Připojení wifi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

arada
Extra třída :D 10235 příspěvků 21.03.18 15:37
připojení wifi

Dobrý den, potřebuji poradit, jak se připojit k wifi. Mám nový PC a nejde se mi připojit na mou wifinu.Chce to po mě kód zabespečení. Kde ho najdu?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

jannina1
Závislačka 3894 příspěvků 21.03.18 15:38
@arada píše:
Dobrý den, potřebuji poradit, jak se připojit k wifi. Mám nový PC a nejde se mi připojit na mou wifinu.Chce to po mě kód zabespečení. Kde ho najdu?

Na modemu je kod :D

Zara.Ray
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 21.03.18 15:49

@arada ano měl by být na modemu vespod napsaný.

arada
Extra třída :D 10235 příspěvků 21.03.18 15:51

Díky, myslela jsem si to.Na telefonu mi připojení šlo a na PC ne.Jsem amatérka, tak nevím. Každopádně to jdu hned vyzkoušet.

arada
Extra třída :D 10235 příspěvků 21.03.18 16:29

Tak nevim, ten kód je MAC a číslo s písmenama? To jsem zadala a stále nic.PC mi tvrdí, že nelze připojit. :pocitac:

Heivka
Závislačka 2861 příspěvků 21.03.18 16:33

Musíte mít heslo k wifi, to vám dá administrátor sítě (ten kdo síť zprovozňoval). Na spodku routeru je leda MAC adresa což je identifikační kód toho routeru. Pokud jste si heslo neuložila jde najít v administrátorském nastavení routeru, ale i to je zabezpečené heslem.

arada
Extra třída :D 10235 příspěvků 21.03.18 16:38
@Heivka píše:
Musíte mít heslo k wifi, to vám dá administrátor sítě (ten kdo síť zprovozňoval). Na spodku routeru je leda MAC adresa což je identifikační kód toho routeru. Pokud jste si heslo neuložila jde najít v administrátorském nastavení routeru, ale i to je zabezpečené heslem.

Chjo, router jsem si koupila sama. Nechápu jak je možné, že na telefonu připojení jde a na PC ne.To si na pc zadám administrátorské nastavení a ono se mi to ukáže?

arada
Extra třída :D 10235 příspěvků 21.03.18 16:46

@Heivka Heslo mám, př:Pohodicka12,ale na to to taky nejde, přitom se na něj dá přihlásit z tabletu a podobně.

Heivka
Závislačka 2861 příspěvků 21.03.18 16:55

@arada Ony jsou různé druhy zabezpečení, některá vyžadují před připojením zadat do administrátorského rozhraní MAC adresu připojovaného zařízení, nebo může omezovat počet známých zařízení. K administraci routeru se dostanete zadáním IP adresy routeru (existují vebovky, které vám vypíšou přes jaké IP adresy se k nim připojujete, router je ta první nebo druhá).

Pokud se nedostanete k administraci, doporučuji se obrátit na technickou podporu vašeho poskytovatele internetu.

koumes
Nováček 3 příspěvky 21.03.18 17:09

To je zvláštní. Je možné vyzkoušet připojení ještě z jiného zařízení, které si tuto síť nepamatuje a bude vyžadovat zadání hesla? Pokud se telefon připojí k wifi a notebook po zadání hesla nikoliv, tak je pravděpodobně chyba v zadání hesla. Doporučuji si ho vyzkoušet viditelně napsat v editoru, poté označit, zkopírovat a vložit do pole, kam se zadává heslo při připojení. Objeví se nějaký text s vysvětlením poté, co se notebook nepřipojí?

arada
Extra třída :D 10235 příspěvků 21.03.18 17:44

@Heivka Děuji,jste moc hodná, už se s tím trápím od rána. ž mám připojení. Ještě bych se chtěla zeptat, jaký prohlížeč používat. Používala jsem firelox, ale strašně se seká

Heivka
Závislačka 2861 příspěvků 22.03.18 05:28

@arada Jestli se seká prohlížeč závisí na mnoha faktorech a to především na rychlosti připojení a výkonu zařízení. Já třeba používám Edge od Microsoftu protože ho mám i v mobilu a sdílí se mi tam historie, uložená hesla a spol. Manžel dává přednost Google chrome. Ale my máme počítač s hodně naddimenzovaným výkonem.

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 22.03.18 08:04

@arada heslo je zespoda na modemu.. prohlížeč je fuk, zkus ještě google nebo operu

arada
Extra třída :D 10235 příspěvků 22.03.18 08:12

Díky všem.

JTom
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 22.03.18 10:57

To nesouvisí s prohlížečem.
Otestuj rychlost speedtestem. Měla by být aspoň 2Mb/s.
Stáhni si do telefonu aplikaci Wifi Analyzer. Podívej se, jak je signál z tvého routeru silný a zda není na stejném nebo blízkém kanálu rušený jinou sítí. Jestli ano, změň kanál v routeru.
Připoj PC raději kabelem.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajný agent Bond by zbledl závistí: Tofi s krycím jménem Igas vydělal balík!

Sagvan Tofi (53) měl dlouho pověst barového povaleče, který miluje drahá... číst dále >

Britské šílenství: Fotbal narušuje svatby i divadelní představení!

Anglie je kolébkou fotbalu, nabízí tu nejlepší ligovou soutěž na světě, jenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Její noha s lymfedémem váží 68 kilogramů. Manžel Janice miluje

Pravá noha Janice Greenové váží neuvěřitelných 68 kilogramů. Třiapadesátiletá... číst dále >

Pět věcí, které chcete vědět o spodním prádle, ale bojíte se zeptat

Existují otázky, na které se stydíte zeptat i důvěrné kamarádky. Přitom o... číst dále >

Reklama