Špaldová mouka celozrnná hladká - pro malé dítě

31
23.2.17 12:10

špaldová mouka celozrnná hladká - pro malé dítě

Dobrý den maminky, chtěla bych pro svou dcerku a její první zoubky upéct sušenky.
Vím že celozrnné věci jsou nevhodné, kvůli zrníčkům a tak.
Ale mohu použít celozrnnou hladkou špaldovou mouku? Děkuji za názor a zkušenosti. :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
608
23.2.17 12:17

Ahojky,
obecně je teorie taková, že cca do 3 let by děti neměly dostávat celozrnné výrobky proto, že to, co je pro zdravého dospělého prospěšné - že ty „šlupičky“ jakoby čistí střeva, to je pro dítě s jeho nedovyvinutým trávicím systémem zbytečná zátěž (stejně jako třeba pro lidi s autoimunitním onemocněním střev)…ale já (byť dost velká hrotička :oops: ) jsem tak od roka sem tam něco celozrnného dávala a tak od 18-ti měsíců tu jedem špaldovou mouku napůl se špaldovou celozrnnou, žitnou celozrnnou, pohankovou apod. a už to neřeším…ale každopáně to překvapivě není tak jako u zdravých dospělých, že by ta celozrnnost byla pro děti jen přínosná ;). První sušenky bych asi udělala ze špaldové, ale necelozrnné…se sirupem(medem místo cukru ;-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5808
23.2.17 12:35

Řekla bych to jinak, ale @Freya10 má vpodstatě pravdu… ono u dospělýho a staršího je to fajn, ale malý dítě to může rychle „pročistit“, že ani nestihne vstřebat živiny… jinak já na začátek smíchala třeba rýžovou kaši s rozmačkaným banánem a trochu zapekla…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

1 Good Sleep

  • (4.7) + 729 recenzí

2 Pokračovací mléko

  • (5) + 213 recenzí

3 batolecí mléko

  • (5) + 185 recenzí