Příliš důvěřivé dítě

Anonymní
6.1.21 12:29

Příliš důvěřivé dítě

Mám otázku na všechny, kdo se s tím setkali. Syn je velice důvěřivý, když mu někdo něco řekne, bere to jako pravdu a bohužel já jsem pak v jeho očích ta špatná, protože když to říkal „Pepík“, bude to pravda.
Kamarádka mu nalhala, že si hraním her na mobilu vydělává opravdové peníze a já jsem špatná, že to neumím a tvrdím, že to nejde. Taky má ta holčička řidičák a běžně vozí celou rodinu. :roll:
Ze školky přinesl, že má jeden kluk draka. Další pojede příští týden honit Yettiho.
Vím, že to jsou běžné dětské povídačky, ale on vše bere hrozně vážně a všemu věří. Chce to i po nás, ale prostě to není možné.
Kdy to vaše děti přešlo a jak jste s tím bojovali?
Přiznám, že se i bojím, aby z toho neměl pak problémy ve škole, že se mu děti budou smát.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25424
6.1.21 12:40

Kolik mu je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.21 12:43
@pikola píše:
Kolik mu je?

Předškolák s odkladem.

• Citovat
  • Nahlásit
10182
6.1.21 12:44

Děti mají hodně bujnou fantazii. Když ti řekne, že holčička má řidičák a vozí celou rodinu, tak mu řekni že se tedy na to půjdete podívat. To samé i s tím drakem, řekni mu ať se s kamarádem domluví a půjdete se na draka podívat :nevim: On pak na vlastní oči uvidí že to tak prostě není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23536
6.1.21 12:50

Chápu, že dítě je školkové?

Možná by nebylo od věci ho trochu seznámit s realitou života.

Že spolužačka asi těžko bude řídit, když nedošáhne na pedály + na řízení je potřeba řidičák, a ten mu prostě do 18 nikdo nevystaví. Přes to vlak nejede.

Taky se ho zeptat, co si o tom myslí on, proč tomu věří. Proč to třeba ta holčička tvrdí? chce bát zajímavá?

Moje děti nic takového teda neměly. Teda ne že by některé děti nebo ony samy občas nebyly baron Prášil. Ale my jsme rodina těžkých praktiků a logiků, takže hned tak kdejakou blbost nezblajznou, nechají si to logicky a vědecky vysvětlit a zatím teda důvěřují převážně infromacím od rodičů. I díky tomu, že se snažíme je informovat pravdivě, i když to není třeba úplně lehké téma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23536
6.1.21 12:54

A mám zkušenost, že takové v tomhle „troubovité“ jsou dost děti, kde v nich v rodině ty malošky furt dělají (přespřílišná péče ze strany matky, před dětmi se o běžných věcech nemluví, protože jsou moc malé, otázky se nezodpovídají protože jsou moc nepříjemné nebo rodič usoudí, že na to má dítě ještě čas). Takže děcko hledá info jinde nebo nechá pracovat fantazii.

Edit: Nicméně i náš těžký logik skoro v 8 letech i po těchto Vánocích věří na Ježíška. A očividně ho ani nerozházela skutečnost, že mu spolužák na tvrdo řekl, že jemu dávají dárky rodiče a tak ví dopředu, že dostane mobil. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4956
6.1.21 13:00

V takovém věku už je to zvláštní. Jakoby neměl sebedůvěru. A pokud už měl být teď ve škole a bude v září, tak mu teď je tak 6 let? To je fakt zvláštní, protože zrovna cca4 letá dcera včera manžela rušila u řízení, tak jí řekl můžeš řídit sama a ona hned, že to neumí a jak by asi dosáhla na zem. A všeobecně už solidně rozpozná, že ji někdo občas kecá. To by asi chtělo řešit. Straší dcera má 9 let, taky se občas nechá strhnout, ale v těch cca 6 létech, kdy šla do školy určitě na draky v reálu nevěřila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32835
6.1.21 13:01
@Anonymní píše:
Předškolák s odkladem.

V krajním případě to může být příznak Aspergerova syndromu nebo jiné poruchy. Tyto děti mají doslovne chápání a běžná výchova to moc neovlivní.

Na druhou stranu ve věku 6 nebo 7 let to doslovne chápání skutečnosti může být ještě v normě ve spojitosti s osobnostní zvláštností dítěte.

Bajiva lhavost je ale běžnější než toto. Obecně i v tomto věku.
Jaký je syn celkově?

Příspěvek upraven 06.01.21 v 13:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.21 13:04

@Svistice on troubovity není. Zastávám názor, že lhát se nemá. Ale tohle jsou prostě informace, kdy ta holka z něj úmyslně dělá deb…, aby byla zajímavá. Např. teď jsme řešili, že chce být rybář, což nejde, dokud nebude umět číst, ale ona měla rybářsky listek už ve 3 letech, protože četla. Nečetla. Nečte ani teď. Ona to zapomněla, protože už nechce a naučí se to zase ve škole.
Taky ví, že draci nejsou, ale ten kamarád byl v jižní Americe a tam našli poslední draky, ale už ho zabili, protože jim škodil.
A mohla bych pokračovat do nekonečna.

• Citovat
  • Nahlásit
304
6.1.21 13:04

Snažila bych se mu situaci logicky vysvětlit a pak se ptala sebe, proč věří více dětem ze školky než mi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4956
6.1.21 13:07

@Svistice no, dceru jsem už v 1.tride směřovala na realitu Vánoc a Ježíška. Tohle je zvláštní téma. Ona chápe, že ty dárky jsou asi fakt od nás a tak. Ale odmítá tu skutečnost, že Ježíšek fakt není přijmout. Věří tomu, že někde je, chce tomu prostě věřit. Tak to ji necháváme, protože reálně ví jak to je. Pro děti jsou Vánoce a Ježíšek posvátné. Ona je snílek, zato ta 4 letá v tomto má jasno, není drak, ani čerti, tudíž nemůže být ani Ježíšek, ta je velký realista.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32835
6.1.21 13:07
@Anonymní píše:
@Svistice on troubovity není. Zastávám názor, že lhát se nemá. Ale tohle jsou prostě informace, kdy ta holka z něj úmyslně dělá deb…, aby byla zajímavá. Např. teď jsme řešili, že chce být rybář, což nejde, dokud nebude umět číst, ale ona měla rybářsky listek už ve 3 letech, protože četla. Nečetla. Nečte ani teď. Ona to zapomněla, protože už nechce a naučí se to zase ve škole.
Taky ví, že draci nejsou, ale ten kamarád byl v jižní Americe a tam našli poslední draky, ale už ho zabili, protože jim škodil.

Holka stejně stará z něj nemusí úmyslně dělat debila, může u ní přetrvávat bajiva lhavost. Dětská psychika a fantazie je v tomto věku nevyzpytatelna.
Ale nevylučuji, že už v tomto věku jsou děti, které z něj dělají úmyslně pako.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4956
6.1.21 13:11
@Anonymní píše:

To se sešly zvláštní typy dětí. To by mě taková holčička s chlapeckem asi dost nervili. Ale odpovědi mají pohotové, to se musí nechat. S ohledem na to, že už půjde do školy, tak urychleně řešit dětským psychologem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.21 13:16

Tohle mi delala dcera taky a ted v jejich 26 letech cekame na diagnostiku Asperga.

• Citovat
  • Nahlásit
4956
6.1.21 13:20

A taky může být později skvělý objekt k šikaně. To tě nechci strašit. Proto je dobře to řešit včas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat