Příjmení očekávaného dítěte po matce (otec s tím nesouhlasí)

Napsat příspěvek
Velikost písma:
33
15.4.21 12:59
@me57h píše:
Je takový problém dát příjmení po otci? Já být muž, tak mě tohle urazí.

A to jako proč? Nejsou svoji, takže dítě má automaticky příjmení po matce. A hlavně kdo spíš chodí s dítětem k doktorovi? Kdo spíš zařizuje věci do školy? Je lepší mít příjmení po rodiči, co tyhle věci dělá, aby nevznikaly zbytečný zmatky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
578
15.4.21 13:01
@zoidberg píše:
Pak je pochopitelné, že se muž k cizímu dítěti nehlásí.

Aha, tak se budeme hlásit jen k dítěti svého příjmení? Takže se vždy jeden z nesezdaných rodičů dítěte vzdá? Ty jsi taky hodně někde.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
17308
15.4.21 13:03
@Lingua píše:
Aha, tak se budeme hlásit jen k dítěti svého příjmení? Takže se vždy jeden z nesezdaných rodičů dítěte vzdá? Ty jsi taky hodně někde.

Ne. Matka je vždy jistá. Otec je vždy nejistý. Jméno po otci mu zajistí správný růst. Jméno po matce mu zajistí ostudu a bezprizornost.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
578
15.4.21 13:07
@zoidberg píše:
Ne. Matka je vždy jistá. Otec je vždy nejistý. Jméno po otci mu zajistí správný růst. Jméno po matce mu zajistí ostudu a bezprizornost.

Pokud by byl svět plný takto stereotypních lidí jako jsi ty, tak ano. Naštěstí mám jinou zkušenost. Nežijeme ve středověku.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Parninas
15.4.21 13:09
@zoidberg píše:
Ne. Matka je vždy jistá. Otec je vždy nejistý. Jméno po otci mu zajistí správný růst. Jméno po matce mu zajistí ostudu a bezprizornost.

Hele buď trollíš nebo ses probudil po stoleté hibernaci. Kdo se prosimtě směje dítěti kvůli příjmení po matce? :mrgreen: Nějaké řeči o ostudě a bastardech mi prijdou jak z minulýho století.

  • Citovat
  • Upravit
77465
15.4.21 13:10
@zoidberg píše:
Ne. Matka je vždy jistá. Otec je vždy nejistý. Jméno po otci mu zajistí správný růst. Jméno po matce mu zajistí ostudu a bezprizornost.
:roll: e? prosím vysvětlit
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
77465
15.4.21 13:11
@Parninas píše:
Hele buď trollíš nebo ses probudil po stoleté hibernaci. Kdo se prosimtě směje dítěti kvůli příjmení po matce? :mrgreen: Nějaké řeči o ostudě a bastardech mi prijdou jak z minulýho století.

spíš z předminulého

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5258
15.4.21 13:11
@zoidberg píše:
Ne. Matka je vždy jistá. Otec je vždy nejistý. Jméno po otci mu zajistí správný růst. Jméno po matce mu zajistí ostudu a bezprizornost.
:mrgreen: Ty jsi číslo
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5118
15.4.21 13:11
@Anka1313 píše:
nepůjde s partnerem na matriku, dítě bude mít automaticky zapsané příjmení po ní, co je na tom k nepochopení

Ale případ, že má dítě jen jednoho rodiče se tady přece neřeší, nebylo by co řešit. Když má dítě jen jednoho rodiče, tak je to snad jasné a proč o tom vůbec zakládat diskuzi? Tady by nebylo z čeho vybírat - po matce? po otci? když dítě otce nemá, tak by to bylo přece na hlavu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5258
15.4.21 13:25
@Luboš P píše:
Ale případ, že má dítě jen jednoho rodiče se tady přece neřeší, nebylo by co řešit. Když má dítě jen jednoho rodiče, tak je to snad jasné a proč o tom vůbec zakládat diskuzi? Tady by nebylo z čeho vybírat - po matce? po otci? když dítě otce nemá, tak by to bylo přece na hlavu.

Rodiče jsou snad dva vždycky ne? Zatím jsem neslyšela, že by nějaká žena byla samosprašná. Když není žena vdaná a na matriku se před porodem nedostaví s otcem dítěte, jak má ten matrikář asi tušit, koho zapsat? Nebo myslíš, že za každou těhotnou z matriky osobně běhají? Matrika prostě provede zápis do knihy narození a vydá dítěti rodný list, na kterém není uveden otec a dítě má příjmení matky. Po porodu se pak rodiče můžou dostavit na matriku a souhlasným prohlášením to změnit, matrika pak vydá dítěti nový RL, kde už je vše uvedeno

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5118
15.4.21 13:35
@Anka1313 píše:
Rodiče jsou snad dva vždycky ne?
Představte si, že ne. Dítě může mít jen jednoho rodiče, anebo dokonce může být i bez rodičů.
@Anka1313 píše:
Když není žena vdaná a na matriku se před porodem nedostaví s otcem dítěte, jak má ten matrikář asi tušit, koho zapsat?

Ano, nemůže otce tušit, tak nezapíše nikoho, dítě otce nemá, tedy má jen jednoho rodiče.

Příspěvek upraven 15.04.21 v 13:39

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
77465
15.4.21 13:38
@Anka1313 píše:
Rodiče jsou snad dva vždycky ne? Zatím jsem neslyšela, že by nějaká žena byla samosprašná. Když není žena vdaná a na matriku se před porodem nedostaví s otcem dítěte, jak má ten matrikář asi tušit, koho zapsat? Nebo myslíš, že za každou těhotnou z matriky osobně běhají? Matrika prostě provede zápis do knihy narození a vydá dítěti rodný list, na kterém není uveden otec a dítě má příjmení matky. Po porodu se pak rodiče můžou dostavit na matriku a souhlasným prohlášením to změnit, matrika pak vydá dítěti nový RL, kde už je vše uvedeno

přesně tak to probíhá

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
77465
15.4.21 13:38
@Luboš P píše:
Nikoli, dítě žádné příjmení nemá - je nepojmenované.

to není pravda, probíhá to tak, jak píše @Anka1313

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5118
15.4.21 13:44
@stinga píše:
to není pravda, probíhá to tak, jak píše @Anka1313

Tady jsem to napsal špatně. Má-li dítě dítě jen jednoho rodiče, tak má samozřejmě jméno po tom jednom rodiči, jiná možnost není. Ale o tom snad diskuze není. Zakladatelka se podle mne neptá, že když bude mít sama dítě ( bez otce), tak jaké bude mít příjmení.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
77465
15.4.21 13:44

@Luboš P jo, už jsi to opravil :oops: je velký rozdíl, jestli dítě nemá příjmení nebo nemá otce :P

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Ahoj, tati

  • (5) + 5 recenzí

Petr, Ida a miminko

  • (3.7) + 3 recenze

Poradna porodní asistence

Ikona - Vladimíra Toplaková

Bc. Vladimíra Toplaková