Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
@holkaZ Tak u většiny paneláků, kde zdi pracují (přízemí a prvních pár pater) se lepí tapeta přímo na beton. Pokud celoplošnou tapetu lepíte na štuk, tak je to recept k upadnutí. Jo a nemám to vycucané z prstu, ale sestřenka teta mají vystudovanou architekturu a interiérový design včetně specializace na problémové prostory (hotelové pokoje, zvýšená vlhkost, pracující stěny, stěny z kombinovaných materiálů) nám radily s povrchy při rekonstrukci aby nám to nepopraskalo, takže v půlce bytu máme jiný typ štuku, protože je to jižní štít a staré klasické štuky se tam po nanesení hned lámaly a praskaly (stejný zedník dělal i stěnu vedle a tam se problém nevyskytl) nakonec se tam musel dát extrémně jemný sádrový štuk na dvě vrstvy překřížené perlinky a po více než roce tam není ani praslinka.