Práva zákazníka - monitorování bez upozornění

3198
16.11.16 14:31

Práva zákazníka - monitorování bez upozornění

Ahoj, chtěla jsem se jen zeptat, je možné, aby ve větší prodejně potravin měli kameru, avšak nikde na dveřích či zdi neměli upozornění, že je prostor monitorován? Moc se mně nelíbí, aby nás nakupující snímala kamera, když na to nejsme předem upozornění.
 Děkuji

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
458
16.11.16 14:39

@mikela mě osobně tohle třeba nevadí, když vylezeš z obchodu na ulici tak tam kamery jsou stejně taky, v kabinkách kamerovat nesmí tak mi to je šumák. Mě třeba vadí že weby kam člověk chodí odesílají informace 3tí straně- třeba do google, facebooku, nebo i idnes…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
34103
16.11.16 14:40

@mikela Dnes u jsou kamery snad všude, i ve večerce to mají Vietnamci a nikde jsem neviděla nápis že by byl prostor monitorován :nevim: nijak mi to nevadí.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10266
16.11.16 14:52

Každá kamera umístěná ve veřejně přístupném prostoru a která pořizuje záznam by měla projít alespoň ohlášením u Ůřadu pro ochranu osobních údajů. Doporučuji obrátit se na něj s dotazem.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3198
16.11.16 15:08

@Premek_Orac děkuji za radu, v registru UOOU zaregistrovaní nejsou a na dveřích oznámení o monitoringu také nemají. Je tedy možné, že se jedná jen o atrapu kamery?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6611
16.11.16 16:05
@mikela píše:
@Premek_Orac děkuji za radu, v registru UOOU zaregistrovaní nejsou a na dveřích oznámení o monitoringu také nemají. Je tedy možné, že se jedná jen o atrapu kamery?

Ano je to dost pravděpodobné, nebo je jim to jedno.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
887
16.11.16 17:18

Může se jednat také o kameru která nenahrává. Online kamery UOOU neřeší.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8523
16.11.16 19:34
@mikela píše:
Ahoj, chtěla jsem se jen zeptat, je možné, aby ve větší prodejně potravin měli kameru, avšak nikde na dveřích či zdi neměli upozornění, že je prostor monitorován? Moc se mně nelíbí, aby nás nakupující snímala kamera, když na to nejsme předem upozornění.
Děkuji

A proč s tím máš problém? Bojíš se, že tě chytnou? :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3198
16.11.16 20:53

Vadí mně jen kolik je všude kamer, když už tedy jsou, měli by provozovatelé dodržovat zákony. Toť vše.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10266
18.11.16 19:28

@mikela Kamera bez záznamu hlášená být nemusí, atrapa to také být může.
@PetraJ Já tedy také nejsem nadšený z toho, že jsi skoro všude pod dohledem kamer. Bezpečněji se tedy kvůli tomu necítím a například systém dopravních kamer v Praze uchovává záznam tři měsíce o všech autech, která projedou. Proč? Pro mé dobro?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3198
19.11.16 13:37

@Premek_Orac děkuji, jsem ráda, že někdo pochopil o co mně jde.
Tři měsíce??? Ze zákona vím, že se má archivovat jen po dobu nezbytně nutnou a to max 3 dny?
Vidím, že si tady každej dělá co chce

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová