Dělit příspěvek na péči?
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Ještě jednou doplním, že zákona nic dávat nemusíš, příspěvek na péči kde tobě.
Je to čistě na vaši dohodě.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Měla bys asi hlavně pořešit ty alimenty. Nechat si je soudně vyměřit, atd. S prarodiči bych se pak domluvila, že jim budu davat polovinu denní částky, pokud tam nezůstává na noc. Myslím, že sama víš jak důležité pro Tebe to hlídání je.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
- řešila bych alimenty, tobě nechybí peníze na jeho pomůcky, rehabilitace, léky, oblečení,…
- Nic bych jim nedavala. Určitě jim dáváš sebou i věci, které potřebuje (pleny, zdravotní pomůcky, oblečení, pokud má speciální dietu, tak i jídlo,… ) a to platíš z příspěvků, který pobíraš. Nebo ne? Kdyby si jim začala dávat peníze, tak bys jim už tyto věci nemusela dávat a myslím, že by se pak divili, kolik co stojí.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Je sice pěkné, že si rodiče Tvého ex berou vnuka, ale co se týká alimentů, tak připravuješ dítě o peníze, jestli máte soudem určené alimenty, tak otec je povinen platit, nebo soud určil, že může platit jen občas? Příspěvek na péči, bych nedělila, ten patří Tobě a jak píší výše, alimenty bych vymáhala zpětně, prarodiče by chtěli přispět a jejich syn přispívat nemusí? To jako jak??
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
No, nic nepíšeš o vztahu prarodičů s tvým ex a jak se koukají na to, že ti neplatí.
Určitě bych alimenty řešila soudně. A s rodiči jednala podle toho, jak moc ti jejich hlídání pomáhá, a jak moc je prospěšné pro syna. Ano, můžeš je poslat někam. Nebo se s nima zkusit domluvit a dohodnou a celou situaci si vyjasnit. Stejně jako ty máš nárok na pnp a nejsi povinná nikomu nic dávat. Tak oni nejsou povinni si tvého syna brát.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Myslím, že bys to měla trochu rozvést - jak často ho mají, jakou speciální péči potřebuje, zda oni mu vaří nebo jinak do něj investují krom času i peníze, zda jsou v důchodu nebo pracují, jak se staví k ignoraci vlastního vnuka synem, jaký s nimi máš vztah ty atd. Tohle všechno jsou faktory, které bych zvážila, než bych vynášela nějaké „soudy“.
Mě by byla hanba říct si o peníze za hlídání vlastního vnoučete, jenže nevíme, co je k tomuto požadavku vedlo ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Mají ho pár dní v týdnu, to jsou 2 nebo více? Asi maji pocit, ze beres dost a staras se malo. Co je k tomu vede? Co delas ty, kdyz ho maji oni?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Mimochodem pokud je PnP na dítě ve čtvrtém stupni, tak je i náhradou mzdy pro rodiče. Dítě ve čtvrtém vyžaduje nonstop péči a jeden rodič zůstává většinou doma, pokud se tedy nedohodnou jinak.
Takže bych jim to skutečně rozpocitala na hodiny.
Napiš mi, zakladatelko, zprávu, PnP jsem tři roky dělala.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Kaileee píše:
Mají ho pár dní v týdnu, to jsou 2 nebo více? Asi maji pocit, ze beres dost a staras se malo. Co je k tomu vede? Co delas ty, kdyz ho maji oni?
Tohle je zase předjímají a vynášení soudů.
Jako že ona se flaka, viď?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Hele asi takhle, pokud nechceš platit, tak si syna nech doma a máš to.
Obzvlášť, pokud nevychází s penězi.
A ty alimenty bys pořešit měla!
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@g.sandova píše:
Tohle je zase předjímají a vynášení soudů.
Jako že ona se flaka, viď?
Prosím? Zadne soudy nevynasim, vse byly otazky. Pochybuju, ze by po ni chtěli penize, kdyby nemeli takovy pocit, za to ona nemuze. Ale pokud ji pul tydne hlidaji a ona je zatim treba doma, tak to je nepomer…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Kaileee o, tak ať mají pocit. Hlavně, že nemají pocit že svého syna
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@unuděná No, a není náhodou podle stejné logiky hanba brát příspěvek na péči za to, že se stará o vlastní dítě ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@j.a.n.i1 píše:
@unuděná No, a není náhodou podle stejné logiky hanba brát příspěvek na péči za to, že se stará o vlastní dítě
To se přece nedá srovnávat
Ten příspěvek v tomto případě je náhrada platu a pokrytí potřeb postiženého dítěte
Nepředpokládám, že by babi s dědou na to dítě měli nějaké náklady, které musí hradit, narozdíl od jeho matky. Jedině snad ten ušlý zisk, pokud si na něj berou třeba dovolenou nebo neplacené volno, ale to bych se teda dost divila. Proto píšu, že by situaci měla zakladatelka popsat podrobněji.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@j.a.n.i1 píše:
@unuděná No, a není náhodou podle stejné logiky hanba brát příspěvek na péči za to, že se stará o vlastní dítě
Ale PnP je ve čtvrtém stupni náhrada za uslou mzdu.
Je to poměrně nová dávka a forma podpory rodičům.
Ne, hanba to není. Zato neplatit alimenty je hanba. Já bych se za takové dítě stydela.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit