Preventivní mastektomie + rekonstrukce, cena.

78
31.5.20 21:27

Preventivní mastektomie + rekonstrukce, cena.

Ahoj, podstoupila některá z vás preventivní mastektomii s rekonstrukcí prsu a implantáty? Jaká byla cena operace? Jak dlouho probíhala rekonvalescence? Babička rakovinu měla, já mám v prsu bulky, dle vyšetření jsou tukové. Mám zatím jedno dítě, nyní se snažíme o druhé. Je mi 28. Babička měla rakovinu v padesáti. Operaci bych chtěla podstoupit do 35. Stejně jsem časem měla v plánu plastiku prsou, po porodu dcery mi během pár dní hrozně klesly a mám je i dost velká, partnerovi se sice hrozně líbí i tak, ale mě ne. Takže jsem si říkala, že jestli budu mít jít pod kudlu, tak aspoň abych tím eliminovala i riziko rakoviny. Zajímá mě hlavně cena, kolik bych platila jako samoplátce, abych začala pomalu šetřit :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64546
31.5.20 21:50

@Talosia nemůže ti doporučeni dát lékař? Pak se cena razantně sníží. Mě to doporučili, ale já zatím nebyla.. Riziko velké a jsem sledována co rok :think: dr říkala, že až se odhodlám, tak mi to napíše a pak se platí jen nadstandardní věci.. Jinak je to cca 100 tis - bráno tu u nás :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
31.5.20 22:03

Na doporučení jsem se zatím neptala, bojím se, aby se mi nevysmáli, když jsem ještě mladá. Tak to je docela pálka :D to určitě nenašetřím jen tak, takže mi asi nezbyde stejně nic jiného než zkusit doporučení. Ale nevím jestli mi ho dají. Genetiku dělanou nemám a v rodině měla rakovinu jen taťkova mamka. Naštěstí ji překonala, přišla o prso a uzliny, byla na ozařování, ale teď je zdravá. Mám to v plánu tak za pět let, snažíme se o druhé a chci určitě kojit a třetímu bych se asi také nebránila. Ale chtěla bych to stihnout do 35. Já mám doporučení chodit každé dva roky, před týdnem jsem zrovna byla na vyšetření. Každopádně mám v plánu na kontrolu nejdéle za rok. Já mám prsa celá taková bulkovita, hrudkovita, tak se tam blbě něco poznává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25821
31.5.20 22:39

Pokud nemas zasadni duvod, neudelaji ti to, rozhodne ne na pojistovnu. Podle toho, co pises, tvuj duvod zasadni opravdu neni, neni nejspis ani duvod delat ti genetiku ( na pojistovnu). Takze, s doporucenim a platbou od pojistovny nepocitej. Pokud na tom budes trvat a zaplatis si to, mozna najdes nejakeho ochotneho chirurga, nekteri ti klidne prisiji nohu na hlavu, kdyz si to budes prat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1466
1.6.20 21:23

Pokud nejsi vedená jako riziková, tak ti nikdo nic platit ani dělat nebude, takže rozhodně je nutné nejprve podstoupit testy na riziko rakoviny prsu a podle toho konat, ale jestli měla rakovinu prsu jenom mamka tvého táty, nějaké riziko bych tam vůbec neviděla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat