Přirozený porod, maminka 150 cm

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.11.21 22:25

Přirozený porod, maminka 150 cm

Ahoj ženy,

jsem malinká, měřím 150 cm. Mám za sebou teprve první porod, císařem kvůli mé výšce. Doktorka mi vlastně ani na výběr nic jiného nedala.

Strašně moc bych chtěla další dítě porodit přirozeně. Sekce byla děs, včetně hospitalizace, operace i rekonvalescence.

Je mi jasné, že ani přirozený porod není procházka růžovou zahradou.

Najde se nějaká malá maminka, která rodila přirozeně a posdilela by informace?

Prosím bez zbytečných negativních reakcí 🖤.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
948
27.11.21 22:38

Já měřím stejně a měla jsem normálně spontánní. O císařském nepadlo ani slovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1658
27.11.21 23:05

Taky měřím 150cm a termín mám v lednu, ale o sekci mi nikdo nic zatím neříkal :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15788
27.11.21 23:08

Ja mam take okolo 150 a o cisari kvuli vysce nepadlo ani slovo. Ale byl nakonec akutni CS (nepostupujici porod, zelena plodova voda) a dalsi dva planovane…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
27.11.21 23:18

@Hobitka Prozradíš proč další dva plánované?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4915
27.11.21 23:20

Jsem stejně drobná a zvládla jsem i drobečka 4000g/51cm, SC nikdo nenabízel ani jsem po něm nepátrala nebyl důvod :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15788
27.11.21 23:22

@jahodacervena Druhy kvuli jizve, chtela jsem prirozene, ale mela jsem v ni maly otvor + myslim tloustku jen 1.8 mm. Treti se me uz nikdo neptal (i kdyz jizva krasna 6mm) a ani jsem popravde uz tolik nechtela, z planovane sekce jsem se dostavala mnohem lepe nez z akutni a se dvema detmi na krku my to planovani ani nevadilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
27.11.21 23:24

Já měřím taky 150 cm :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.21 23:28

@Hobitka Jak dlouho si měla mezi prvním a druhým porodem😊? Já teda nějak nespěchám takže doufám že jizva se zahojí jak má.

Jinak jsem byla asi dost hloupá, dvakrát jsem se doktorky ptala a vždy řekla sekce a nenapadlo mě to řešit víc.
Zakladatelka.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.21 23:30

@HankaHK To je tedy drobeček 👀 😅 a tam dole vše přežilo bez ztrát (nástřihů 😀)? Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
4915
27.11.21 23:40
@Anonymní píše:
@HankaHK To je tedy drobeček 👀 😅 a tam dole vše přežilo bez ztrát (nástřihů 😀)? Zakladatelka

Sice s nástřihem, ale přežila jsem bez problémů. Se starším jsem byla v porodnici necelé 2h než se narodil a s mladším 4kg jsem byla na porodním pokoji necelé 4h 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
864
27.11.21 23:48

Já měřím 155 cm. Obě děti vyvolávaný porod, přenášela jsem. Úplně v pohodě a to dcera měla 4210g a 52 cm. Nástřihy jsem měla u obou, ale hojila jsem se dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.21 00:12

Přidám možná rozdílnou zkušenost dobré známé.
Taky 150 cm, chlapeček 4.200g. Spontánní porod ukončený akutní sekcí. Chlapečka jí nechali rodit klasicky, po porodu hlavičky přišli na to, že ramínka neprojdou, miminko cpali zpátky. Ohromné krevní ztráty, boj o život její i chlapečka, který nedýchal. Bohudík konec dobrý, když pominu neskutečné psychické trauma, přes které už nechce mít nikdy druhé dítě (,ač si ho před tím s mužem plánovali).

• Citovat
  • Nahlásit
4716
28.11.21 00:34

Ptala jsem se doktorky, zda se tu dělá císař pod 150 cm a ona mi řekla, že tato výška je indikace k císaři. Nevím, možná zastaralý názor..anebo se to opravdu dělá běžně aby se předešlo komplikacím u normálního porodu.

Moje sestra má 150 cm q žije v Německu. Když měla týden po termínu a malá nebyla ani v pánvi,..tak v nemocnici nadávali na jejího gynekologa, že ji nechává přenášet tak dlouho a že by takto nikdy neporodila. Císař ji udělali hned druhý den ráno. Malá měla 4.500 a 59 cm opravdu 59…není to překlep. Sestra měla evidentně tehotenskou cukrovku..v Německu OGTT neřeší.

Druhý porod chtěla přirozeně. Koupila si glukometr a měřila. Cukr od 20 týdne zvýšený. Řekla o tom nové gynekolozce a ta ji řekla, že ji měří asi špatně ať to nechá být. Držela dietu, aby druhé dítě nebylo velké. Opět prenasela. Praskla voda a musela si volat rettungsdienst. V porodnici porod nepostupoval..měla kontrakce ale neefektivní.. měla v papírech..počínající ruptura dělohy. Takže akutní císař. Malá měla 3.500 a 49 cm.

Nevím, zda to bylo malým poměrem pánve vůči hlavě nebo příčnou polohou plodu.

Císař nechtěla, ale nakonec byla ráda, že to má za sebou. Asi jsem ti moc neporadila, co? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10901
28.11.21 06:00

Mám taky 150 cm. U naši výšky není až tak problém ta výška, ale velikost pánve. Dcera měla jít přirozeně, ale komplikace zelená voda. Více méně se chtěla dostat ven a já se neotevrela. Takže akutní císař. No a druhý dítě bylo nedonoseny v 31.tt takže také akutní císař.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat