Předvolání svědka, musí si hodiny napracovat?

Anonymní
20.1.18 08:07

Předvolání svědka, musí si hodiny nadpracovat ?

Zdravím všechny a ptám se: obdržíte předvolánku ke svědecké výpovědi na policii.
Máte pevnou pracovní dobu, tudíž není možnost si vzít jinou směnu. Váš zaměstnavatel vás ale nutí, abyste si hodiny, kdy se máte dostavit na policii a podat svědeckou výpovědˇ poté nadpracovaly. Má na to právo?
Odvolává se na odstavec v předvolání :
Jste -li zaměstnán, oznamte zaměstnavateli, že jste předvolán a požádejte, aby Vám byla umožněna změna pracovní doby, aby jste mohl svědčit mimo pracovní dobu, dovoluji-li to provozní poměry…

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
45740
20.1.18 08:13

Nene, ty hodiny u soudu proplatí zaměstnavateli soud.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29577
20.1.18 08:31

Zvláštní… :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4367
20.1.18 08:41

Tak vypoved na policii bych zkusila posunout mimo praci, domluvit se primo s nimi.
A pokud to nepujde, asi plati podobne pravidlo jako u navstevy lekare. Mzda se krati, ale nadpracovat se nemusi.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.18 08:57

Mimo práci posunout nelze. Navíc údajně mzdová účetní neví, jak by ty 2-3 hodiny zameškané v práci proúčtovala v souvislosti se zdravotním a sociálním pojištěním.

  • Citovat
  • Upravit
4367
20.1.18 09:19
@Anonymní píše:
Mimo práci posunout nelze. Navíc údajně mzdová účetní neví, jak by ty 2-3 hodiny zameškané v práci proúčtovala v souvislosti se zdravotním a sociálním pojištěním.

To uz je haluz, ne? To mas nejakou specialni smlouvu? I kdyby jsi si vzala pul dne neplaceneho volna, jak to souvisi se zdravotnim a socialnim? To je pani ucetni asi odbornik na svem miste.
Rekla bych ji, ze je to jeji prace. A pokud tam jsou takove podminky a jinak to neslo /ani domluvou s policii na jinem case/, vzala bych si den dovolene. Ale tohle je smesne.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.18 09:38

@Halamka žádná speciální smlouva. Normální pracovník ve státním zařízení. Výslech posunout nelze, protože i tam mají lidé jistou pracovní dobu a nehodlají řešit výslech po jejich pracovní době, když je to moje občanská povinnost se dostavit. Navíc bude přítomen i obhájce a jak mi bylo řečeno, ten taky nemá čas se přizpůsobovat manýrům jiných. Proto předvolání a povinnost se dostavit v určitou hodinu a den.
Nevím ale, proč mám nadpracovávat něco, co jsem si nevymyslela. Není to v mém zájmu.

  • Citovat
  • Upravit
10937
20.1.18 09:47

Když jsem šla k soudu tak jsem si bud musela vzít dovolenou nebo neplacene volno. Neslo nic jiného. Dokonce jsem to ve zprávě od soudu mela tak napsáno.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35447
20.1.18 09:53
@Anonymní píše:
@Halamka žádná speciální smlouva. Normální pracovník ve státním zařízení. Výslech posunout nelze, protože i tam mají lidé jistou pracovní dobu a nehodlají řešit výslech po jejich pracovní době, když je to moje občanská povinnost se dostavit. Navíc bude přítomen i obhájce a jak mi bylo řečeno, ten taky nemá čas se přizpůsobovat manýrům jiných. Proto předvolání a povinnost se dostavit v určitou hodinu a den.
Nevím ale, proč mám nadpracovávat něco, co jsem si nevymyslela. Není to v mém zájmu.

Rekla bych mile ucetni, ze plnis obcanskou povinnost, ze sis to nevymyslela, presunout to nejde a tudiz si nebudes nic napracovavat ani brat dovolenou. Ze je jeji prace si zjistit, jak to ma vykazat, ne tvoje. At si na soud treba zavola, kdyz s tim nema zkusenost. Nebo at si zavola na MPSV. Ale to by snad melo napadnout ji, kdyz je ti jeji prace, ne?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35447
20.1.18 09:53
@EvaG píše:
Když jsem šla k soudu tak jsem si bud musela vzít dovolenou nebo neplacene volno. Neslo nic jiného. Dokonce jsem to ve zprávě od soudu mela tak napsáno.

Jako predvolany svedek?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1240
20.1.18 09:54
@Anonymní píše:
@Halamka žádná speciální smlouva. Normální pracovník ve státním zařízení. Výslech posunout nelze, protože i tam mají lidé jistou pracovní dobu a nehodlají řešit výslech po jejich pracovní době, když je to moje občanská povinnost se dostavit. Navíc bude přítomen i obhájce a jak mi bylo řečeno, ten taky nemá čas se přizpůsobovat manýrům jiných. Proto předvolání a povinnost se dostavit v určitou hodinu a den.
Nevím ale, proč mám nadpracovávat něco, co jsem si nevymyslela. Není to v mém zájmu.

Tak si vezmi 1/2 den dovolené a máš klid.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35447
20.1.18 09:55
@Tess 85 píše:
Tak si vezmi 1/2 den dovolené a máš klid.

A proc, kdyz tam nejde dobrovolne?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10937
20.1.18 10:04
@mroe píše:
Jako predvolany svedek?

Ano. Mela jse neplacene volno protože nemůžu naddělat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10937
20.1.18 10:05
@mroe píše:
A proc, kdyz tam nejde dobrovolne?

To boužel nikoho nezajímá. Pokud se nedostaví hrozí pokuta. No ji jsme v ČR.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35447
20.1.18 10:08
@EvaG píše:
Ano. Mela jse neplacene volno protože nemůžu naddělat.

Neplacene volno bych jeste chapala. Ale dovolenou?
V kazdem pripade je to zalezitost ucetni ( personalni) aby si zjistila, jak to ma udelat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat