Předvolání svědka, musí si hodiny napracovat?
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Reakce:
Tak vypoved na policii bych zkusila posunout mimo praci, domluvit se primo s nimi.
A pokud to nepujde, asi plati podobne pravidlo jako u navstevy lekare. Mzda se krati, ale nadpracovat se nemusi.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Mimo práci posunout nelze. Navíc údajně mzdová účetní neví, jak by ty 2-3 hodiny zameškané v práci proúčtovala v souvislosti se zdravotním a sociálním pojištěním.
- Citovat
- Upravit
@Anonymní píše:
Mimo práci posunout nelze. Navíc údajně mzdová účetní neví, jak by ty 2-3 hodiny zameškané v práci proúčtovala v souvislosti se zdravotním a sociálním pojištěním.
To uz je haluz, ne? To mas nejakou specialni smlouvu? I kdyby jsi si vzala pul dne neplaceneho volna, jak to souvisi se zdravotnim a socialnim? To je pani ucetni asi odbornik na svem miste.
Rekla bych ji, ze je to jeji prace. A pokud tam jsou takove podminky a jinak to neslo /ani domluvou s policii na jinem case/, vzala bych si den dovolene. Ale tohle je smesne.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Halamka žádná speciální smlouva. Normální pracovník ve státním zařízení. Výslech posunout nelze, protože i tam mají lidé jistou pracovní dobu a nehodlají řešit výslech po jejich pracovní době, když je to moje občanská povinnost se dostavit. Navíc bude přítomen i obhájce a jak mi bylo řečeno, ten taky nemá čas se přizpůsobovat manýrům jiných. Proto předvolání a povinnost se dostavit v určitou hodinu a den.
Nevím ale, proč mám nadpracovávat něco, co jsem si nevymyslela. Není to v mém zájmu.
- Citovat
- Upravit
Když jsem šla k soudu tak jsem si bud musela vzít dovolenou nebo neplacene volno. Neslo nic jiného. Dokonce jsem to ve zprávě od soudu mela tak napsáno.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Anonymní píše:
@Halamka žádná speciální smlouva. Normální pracovník ve státním zařízení. Výslech posunout nelze, protože i tam mají lidé jistou pracovní dobu a nehodlají řešit výslech po jejich pracovní době, když je to moje občanská povinnost se dostavit. Navíc bude přítomen i obhájce a jak mi bylo řečeno, ten taky nemá čas se přizpůsobovat manýrům jiných. Proto předvolání a povinnost se dostavit v určitou hodinu a den.
Nevím ale, proč mám nadpracovávat něco, co jsem si nevymyslela. Není to v mém zájmu.
Rekla bych mile ucetni, ze plnis obcanskou povinnost, ze sis to nevymyslela, presunout to nejde a tudiz si nebudes nic napracovavat ani brat dovolenou. Ze je jeji prace si zjistit, jak to ma vykazat, ne tvoje. At si na soud treba zavola, kdyz s tim nema zkusenost. Nebo at si zavola na MPSV. Ale to by snad melo napadnout ji, kdyz je ti jeji prace, ne?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@EvaG píše:
Když jsem šla k soudu tak jsem si bud musela vzít dovolenou nebo neplacene volno. Neslo nic jiného. Dokonce jsem to ve zprávě od soudu mela tak napsáno.
Jako predvolany svedek?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Anonymní píše:
@Halamka žádná speciální smlouva. Normální pracovník ve státním zařízení. Výslech posunout nelze, protože i tam mají lidé jistou pracovní dobu a nehodlají řešit výslech po jejich pracovní době, když je to moje občanská povinnost se dostavit. Navíc bude přítomen i obhájce a jak mi bylo řečeno, ten taky nemá čas se přizpůsobovat manýrům jiných. Proto předvolání a povinnost se dostavit v určitou hodinu a den.
Nevím ale, proč mám nadpracovávat něco, co jsem si nevymyslela. Není to v mém zájmu.
Tak si vezmi 1/2 den dovolené a máš klid.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Tess 85 píše:
Tak si vezmi 1/2 den dovolené a máš klid.
A proc, kdyz tam nejde dobrovolne?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@mroe píše:
Jako predvolany svedek?
Ano. Mela jse neplacene volno protože nemůžu naddělat.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@mroe píše:
A proc, kdyz tam nejde dobrovolne?
To boužel nikoho nezajímá. Pokud se nedostaví hrozí pokuta. No ji jsme v ČR.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@EvaG píše:
Ano. Mela jse neplacene volno protože nemůžu naddělat.
Neplacene volno bych jeste chapala. Ale dovolenou?
V kazdem pripade je to zalezitost ucetni ( personalni) aby si zjistila, jak to ma udelat.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Zdravím všechny a ptám se: obdržíte předvolánku ke svědecké výpovědi na policii.
Máte pevnou pracovní dobu, tudíž není možnost si vzít jinou směnu. Váš zaměstnavatel vás ale nutí, abyste si hodiny, kdy se máte dostavit na policii a podat svědeckou výpovědˇ poté nadpracovaly. Má na to právo?
Odvolává se na odstavec v předvolání :
Jste -li zaměstnán, oznamte zaměstnavateli, že jste předvolán a požádejte, aby Vám byla umožněna změna pracovní doby, aby jste mohl svědčit mimo pracovní dobu, dovoluji-li to provozní poměry…