Přijímačky na jednu SŠ dvakrát?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anik
Ukecaná baba ;) 1537 příspěvků 11.01.18 16:10
Přijímačky na jednu SŠ dvakrát?

Ahoj holky, dotaz, možná trapnej. Holka se hlásí na šestiletý gympl, uvádí pouze jednu školu, žádnou druhou nechce. Znamená to, že může dělat přijímačky na této škole v obou termínech, a ten lepší výsledek se vybere? Nebo si má, jen tak proforma, vybrat i druhou školu, aby v jednom termínu dělala přijímačky na 1. škole, v druhém termínu na té druhé,,,v tomto případě se vybírá lepší výsledek platný pro obě školy. Protože aby se tím, že si vybere pouze jedinou školu, nějak nediskriminovala a nepřipravila o druhej pokus.
Nechci se tímto dotazem ztrapňovat na vybrané škole, tak se ztrapním radši tady, i když se bojím, že se stejně asi budu muset zeptat i oficielně :)) díky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
mamina89
Zasloužilá kecalka 807 příspěvků 11.01.18 16:37

Tak za mých „mladých let“ to bylo tak, že se psaly dvě školy. Dostane se například jen na tu druhou a na gympl ne. Ale pokud gympl vyhlásí druhé kole přijímaček, může to zkusit znovu… Gympl však může naplnit kapacitu jen jedním kolem, pak se zbývá jen odvolat a nebo nastoupit na skolu, kam ji vemou. :kytka:

Anik
Ukecaná baba ;) 1537 příspěvků 11.01.18 16:43

Nejde o kola, ale o termíny. Gympl, a asi všechny SŠ, mají v 1. kole vyhlášeny dva termíny, aby právě ti, kteří chtějí dělat přijímačky na dvě školy, aby mohly. Mně jde o to, jestli tím, že si napíšeme pouze jednu školu, jestli se tím nepřipravíme o ten druhý termín, jestli zkrátka po týdnu může holka přijít na gympl znova a test psát znova,,,je to jinej test, jiný příklady.

SAJ
Závislačka 3194 příspěvků 11.01.18 16:43
@mamina89 píše:
Tak za mých „mladých let“ to bylo tak, že se psaly dvě školy. Dostane se například jen na tu druhou a na gympl ne. Ale pokud gympl vyhlásí druhé kole přijímaček, může to zkusit znovu… Gympl však může naplnit kapacitu jen jedním kolem, pak se zbývá jen odvolat a nebo nastoupit na skolu, kam ji vemou. :kytka:

Otázka zní jinak - jsou dva termíny jednotných přijímacích zkoušek, započítává se ten lepší z nich. Každý temín dítě koná přijímačky na jiné škole.

No a otázka je, jak se zúčastnit obou termínů, když chce děcko jen jednu školu.

Nejjednoduššní řešení je podat formálně přihlášku na libovolnou další školu, byť víte, že tam děcko nechcee nastoupit. Ale jestli to jde i jinak, nevím. Zjistím.

-Evka-
Závislačka 3728 příspěvků 11.01.18 16:44

Jestli to chcete pro lepší výsledek, tak bych přihlásila na školy dvě. Pokud by se dostala na tu druhou, tak se prostě neozvete do zákon. lhůty a místo bude uvolněné pro ty, co se odvolají.

Aspera
Generální žvanilka 21094 příspěvků 1 inzerát 11.01.18 17:03

@Anik dala bych druhou přihlášku na další nejbližší gympl a uvidíte jak to dopadne. Loni to bylo, že v jednom kole byla jednoduší matika a v druhém čeština, takže to chce projít obě kola.

@mamina89 teď to právě funguje jinak. Dělají dvoje přijímačky z ČJ a M, ale započítávají se jim na obě školy ty lepší výsledky, proto je škoda nechat ten termín propadnout.

ivašot.
Kelišová 6717 příspěvků 11.01.18 17:06

@Anik Podala bych přihlášku na dvě školy. Jediná další varianta je opravdu domluva se školou vybranou, jestli by bylo možné, aby dceru pozvali na oba termíny, jestli to tedy vůbec jde :nevim:, fakt netuším

P4ja
Kelišová 6595 příspěvků 11.01.18 17:47

@Anik No je to tak, že klidně můžeš napsat jenom jednu školu, ale ta ji pozve jen na to kolo, na které se hlásí.
Jinak nárok na dva pokusy určitě má. Já bych zavolala na tu danou školu a zeptala se, jestli ji můžete napsat dvakrát, aby mohla přijít i ve druhém kole. Pokud to nepůjde, tak bych vybrala jinou poblíž a pak se rozhodnete podle výsledků. Jenom si myslím, že informace k přijímačkám mají být až 31.1., takže nevím, jestli ti teď budou schopní odpovědět.
Za sebe bych určitě šla na oba termíny, i za cenu toho, že napíšete školu, kterou nechce.

SAJ
Závislačka 3194 příspěvků 11.01.18 19:23

Tak jsem zjistila - na jednom oboru (tedy u gymplu na jedné škole) může dělat pouze jeden termín přijímaček.

Radím zapsat ještě jiný šestiletý gympl a zajet tam na přijímačky, i když je jasné, ze tam děcko nikdy nenastoupí. Ten druhý termín za to stojí.

SAJ
Závislačka 3194 příspěvků 11.01.18 19:24
@ivašot. píše:
@Anik Podala bych přihlášku na dvě školy. Jediná další varianta je opravdu domluva se školou vybranou, jestli by bylo možné, aby dceru pozvali na oba termíny, jestli to tedy vůbec jde :nevim:, fakt netuším

Nejde. Ověřeno.

Anik
Ukecaná baba ;) 1537 příspěvků 11.01.18 20:56

Aspera - jojo, taky jsem slyšela,,, mám loňské přijímačky vytištěné, holka jimi začne přípravu :))

SAJ - moc děkuju, toho jsem se obávala. Budeme holt muset na jiný gympl. Samozřejmě o nic nejde, jen banalita, jsme v Brně, takže vzdálenostně bez problémů a na výběr několik ústavů:) druhého termínu se určitě nevzdáme.
takže děkuji.

SAJ
Závislačka 3194 příspěvků 11.01.18 22:53
@Anik píše:
Aspera - jojo, taky jsem slyšela,,, mám loňské přijímačky vytištěné, holka jimi začne přípravu :))SAJ - moc děkuju, toho jsem se obávala. Budeme holt muset na jiný gympl. Samozřejmě o nic nejde, jen banalita, jsme v Brně, takže vzdálenostně bez problémů a na výběr několik ústavů:) druhého termínu se určitě nevzdáme.
takže děkuji.

Taky nás to letos čeká - nejmladší dítko. Starší dvě už na osmiletém gymplu jsou a maximální spokojenost. My to řešíme také dvěma přihláškama, na poměrně dost výběrový jako první a na takový „záchranný“ jako druhý. Tak si můžeme vzájemně držet palce.

Anik
Ukecaná baba ;) 1537 příspěvků 12.01.18 08:32

SAJ - taky máme vybrán gympl, kam se hlásí nejvíc děcek, ale bohužel šestiletej otvírají každoročně pouze jednu třídu, jinak jsou čtyřletej, tam mají tuším vždy po 3 nebo 4 třídách. I přesto na jinej nechceme, raději si pak počkáme dva roky.
Takže u nás to moc na úspěch nevypadá, jsem spíše pesimista, ačkoliv holka si úžasně věří :)
Takže ano, držím palce, a začátkem května se tady můžeme potkat :)

SAJ
Závislačka 3194 příspěvků 12.01.18 09:13

@Anik Moje rada je - dejte si přihlášku pro sichr i na jiný šestiletý gympl a v případě neúspěchu na vysněném a úspěchu na druhém ji dejte tam - za dva roky může v pohodě zkusit přjímačky na vysněný čtyřletý a díky gymplu bude mít před deváťákama náskok.

Ale držím palce, ať vám to klapne. My měli kliku už dvakrát, tak se modlím, aby to vyšlo i na potřetí… Dítko je chytré, připravuje se poctivěuž od září, ale bohužel je trochu trémista.

Vosma29
Zasloužilá kecalka 528 příspěvků 14.01.18 17:49

@SAJ
Přesně takhle bych to udělala. Bude to mít lepší radši být 2 roky na dejme tomu p trošku miň prestižním gymnázium než na základce

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >