Prasklé stehy po porodu

282
29.5.16 08:44

Praskle stehy po porodu

Dobrý den. Prosím anonym. Jsem 14dni po porodu. Byla jsem na nastrizena a praskly mi stehy a mám tam prý nějaký tunel který by prý při sexu mohl bolet az se to zhoji. Mam jít má presiti. Mate stim někdo zkušenost? Mé to pali při čůrání. Mam z toho strach. Nevím jestli si to mám nechat přesit nebo počkat jak az to bude bolet :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1911
29.5.16 09:16

Zkušenost nemám, ale určitě bych nečekala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5367
29.5.16 10:01

Běž hned…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
JayLee
29.5.16 10:15
@kudrnka89 píše:
Dobrý den. Prosím anonym. Jsem 14dni po porodu. Byla jsem na nastrizena a praskly mi stehy a mám tam prý nějaký tunel který by prý při sexu mohl bolet az se to zhoji. Mam jít má presiti. Mate stim někdo zkušenost? Mé to pali při čůrání. Mam z toho strach. Nevím jestli si to mám nechat přesit nebo počkat jak az to bude bolet :(

zasla bych k dr na ko a poradila se co dal a v pripade ze navrhli nejakej postup tak bych na nic necekala a sla do nej ;)

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
2844
29.5.16 10:42

@kudrnka89
Určitě přešít!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
16.6.16 23:20

Dobrý den, mám bohužel zkušenost s rozpadlými stehy po porodu- nebo spíše s nestabilním sešitím, které se ještě v porodnici částečně uvolnilo, tak že vytvořilo ranou plochu- nehlubokou, ale rozsáhlou. Tamní lékař mi doporučil jen sprchování 15×D chladnou vodou a že si můžu „zobnout“ ibalgin na bolest. Nepopírám masážní efekt a analgetický efekt- studnou vodou, ale voda to prostě nezahojí. Nejednalo se o hlubokou ránu (s žádným „tunelem“, navíc okolí rány bylo oteklé, takže nové stehy by nedržely a přešití by v mém případě nepomohlo…, což Vám pravděpodobně ano, a pokud byste neměla potíže při styku, tak by se třeba mohly do budoucna objevit jiné potíže…záněty?…) Bylo to velmi nepříjemné, jak píšete pálilo to při močení, při odchodu očistků, ještě pak mi doma po dvou dnech povolil další steh a rána po nástřihu se dost rozšklebila, nedalo se ani sedět, bolelo to strašně. Vydala jsem se k lékaři. Na kontrole uvažovali o ATB terapii, ale rozhodli se počkat, jak se to bude vyvíjet, takže jsem šla opět domů s doporučením intenzivního sprchování a navíc sedavé koupele v heřmánku. S mimčem a ještě 21měsíční dcerou docela náročný denní program. Člověk je celkem bezradný, všude jsou dostupné kontakty na laktační poradkyně a nikde žádný odkaz o péči o komplikované porodní poranění, myslím, že by bylo na místě, také kontakty na ambulance léčby ran. Jako zdravotní sestra jsem hledala tedy pomoc u kolegyně, která je specialozovaná pro léčbu ran. Ráda bych se podělila o radu, kterou jsem od ní dostala a předala ji všem ostatním, které mají stejný problém. Velmi mi pomohl hydrogel- HyalEcosan (dobrý je i Hemagel) jedná se o moderní obvazový materiál který podporuje vlhké hojení ran. Trochu toho gelu dáte na postižené místo, poté Atrauman (to je mastný tyl) zabrání, aby se to vysušilo a poté savou vrstvu- vložku (vše dostupné volně v lékárně). Měnila jsem podle potřeby. Do 24hod. mi bylo lépe a na kontrole po 5 dnech této samoléčby mi lékař řekl, že je to o 70% lepší…týden sprchování skoro nic neudělal, a pak po pěti dnech takové zlepšení! :) jo, pak se to dohojovalo asi 10 dní, ale oproti prvnímu týdnu, to bylo v pohodě. Bohužel se tamní lékař moc nezajímal, co mi pomohlo a tak se obávám, že bude intenzivní sprchování doporučovat dál, bez dalších metod, které jsou funkční. Doufám že takových případů rozpadů stehů bude co možná nejméně, ale pokud se tak stane, tak doporučuji vyzkoušet. Důležité je postupovat komplexně i s výživou. Žádná rána se nezahojí, pokud nebude mít tělo z čeho „stavět“, a tak jsem zvýšila i příjem bílkovin ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat