Reklama

Přisolujete jídlo cca ročnímu dítěti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LadyBrigit
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 25.02.17 15:27
Přisolujete jidlo cca ročnímu dítěti?

Samozřejmê myslim malinko.Aby to mělo aspoň malinko chuť nebo sůl ani špetku v tomto věku. Jako uplně bez soli to je :poblion: tož nevim.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Lenca27
Ukecaná baba ;) 1306 příspěvků 25.02.17 15:29
@LadyBrigit píše:
Samozřejmê myslim malinko.Aby to mělo aspoň malinko chuť nebo sůl ani špetku v tomto věku. Jako uplně bez soli to je :poblion: tož nevim.

Ja nesolila vubec, prisoluju az ted, kdyz jsou male skoro tri roky :)

Adinka_2012
Závislačka 2601 příspěvků 9 inzerátů 25.02.17 15:46

Mám pocit, že do roka jsem nesolila, od roka špetičku dala, hned to mělo jinou chuť. Ale např. v másle je také sůl a máslo jsem trošičku dávala od začátku, tuk se k příkrmům přidávat má. S olivovým olejem to bylo hnusné. Máslo dětem nic neudělalo.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62542 příspěvků 3 inzeráty 25.02.17 15:49

@LadyBrigit V roce jsem nepřisolovala vůbec, teď solím, ale celkem málo (mají 4 a 6 let) a přiznám se, že občas zapomenu přílohu osolit a děti si nestěžují :oops:

123Soňa
Zasloužilá kecalka 845 příspěvků 25.02.17 15:51

Ahoj. Nesolím dceři nic- jsou jí tři roky. Ani těstoviny, brambory a tak. Ale používám česnek, pórek, bylinky, máslo…

luca241
Ukecaná baba ;) 1595 příspěvků 25.02.17 16:02

Ja přisolovala od cca toho roka. Jeilkož je to jídlo fakt nedobré neosolené(ano vím, pokud nepozna dítě chut soli, nechybí mu.ale fakt nejedla radději nic), tak jsem od roka dávala jídlo, co jíme my, ale samozřejmě slané míň, než pro nás.

lucenka
Vesmírná mluvilka 31621 příspěvků 25.02.17 16:02

V roce jsem nic nesolila. Sůl používám minimálně i teď při běžném vaření. Není nic neobvyklého, když zapomenu osolit vodu na brambory, těstoviny. Nikdo si nestěžoval.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 25.02.17 16:04

@LadyBrigit Cíleně jsem ročnímu nepřisolovala. S trocho soli se setkali, až když začali jíst s námi. Což bylo po tom roce, ale v to jsem se my dospělí obětovali a jedli tak do roka a půl dětí převážně nesolené, případně dosolili natajňačku na talíři.
Dochutit se dá bylinkami. Pokud dítě takhle malé dítě nějakou chuť nezná, nedožaduje se toho a neví, že by to mohlo chutnat jinak.

@123Soňa Jak řešíš jídlo pro Vás dospělé? Když nedáš ani malinko soli do přílohy?

Crystal87
Generální žvanilka 23786 příspěvků 25.02.17 16:07

Já téměř nesolím, takže jsem vařila normálně, manžel si tu hromadu soli vždy nasype sám :mrgreen:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62542 příspěvků 3 inzeráty 25.02.17 16:11
@Svistice píše:
@123Soňa Jak řešíš jídlo pro Vás dospělé? Když nedáš ani malinko soli do přílohy?

Asi stejně jako já - pak osolit na talíři :mrgreen: ale u mě je to tedy sklerózou…

lucenka
Vesmírná mluvilka 31621 příspěvků 25.02.17 16:15
@Svistice píše:@123Soňa Jak řešíš jídlo pro Vás dospělé? Když nedáš ani malinko soli do přílohy?

My třeba nijak. Naopak mám pak problém v restauracích, že mi téměř všude přijde jídlo přesolené.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 25.02.17 16:16
@j.a.n.i1 píše:
Asi stejně jako já - pak osolit na talíři :mrgreen: ale u mě je to tedy sklerózou…

Mě to právě takto řešené nevyhovovalo - prostě dodatečně dosolované mi to nechutnalo. Raději miniaturně do vody, ve které se příloha vaří, než to samé množství pak nakydat na hotové jídlo.

speedyy
Echt Kelišová 9900 příspěvků 25.02.17 16:16

@LadyBrigit Synovi bude 15 měsícu a jednou týdne jsem mu malinko začala prisolovat az ted. Jinak do roka jsem nesolila vůbec nic a ted opravdu jen minimalne. Jinak dochucuji bylinkami.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 25.02.17 16:18
@lucenka píše:
My třeba nijak. Naopak mám pak problém v restauracích, že mi téměř všude přijde jídlo přesolené.

No to já taky, protože ač jídlo doma při přípravě „solím“ tak v porovnání s běžnou popuůlací defacto nesolíme. Když u nás jí někdo cizí, tak se mě zásadně ptá, zda jsem to solil a tvrdí mi, že to je neosolené, přičemž já to i chuťově shledávám osolené akorát.

Levandulina
Kelišová 5199 příspěvků 7 inzerátů 25.02.17 16:47

Nesolím ani tříleťákovi.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama