Zánět v těhotenství - rizika pro plod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 01.10.18 09:20
Zánět v těhotenství - rizika pro plod

Ahoj holky, zajímal by mě hlavně názor těch, které to měly také, nebo názor doktorky, jestli mezi vámi některá je doktorka. Poslední měsíc mě dost bolelo břicho (cca od 33tt), doktorka říkala, že je to normální, že do cca 35tt můžu brát magnezium. Ale ta bolest se pořád zhoršovala (nejdřív břicho tvrdlo při chůzi, pak byly křeče už i v sedě a nakonec mě bolelo už celé břicho i při otočení se v posteli). Miminko se v břiše děsně mlelo, jako by se mu tam nelíbilo. O víkendu jsem to už nevydržela a jela na pohotovost a tam zjistili, že mám zánět v pochvě i v močáku, dali mi čípky a antibiotika. Dnes cítím, že to konečně zabralo, od večera se po měsíci cítím zase v pohodě, břicho netvrdne, nebolí, křeče nejsou a miminko je výrazně klidnější. Všude na internetu píšou, že zánět ohrožuje plod předčasným porodem, ale to už je v tomto týdnu bezpředmětné, klidně bych chtěla a mohla bez rizika porodit už teď. Jde mi spíš o to, jestli když mimino žilo měsíc v děloze, kde kolem něj byl všude zánět, tak jestli ho to nějak mohlo ohrozit vývojově, nebo že ho taky ten zánět nějak zasáhl a chudák s ním bojovalo? Mám o něj strach. Protože jak říkám, pořád se v břiše dost mlelo, tak nějak nespokojeně, a od včera od večera, kdy jsem se začala cítit líp, cítím, že je mnohem klidnější. A pak by mě zajímala další věc - jak ten zánět mohl vzniknout? Od doktorky mám už od 22tt zakázaný sex kvůli zkrácenému čípku, takže z tohohle hlediska riziko nulové, do bazénů nechodím, nic neprodyšného nenosím, na veřejná wc (obchoďáky, kino, benzinka…) nechodím. Děkuju!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Hoa Mai
Kelišová 5780 příspěvků 22 inzerátů 01.10.18 09:36

@Pucalkovic Amina
1. dotaz - myslím si, že zánět miminko neohrozil. Miminko je uzavřené v plodových obalech, zánět by musel poškodit plodové obaly a to bys nejspíš poznala - unikala by nebo úplně odtekla plodová voda. To, že miminko kopalo víc, mohlo být způsobené buď tvou nervozitou z nepříjemných pocitů a nebo tam v té době mělo víc místa a teď už ho má méně, takže se tehdy zdánlivě hýbalo víc (pohyby se ke konci těhotenství trochu utlumí, to je normální).
2. dotaz - jo, to bych taky ráda věděla. Já jsem kvůli zánětu a odtoku plodové vody přišla o první miminko ve 22. týdnu a bylo to v době, kdy jsem byla měsíc na neschopence kvůli nízko položené placentě (která se mezitím vytáhla a už jsem měla ukončovat neschopenku a jít do práce). Takže jsem tehdy neměla sex, nikam nechodila, žádný bazén ani veřejné WC se nekonalo, téměř jsem ani nejezdila MHD, neměla návštěvy…

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 01.10.18 09:41

@Hoa Mai Děkuju za odpověď, taka snad to je, jak říkáš.

Jéžiš, to mě mrzí :-( A povedlo se vám pak další mimi? To muselo být strašné, vůbec si to neumím představit. A doktor ti tehdy neřekl, proč si myslí, že tam zánět vznikl?

Tarjei
Závislačka 4150 příspěvků 01.10.18 09:47

Ono úplně stačí, když se rozhodí poměr bakterií, který běžně v pochvě žijou, něco se přemnoží a už to jede…a na kůži má člověk spoustu různejch koků..já v těhotenství třeba poprvé měla mykózu…držím palec ať už jsi ok a mimčo též.

Hanka253
Zasloužilá kecalka 835 příspěvků 01.10.18 09:48

Neboj, kdyby byl zánět takový, že by zasáhl miminko, už bys to věděla a nějaký průšvih by se z toho vyklubal hned..a s největší pravděpodobností byste ted už lítali kolem nedonošeńátka. Tak určitě to nebylo něco, co by mu prospívalo, ale nemuselo ani nijak ublížit.. A že se mlelo..mohlo reagovat na to, že jsi ve stresu, na látky vyplavené do krve díky zánětu a tvé bolesti.. V téhle fázi těhotenství už se nic vysloveně nevyvíjí, jen dozrává.. nebála bych se. Je dobře, že se na to přišlo a zaléčilo.. Oba se zklidníte a i kvůli vaginálnímu porodu je dobře, že už bude po infekci..to by mohl být průšvih, kdyby se nakazilo při průchodu porodními cestami na svět.
A kde se vzalo.. mohla jsi tam i dlouhodobě nějakou breberu mít.. malinko bezpříznakově..a těhotenství tělo hodně vyčerpává, nebo jsi mohla být oslabená prochladnutím nebo nějakou virsou, kterou na tebe někdo prskl a tvoje imunita ji zvládla i bez onemocnění.. No a tahle číhající schovaná mrcha toho využila, že jsi v oslabení, a přemnožila se a způsobila zánět.. Kdo ví, kde se vzala.
Hodně štěstí k porodu, ať to s malým dobře zvládnete :)

Uživatel je onlineHelca83
Kecalka 321 příspěvků 01.10.18 09:51

Kamarádka měla vloni něco podobného, neustále si v těhotenství stěžovala na ošklivé vytoky, bohužel její gynekolog to neřešil, až pak v poradně v porodnici to začali resit, take ji vyšla pozitivní infekce a bohužel kvůli ni předčasně porodila asi o 6 týdnu (nestihli ji dat antibiotika, praskla voda a porod už nešel zastavit), což sice bylo nepříjemné, pobyli si pak v porodnici déle než je běžné, ale mimco bylo naprosto v pořádku… takže je moc dobre ze to na pohotovosti řešili a ze už je Ti lépe. O mimi bych se nebala. At se vám daří :kytka:

Příspěvek upraven 01.10.18 v 10:06

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 01.10.18 10:01

Moc všem děkuju za odpovědi!

K92
Kecalka 214 příspěvků 01.10.18 10:10

Ještě bych doporučila užívat preventivne lactobacily, ikdyz už jsi ok Zvyšují imunitu a pomáhají i proti mykozam. Někde jsem dokonce četla, že při užívání v tehotenstvi pak miminka méně trpí na bolení bříška. Je fakt že já je brala a malý s bříškem problémy neměl.

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 01.10.18 10:11

@K92 A myslíš normálně polykací? Nebo zavádět takové ty čípky s laktobacily do pochvy?

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20065 příspěvků 01.10.18 10:13

Taky sem kvůli zánětu (ledvin) strávila pár dní v nemocnici na rizikovém, ve 33TT.
Pokud mám informace, tak ten zánět je problémem jakoby aktuním - že když se tělo se zánětem pere, tak hrozí předčasný porod, ale na vývoj to vliv nemá žádný. Jinak já sem pár dní po ledvinové kolice už byla doma a synka donosila bez dalších problémů do 39 TT, takže pohoda, úplně normální těhotenství, porod i dítko ;)

K92
Kecalka 214 příspěvků 01.10.18 10:25

Já užívám polykací od Swiss. Jsou vhodné pro těhotné i kojící. Ale určitě ti poradí v lékárně. Já je zobu vždycky když se necítím dobře. Ale taky jsem se pak před porodem nevyhla lehkému zánětu, měla jsem streptokoka, pak následovaly ATB. při porodu. Takže netvrdím že je to 100% záchrana. Záněty se bohužel hrozně rady vrací, je dobré tělo nějak podpořit. Rozhodně jejich užíváním nic nezkazíš, obzvlášť jestli jsi brala ATB.

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 01.10.18 10:36

@K92 Děkuju, zkusím.

Janli
Kelišová 6242 příspěvků 01.10.18 10:43

Kde jsi proboha vzala, že už můžeš v klidu porodit? 35tt je pořád sakra rizikový a musíš do porodnice s intermediární péčí. Dítě pořád nemusí mít vyvinuté plíce a dost hrozí poporodní komplikace. Donošené dítě je až ve 38tt. Já jsem kvůli zánětu porodila ve 33tt, takže léčba a klidový režim je víc než na místě.

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 01.10.18 12:26

@Janli Já už jsem 37tt (jen jsem psala, že do 35tt mi doktorka dávala magnesium), a na pohotovosti právě říkali, že porod v 37tt už není takový problém. Doufám, že tvůj porod ve 33tt dopadl dobře a mimi je fit.

Janli
Kelišová 6242 příspěvků 01.10.18 12:43

@Pucalkovic Amina Tak to promiň, to už se prcek narodit může :kytka: , takže ten zánět ber jen jako nepříjemnou epizodu. Jo, dcerka už má přes rok a je naprosto v pořádku. Nikdo by neřekl, že je nedonošená. I lékaři na ni koukají s údivem. Díky.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Šance pro Řepku? Jeho obhájce naznačil, jak ho chce zachránit před vězením!

Je šance, že se Tomáš Řepka vyhne vězení? Ačkoliv mu za podvod s autem, kdy... číst dále >

Klusová ukázala sestru a málem svou knihu pokřtila mateřským mlékem

Zpěvačka Tamara Klusová (30) se prezentuje hlavně jako matka tří dětí a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >