Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
U mě to trvalo 30 hdoin, než jsem po prasknutí vody porodila, ale kontrakce jsem měla jen posledních cca 12-13 hod. Neuvěřitelně mi pomohlo se naložit do horké sprchy, sprchovala jsem se snad 2-3 hodiny v kuse. Jen mě v Podolí štvali tím, že pořád vyhrožovali vyvoláváním, ládovali do mě atb. a podobně…
Mě pomohlo hodně chodit a dupat na paty. Otevřela jsem se hned. Hodně štěstí. Zachvilku uz budete mít miminko u sebe ![]()
Mně u druhého praskla voda v 8 ráno, v 11 v porodnici. Nález nic, cely den jsem tam prolelkovala, v 9 večer poslala manžela domu. Nic se nedělo a prý ráno, tj 24 hodin po odtoku začnou vyvolávat. O půl dvanácté první kontrakce, ve 23.40 volám manželovi, ať přijede, najednou kontrakce po 3 minutách a pár minut po půlnoci mrnous na světě a manžel přijel už k hotovemu.
Já porodila 27 hodin po prasknutí vody. Dávali mi atb a nakonec po 23 hodinách volávali. A zachvíli byla malá na světě. Mohla jsem chodit a nepomohlo a ani horká voda.
Do mě začali cpát všechno možný asi 8 hodin po prasknutí vody, tablety, oxytocin, skončilo to císařem
Koukám, že postup je všude úplně jiný…
@barbuchablond píše:
Do mě začali cpát všechno možný asi 8 hodin po prasknutí vody, tablety, oxytocin, skončilo to císařemKoukám, že postup je všude úplně jiný…
Mne minuly tyden praskla voda, zavrena, hlavicka vysoko. Jsem po jedne akutni sekci, tak jsme se s primarem dohodli to ukoncit sekci. Jinak mi primar rikal, ze 24 hodin se ceka a pak se zacina vyvolavat.
V Nemecku se udajne ceka i tyden.. u nas se zacina vetsinou do 24 hod. vyvolavat.. zakladatelko, tak uuuuz?
@barbuchablond píše:
Do mě začali cpát všechno možný asi 8 hodin po prasknutí vody, tablety, oxytocin, skončilo to císařemKoukám, že postup je všude úplně jiný…
Takhle jsem to přesně měla já. ![]()
Dali mi vsechno, co mohli. ![]()
@pazitka píše:
V Nemecku se udajne ceka i tyden.. u nas se zacina vetsinou do 24 hod. vyvolavat.. zakladatelko, tak uuuuz?
Chmm, já jsem teď rodila v Německu, a oxytocin chtěli tasit už po 12 hodinách. Pravda je, že mě vyloženě nenutili a nedonutili, ale i tak. Přitom v ostatních ohledech porodnice skvělá.
@Krispina1 píše:
Chmm, já jsem teď rodila v Německu, a oxytocin chtěli tasit už po 12 hodinách. Pravda je, že mě vyloženě nenutili a nedonutili, ale i tak. Přitom v ostatních ohledech porodnice skvělá.
Tak vidíš…
No já kdy srovnám urychlený/vyvolaný porod a přirozeně se rozbehnuvsi, tak je to fakt nebe a dudy.
U me cekali dva dny, nez dali Prostin. Ale je fakt, ze mi voda odtikala hodne pozvolna a porad monitorovali a na UTZ videli, ze je vody zatim dost. Doktor mi po dvou dnech rekl, ze je vse ok a muzen jeste pockat, jestli se porod nerozbehne prirozene. Ale ja uz byla na nervy, nevyspana, tak jsem si vyprosila vyvolani. Opravdu,,vsude jinak..