Svačinky dnešních předškoláků a prvňáčků

213
22.5.16 10:16

příliš divná svačinka?

Včera jsme byli s skautským oddílem předškoláků a prvňáčků na výletě. Zarazilo mě, co maminky dávají dětem na svačinky, za nás to byl většinou řízek a jabko, pochopím, že se s tím nechce někdo smažit, ale nepochopím rodiče, co svému dítku nabalí pět kupovaných koblih, k tomu tři tatranky, nebo jiný chlapeček měl na svačinku pytlík gumových medvídků, čokoládu a oplatek, sice měl chleba, ale hádejte, co sní a co doveze domů? Vedoucí říkali, že sušenky, oplatky a jiné sladkosti si nosí děti běžně. A mezitím ti naši chudáci s mrkvovou pomazánkou a s jablkama!!! Přijde mi to fakt divné, to rodiče nemají rozum? Nebo se nechtějí s dětmi hádat a dají jim, co jim chutná? Nejsem žádná bio matka, kluci také mají sladkosti, ale, že bych jim to dávala běžně na svačinku…
Jsem divná nebo je tohle normální jídlo? U nás jsme sto let za opicema? :mrgreen: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20224
22.5.16 10:20

Bohužel už jsou to běžné svačinky. I ve škole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3255
22.5.16 10:21

Když chodil syn do lesní školky, dávala jsem nakrájená jablka a domácí muffiny…které má rád a jí. ale jakmile mělo nějaké dítě něco jiného, tak chtěl jen to. takže jsem kupovala sušenky a medová zrna a ovocné kapsičky..:)

třeba je to vysvětlení…

jinak normálně taky beru ovoce a chleba.

ale zase jsem zastánce toho, že děti cukr potřebují, kor na výletě, takže trocha sladkýho ke svačiě je dobře. i když tři koblihy s dvěma tatrankama je trochu extrem…:):)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4707
22.5.16 10:25

Chudáci vedoucí skautského oddílu! :lol: Jestli se jim tam celá skupina dětí nadopuje uvedenými sladkostmi, tak musí být téměř nezvladatelní!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3607
22.5.16 10:29

@bony58 koblihy, tatranky a medvidci mi prijdou trochu moc, syn je zatim ve skolce a na malinky vylet se skolkou mel musli tycinku a 100% dzusik v krabicce, pani ucitelka rikala at si deti s sebou vezmou brumika a piti v krabicce, takze nase volba byla jasna, sehnat piti v krabicce bez pridaneho cukru a neco maleho v sustivem obale, aby nemel neco jineho nez ostatni deti. Jinak na nase vylety bereme piti v lahvi, domaci muffinky, jablicka a musli tycinku. Sladkost na vylet ano, ale v rozumne mire, syn ma taky rad sladke, ale sam si da jeden kousek a konci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.5.16 10:31
@bony58 píše:
Včera jsme byli s skautským oddílem předškoláků a prvňáčků na výletě. Zarazilo mě, co maminky dávají dětem na svačinky, za nás to byl většinou řízek a jabko, pochopím, že se s tím nechce někdo smažit, ale nepochopím rodiče, co svému dítku nabalí pět kupovaných koblih, k tomu tři tatranky, nebo jiný chlapeček měl na svačinku pytlík gumových medvídků, čokoládu a oplatek, sice měl chleba, ale hádejte, co sní a co doveze domů? Vedoucí říkali, že sušenky, oplatky a jiné sladkosti si nosí děti běžně. A mezitím ti naši chudáci s mrkvovou pomazánkou a s jablkama!!! Přijde mi to fakt divné, to rodiče nemají rozum? Nebo se nechtějí s dětmi hádat a dají jim, co jim chutná? Nejsem žádná bio matka, kluci také mají sladkosti, ale, že bych jim to dávala běžně na svačinku…
Jsem divná nebo je tohle normální jídlo? U nás jsme sto let za opicema? :mrgreen: :D

nejsi divná, tohle se opravdu děje, taky nejsem bio matka, ale sladkosti na svačinu u nás nikdy nedávám, i když odpol, třeba dort(peču hodně často)opravdu mají. na svačinu normální pomazánky, šunku velmi zřídka. taky mají spíše zdravou stravu.ale děcka říkaly, že sladkosti jsou u nich ve třídě běžné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8492
22.5.16 10:35

Je to normální a pro rodiče hlavně „bez práce“.
Dneska je většina rodičů v práci od nevidím do nevidím a dětem kompenzují jinak.
prostě jim kupují něco, z čeho děti mají radost. Je to méně pracné než se dělat s něčím jiným. Stejná filozofie jako být v práci od rána do večera a dětem pak moci koupit víc.
Prostě dnešní doba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483
22.5.16 10:35

Koblihy s tatrankami jsou fakt moc, ani to nemůže být velká dobrota, taková zmuchlaná kobliha z batohu. Na druhou stranu, já do svačinky vždycky sladkost dávala, ale syn už třeba ve 3 letech, kdy chodil do soukromé školičky, kam si nosili svoje svačiny, věděl, že napřed sní rohlík se sýrem a např. Brumíka si dá až poté, nebo dokonce až po obědě. A dodržuje to doteď, když jdou někam se školkou, dávám vždy mimo namazané pečivo nějakou sladkost (obv. Brumíka nebo musli tyčinku bez polevy), sní oboje, snažím se dávat i kus ovoce nebo zeleniny, někdy alespoň kapsičku přesnídávky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43563
22.5.16 10:37
@bony58 píše:
Jsem divná nebo je tohle normální jídlo? U nás jsme sto let za opicema? :mrgreen: :D

Jsi divná, protože řešíš cizí děti, do kterých ti nic není ;)
Sušenky, bonbóny jako doplněk svačiny jsem dostávala na výlety jako dítě i já. A beru ke i na výlety s klukem. Zároveň ale k tomu máme i chleba se sýrem, nějaké ovoce (teď nejčastěji ovocné kapsičky).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5480
22.5.16 10:39

Svoje děti označis za chudáky, protože mají mrkvovou pomazánku a jablko :lol: tak jim d j to, co mají ostatní…neřeš, co mají ostatní, je to zodpovědnost jejich rodičů, ne tvoje. Někdo má to, někdo ono, nejsme všichni přes kopirak a i děti si prostě musí zvyknout, že přístup jejich rodičů je v něčem jiný, než přístup okolních rodičů. Někdo nemá mobil, někdo sladkosti, někdo značkový hadry… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26240
22.5.16 10:41

Tak ono stačí chvíli koukat, co dávají lidé do vozíku v supermarketech…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13406
22.5.16 10:42

Naše děti ani neví co je tatranka :) Na svačiny bereme banány, nakrájená jablka, mrkev, to se sní vždycky. Pak mají děti rády tyčinky Fit Fruit a „cucíky“ (ovocné kapsičky), takže to je taky vděčná svačina a sladké je to taky dost :)
Taky nechápu, že někdo dá tolik sledkého, to bych se z těch dětí zjevila, stačí když jim nacpou sladkosti babičky a pak se díví, že se jim děti houpou na lustru :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17715
22.5.16 10:42

U nas ve skolce se sladkosti na svacinu vubec davat nesmeji, a je vyreseno :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13807
22.5.16 10:50

Bohuzel poslednich par let to tez pozoruji u deti v oddile. Driv mely chleba s necim, popr. rizek, ovoce a k tomu jednu ci dve tatranky, ted maji kolikrat jen to sladke :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43563
22.5.16 10:53

@bony58 a co zdravého je na smaženém rizku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama