Reklama

Prášky na bolest v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Si_Si20
Povídálka 33 příspěvků 01.10.18 10:28
Prášky na bolest v těhotenství

Zdravím maminky. Nedávno jsem sem dávala fotku teh. testu a ptala jsem se jestli má cenu ještě testovat. Měli jste pravdu, nemusela jsem. Čekáme mimco a jsem v 9tt. Proto na vás mam otázku. :)
Jaké léky na bolest můžu brát v těhotenství?? Byla jsem u zubaře, kde mi opravoval ustiply zub ( bohužel až u nervu) a pořád to dost bolí. Je možnost, to něčím „umrtvit“ :think:?
Nemusí to bejt ani prášky… uvítám i jinou radu na zuby. :palec:
Děkuju :* :srdce:

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineSany80s
Kelišová 6396 příspěvků 01.10.18 10:33

Chladíš?
Podívala bych se do příbalového letáku paralenu, ale zkusila bych to vydržet, pokud to jen trošku jde.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 7982 příspěvků 01.10.18 10:35

@Si_Si20 poraď se v lékárně, celkově „na bolest“ Paralen v těhotenství lze, jinak nic moc není :)

rozand
Závislačka 2813 příspěvků 01.10.18 10:38

@Si_Si20 Paralen, ve druhém trimestru pak ibalgin (v 1. a 3. ne). Ptala bych se na tyhle věci ale lékařů, ne lekárníků (mně lekárnice odmítala prodat i herpesin :roll: ).

Si_Si20
Povídálka 33 příspěvků 01.10.18 10:43

@Sany80s jojo chladím, ale moc velký účinek to nemá. Jo kdyby to šlo vydržet. :oops: ale na ten Paralen mrknu.

Si_Si20
Povídálka 33 příspěvků 01.10.18 10:45

@rozand to znam. Mě zubař poradil nějakou vodičku, ale že si není jistej, zda mi pomůže. :lol:

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 7982 příspěvků 01.10.18 11:00

@rozand tak asi záleží na lékárnici - mě třeba sousedka co pracuje v lékárně poradila vždy dobře a navic po zkušenosti na ORL kdy mi sám pan primář předepsal ATB nevhodná pro těhotné, asi jsem ve 39tt vypadala málo těhotně a právě sousedka mi je odmítla vydat, tak bych se nespoléhala ani na lékaře ;)

Majka13
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 01.10.18 11:47

Domluv se s gynekologem. Ti mívají lepší vhled do teratogenosti. Lékárnice často jen mrknou do příbalového letáku, kde je napsáno, že je to nevhodné pro těhotné. Už tam ale není zmíněno, že nikdy firma neudělala testy a prostě nechce riskovat - dneska to má většina léků.

Já měla takhle dvě srážky s lékárnicemi - jednu kvůli migrénám, kdy mi řekla, že si mám prostě lehnout a vydržet to. To gynekolog zamítl, že tím stresem pak trpí i plod a dovolil mi snížené dávky analgetik, které můžu omezeně. Pak jsem na to našla i studii. Doktor měl pravdu.

Podruhé mi při rozjezdu chřipky tvrdila, že si mám pít čaj a maximáně si dát půlku paralenu. To jsem pak tuhle lékárnu zavrhla a šla jinam. Tam mi poradili o dost lépe a rozjezd jsme utnuli.

Mimo to na zuby trochu pomáhá hřebíčkový olej. Ale zkontroluj dávkování. Pokud ani ten nepomůže, tak existují analgetika, která se omezeně smí. Jen opatrně a po konzultaci s lékárnicí, která neléčí. jen tmou a čajem.

lachtanice86
Kelišová 5968 příspěvků 01.10.18 14:02

@Si_Si20 mne dr řekl jedině paralen

S.maya
Závislačka 4284 příspěvků 01.10.18 15:20

Co já bych dala za paralen, ale blokly se mi záda a brala jsem 3 dny Aulin plus mydocalm. Vyloženě není psané, že to těhotné nesmí…akorát u aulinu je, že se nesmí ve 3 trimestru.

rozand
Závislačka 2813 příspěvků 01.10.18 15:44
@Kristyna.Vechto­va píše:
@rozand tak asi záleží na lékárnici - mě třeba sousedka co pracuje v lékárně poradila vždy dobře a navic po zkušenosti na ORL kdy mi sám pan primář předepsal ATB nevhodná pro těhotné, asi jsem ve 39tt vypadala málo těhotně a právě sousedka mi je odmítla vydat, tak bych se nespoléhala ani na lékaře ;)

Otázkou, jestli to s těmi ATB nebylo tak, jak popisuje @Majka13 . Protože to, že je v příbalovém letáku napsáno, že se nemají dávat těhotným, vůbec neznamená, že jsou skutečně teratogenní, zhusta jde jen o to, že firmě se nechtělo investovat do studie na to, že nejsou. I přesto, že u žádné ze složek žádná taková souvislost známá není.

Díky téhle pitomosti například lékárníci běžně dají těhotným na problémy s dutinami a silná nachlazení maximálně vincentku a mořskou vodu…

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 7982 příspěvků 01.10.18 15:50

@rozand no nevím když jsem na to ORL šla druhý den, tak se sám kolega zhrozil co mi to pan primář předepsal :nevim: samozřejmě neco jiného je pro mě nosní sprej, ale když se jedná o ATB tak bych je prostě jen tak neužila a chápu, že je firma nechce testovat na těhotných, je to nákladné, ale prostě když je tam napsáno nevhodné pro těhotné a tečka, tak to neužiju, pokud je tam poraďte se s lékařem/lékár­níkem tak se poradím :)

Si_Si20
Povídálka 33 příspěvků 01.10.18 18:45

@lachtanice86 jeden jsem si vzala.. ;) tak uvidíme..snad to bude bez komplikací. :palec:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Tolik lidí z podsvětí? Jak viděli pohřeb Kočky místní

Pompézní pohřeb Jana Kočky mladšího (†28), který koncem září na dálnici D11... číst dále >

Tragikomedie pokračuje. Rytmus vzkazuje Daře Rolins: Nech nás s Jasmínou žit!

Na oko předstírá, že ji vymazal ze svého života, přesto potají kontroluje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >