Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Ahoj, chtěla jsem se jen zeptat, je možné, aby ve větší prodejně potravin měli kameru, avšak nikde na dveřích či zdi neměli upozornění, že je prostor monitorován? Moc se mně nelíbí, aby nás nakupující snímala kamera, když na to nejsme předem upozornění.
Děkuji
@mikela mě osobně tohle třeba nevadí, když vylezeš z obchodu na ulici tak tam kamery jsou stejně taky, v kabinkách kamerovat nesmí tak mi to je šumák. Mě třeba vadí že weby kam člověk chodí odesílají informace 3tí straně- třeba do google, facebooku, nebo i idnes…
@mikela Dnes u jsou kamery snad všude, i ve večerce to mají Vietnamci a nikde jsem neviděla nápis že by byl prostor monitorován
nijak mi to nevadí.
Každá kamera umístěná ve veřejně přístupném prostoru a která pořizuje záznam by měla projít alespoň ohlášením u Ůřadu pro ochranu osobních údajů. Doporučuji obrátit se na něj s dotazem.
@Premek_Orac děkuji za radu, v registru UOOU zaregistrovaní nejsou a na dveřích oznámení o monitoringu také nemají. Je tedy možné, že se jedná jen o atrapu kamery?
@mikela píše:
@Premek_Orac děkuji za radu, v registru UOOU zaregistrovaní nejsou a na dveřích oznámení o monitoringu také nemají. Je tedy možné, že se jedná jen o atrapu kamery?
Ano je to dost pravděpodobné, nebo je jim to jedno.
Může se jednat také o kameru která nenahrává. Online kamery UOOU neřeší.
@mikela píše:
Ahoj, chtěla jsem se jen zeptat, je možné, aby ve větší prodejně potravin měli kameru, avšak nikde na dveřích či zdi neměli upozornění, že je prostor monitorován? Moc se mně nelíbí, aby nás nakupující snímala kamera, když na to nejsme předem upozornění.
Děkuji
A proč s tím máš problém? Bojíš se, že tě chytnou? ![]()
Vadí mně jen kolik je všude kamer, když už tedy jsou, měli by provozovatelé dodržovat zákony. Toť vše.
@mikela Kamera bez záznamu hlášená být nemusí, atrapa to také být může.
@PetraJ Já tedy také nejsem nadšený z toho, že jsi skoro všude pod dohledem kamer. Bezpečněji se tedy kvůli tomu necítím a například systém dopravních kamer v Praze uchovává záznam tři měsíce o všech autech, která projedou. Proč? Pro mé dobro?
@Premek_Orac děkuji, jsem ráda, že někdo pochopil o co mně jde.
Tři měsíce??? Ze zákona vím, že se má archivovat jen po dobu nezbytně nutnou a to max 3 dny?
Vidím, že si tady každej dělá co chce