nebo jinou závislou osobu, rozhodl Nejvyšší soud.

Pokud ti to za to stoji, tak trvej na svem :-) nebo zmen praci na plny uvazek a pokud budes stale unavena, tak po roce pozadej noveho zamestnavatele o zkraceni uvazku. U nas to tak nektere kolegyne s detmi udelaly a nikdo se nedivil.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.18 22:39

Nejak si neumím predstavit ani co bych delala. Nic moc neumím. Jazyky neovladam, nemam na to vlohy. Na cisla a ucetnictvi jsem taky leva. Delam 5 let na socialce. Kdekoliv jinde je to za nizsi penize a stejny stres. Na zdravotne postižene nebo seniory se necitim. A jiny obor me napada snad jenom call centrum, tam nabiraji porad. Jinak už jen ta fabrika.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.18 22:39

Jako bych to psala já před rokem. Odešla jsem po hodně letech z práce, kterou jsem nejdřív milovala, ale postupem času jsem jí začala nenávidět a měla jsem pocit, že jí už ani nejsem schopná dělat. Váhala jsem dlouho a nakonec jsem dala výpověď. A zpětně to hodnotím jako nejlepší rozhodnutí v mém životě. Dělám na poloviční úvazek práci, která mě baví a k tomu trochu podnikám. Měla jsem to udělat dřív a zbytečně se netrápit. A pozor na zdravotní stav, všechno se ukládá, měla jsem už i zdravotní problémy, které po odchodu z práce postupem času ustaly.

Limi123
Závislačka 3282 příspěvků 13.02.18 22:42

Ja ted s ditetem delam pri RD na 25% a prace, ktera me driv uz vycerpavala, me najednou bavi.

Je mozne, ze uz to snizeni uvazku pomuze. A jak jsem psala vyse, zamestnavatel ti snizeni uvazku ze zakona umoznit musi.

http://www.aperio.cz/…racovni-doby

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.18 22:46

Mozna by mi to i umoznil, ale neni to pasova vyroba. Musel by prijmout druheho pracovnika na tu druhou cast prace. Uz takhle je to slozite. Nikdo na socialce delat nechce. Vysoké naroky, hodne stresu, prace s obtiznymi klienty a k tomu ohodnoceni vzhledem k praci prumerne az podrumerne. Mela bych v kolektivu vojnu a nikdo by nechtěl delat tu druhou pulku. To je snazsi odejit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.18 22:50

Mam to stejne, muz, 2 deti a prace s lidmi která me jak fyzicky, tak psychicky naprosto vycerpava, citim se úplně vycucana, chodím domu denne mezi 17-18 h. Brecela bych, kdyz si predstavim, ze tam musím zítra zas. Nevim, co s tim, ale drzi me tam dve věci. Slusny kolektiv a plat 35 tisic cisteho :?

Limi123
Závislačka 3282 příspěvků 13.02.18 22:51
@Anonymní píše:
Mozna by mi to i umoznil, ale neni to pasova vyroba. Musel by prijmout druheho pracovnika na tu druhou cast prace. Uz takhle je to slozite. Nikdo na socialce delat nechce. Vysoké naroky, hodne stresu, prace s obtiznymi klienty a k tomu ohodnoceni vzhledem k praci prumerne az podrumerne. Mela bych v kolektivu vojnu a nikdo by nechtěl delat tu druhou pulku. To je snazsi odejit.

A to jsi tam jedina, kdo chce delat castecny uvazek? Pokud jste tam dve, muzete si uvazek rozdelit a najme se jeden nivy clovek na cely uvazek.

Navic si myslim, ze na castecny uvazek by toho druheho, ktery by tvuj uvazek doplnil, nasli snadno. Jestlize je u vas takovy nedostatek castecnych uvazku za rozumne penize. Pripadne muzes treba na cast toho uvazku dohodit kamaradku nebo tak.

Takze bych rekla, ze to chce hledat reseni a ne rovnou rict, ze to nejde. Ona spousta veci jde, jen se toho nebat :-)

PS - je mi jasne, ze to neni pasova vyroba. Ja take delam kvalifikovanou praci a cadtecne uvazky uz tam posledni dobou jsou relativne bezne.

No a nebo odejdi a jdi klidne delat na par mesicu za kasu a mezitim premyslej, co bys chtela delat. Na nazory okoli se vykasli - lepsi, nez se zhroutit :-) Vic moznosti uz asi neni…

Příspěvek upraven 13.02.18 v 22:57

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.18 22:57

Bohuzel toto je odborna prace. 2 roky hledali me. Tam se dvere fakt netrhnou. Nikdo na polovicni tam delat nechce diky penezum. A novy clovek z venku se nechytne. Pozadavky minimalne Bc. socialniho směru, praxe v oboru 2 roky, zkusenost s praci s rodinami, kurzy v socialni oblasti v pristupu ke klientům a nastupni plat 15.5 hrubeho. Nikdo z mych kamaradek nema ani VS natoz s timhle zamerenim. Vsechny spoluzacky to bud vzdaly nebo pracuji v domove důchodců a zivi je chlap.

Limi123
Závislačka 3282 příspěvků 13.02.18 22:59
@Anonymní píše:
Bohuzel toto je odborna prace. 2 roky hledali me. Tam se dvere fakt netrhnou. Nikdo na polovicni tam delat nechce diky penezum. A novy clovek z venku se nechytne. Pozadavky minimalne Bc. socialniho směru, praxe v oboru 2 roky, zkusenost s praci s rodinami, kurzy v socialni oblasti v pristupu ke klientům a nastupni plat 15.5 hrubeho. Nikdo z mych kamaradek nema ani VS natoz s timhle zamerenim. Vsechny spoluzacky to bud vzdaly nebo pracuji v domove důchodců a zivi je chlap.

Takze - z toho co pises - opravdu myslis, ze pro ne bude lepsi, kdyz uplne odejdes, nez kdyz si zkratis uvazek? Tak si ho nezkracuj na 50% ale treba na 60% nebo 70%. Pro ne porad lepsi, nez kdyz odejdes uplne a budou tam mit 2 roky 0%, ne?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >