Předvolání svědka, musí si hodiny napracovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.18 08:07
Předvolání svědka, musí si hodiny nadpracovat ?

Zdravím všechny a ptám se: obdržíte předvolánku ke svědecké výpovědi na policii.
Máte pevnou pracovní dobu, tudíž není možnost si vzít jinou směnu. Váš zaměstnavatel vás ale nutí, abyste si hodiny, kdy se máte dostavit na policii a podat svědeckou výpovědˇ poté nadpracovaly. Má na to právo?
Odvolává se na odstavec v předvolání :
Jste -li zaměstnán, oznamte zaměstnavateli, že jste předvolán a požádejte, aby Vám byla umožněna změna pracovní doby, aby jste mohl svědčit mimo pracovní dobu, dovoluji-li to provozní poměry…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

veria
Generální žvanilka 23071 příspěvků 1 inzerát 20.01.18 08:13

Nene, ty hodiny u soudu proplatí zaměstnavateli soud.

berry4
Nadpozemská drbna 28329 příspěvků 20.01.18 08:31

Zvláštní… :think:

Halamka
Závislačka 3329 příspěvků 20.01.18 08:41

Tak vypoved na policii bych zkusila posunout mimo praci, domluvit se primo s nimi.
A pokud to nepujde, asi plati podobne pravidlo jako u navstevy lekare. Mzda se krati, ale nadpracovat se nemusi.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.18 08:57

Mimo práci posunout nelze. Navíc údajně mzdová účetní neví, jak by ty 2-3 hodiny zameškané v práci proúčtovala v souvislosti se zdravotním a sociálním pojištěním.

Halamka
Závislačka 3329 příspěvků 20.01.18 09:19
@Anonymní píše:
Mimo práci posunout nelze. Navíc údajně mzdová účetní neví, jak by ty 2-3 hodiny zameškané v práci proúčtovala v souvislosti se zdravotním a sociálním pojištěním.

To uz je haluz, ne? To mas nejakou specialni smlouvu? I kdyby jsi si vzala pul dne neplaceneho volna, jak to souvisi se zdravotnim a socialnim? To je pani ucetni asi odbornik na svem miste.
Rekla bych ji, ze je to jeji prace. A pokud tam jsou takove podminky a jinak to neslo /ani domluvou s policii na jinem case/, vzala bych si den dovolene. Ale tohle je smesne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.18 09:38

@Halamka žádná speciální smlouva. Normální pracovník ve státním zařízení. Výslech posunout nelze, protože i tam mají lidé jistou pracovní dobu a nehodlají řešit výslech po jejich pracovní době, když je to moje občanská povinnost se dostavit. Navíc bude přítomen i obhájce a jak mi bylo řečeno, ten taky nemá čas se přizpůsobovat manýrům jiných. Proto předvolání a povinnost se dostavit v určitou hodinu a den.
Nevím ale, proč mám nadpracovávat něco, co jsem si nevymyslela. Není to v mém zájmu.

EvaG
Extra třída :D 10766 příspěvků 20.01.18 09:47

Když jsem šla k soudu tak jsem si bud musela vzít dovolenou nebo neplacene volno. Neslo nic jiného. Dokonce jsem to ve zprávě od soudu mela tak napsáno.

mroe
Extra třída :D 14108 příspěvků 20.01.18 09:53
@Anonymní píše:
@Halamka žádná speciální smlouva. Normální pracovník ve státním zařízení. Výslech posunout nelze, protože i tam mají lidé jistou pracovní dobu a nehodlají řešit výslech po jejich pracovní době, když je to moje občanská povinnost se dostavit. Navíc bude přítomen i obhájce a jak mi bylo řečeno, ten taky nemá čas se přizpůsobovat manýrům jiných. Proto předvolání a povinnost se dostavit v určitou hodinu a den.
Nevím ale, proč mám nadpracovávat něco, co jsem si nevymyslela. Není to v mém zájmu.

Rekla bych mile ucetni, ze plnis obcanskou povinnost, ze sis to nevymyslela, presunout to nejde a tudiz si nebudes nic napracovavat ani brat dovolenou. Ze je jeji prace si zjistit, jak to ma vykazat, ne tvoje. At si na soud treba zavola, kdyz s tim nema zkusenost. Nebo at si zavola na MPSV. Ale to by snad melo napadnout ji, kdyz je ti jeji prace, ne?

mroe
Extra třída :D 14108 příspěvků 20.01.18 09:53
@EvaG píše:
Když jsem šla k soudu tak jsem si bud musela vzít dovolenou nebo neplacene volno. Neslo nic jiného. Dokonce jsem to ve zprávě od soudu mela tak napsáno.

Jako predvolany svedek?

Tess 85
Ukecaná baba ;) 1202 příspěvků 20.01.18 09:54
@Anonymní píše:
Nevím ale, proč mám nadpracovávat něco, co jsem si nevymyslela. Není to v mém zájmu.

Tak si vezmi 1/2 den dovolené a máš klid.

mroe
Extra třída :D 14108 příspěvků 20.01.18 09:55
@Tess 85 píše:
Tak si vezmi 1/2 den dovolené a máš klid.

A proc, kdyz tam nejde dobrovolne?

EvaG
Extra třída :D 10766 příspěvků 20.01.18 10:04
@mroe píše:
Jako predvolany svedek?

Ano. Mela jse neplacene volno protože nemůžu naddělat.

EvaG
Extra třída :D 10766 příspěvků 20.01.18 10:05
@mroe píše:
A proc, kdyz tam nejde dobrovolne?

To boužel nikoho nezajímá. Pokud se nedostaví hrozí pokuta. No ji jsme v ČR.

mroe
Extra třída :D 14108 příspěvků 20.01.18 10:08
@EvaG píše:
Ano. Mela jse neplacene volno protože nemůžu naddělat.

Neplacene volno bych jeste chapala. Ale dovolenou?
V kazdem pripade je to zalezitost ucetni ( personalni) aby si zjistila, jak to ma udelat.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Příprava na roli, nebo zdravotní komplikace? Matěj Hádek se změnil k nepoznání!

Jeho jméno se v posledních dnech skloňuje ve spojitosti s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama