Dělit příspěvek na péči?

Anonymní
10.6.20 06:17

Prispevek na peci - delit?

Mám dotaz. Mám syna (9 let) je postižený a plně závislý na péči druhé osoby. Po rozchodu zustal moji peci. Meli jsme dohodu, ze mi bude platit vyzivne. Za dobu dvou let mi vyzivne poslal tak 5×. Sám si ho nebere. Par dni v tydnu si ho berou jeho rodice, a me se ohromne ulevi. Z toho duvodu jsem vyzivne po nem nevymahala. Nyni po me jeho rodice chteji, abych jim za dny, kdy je syn u nich, platila cast s prispevku na peci. A kdyz jim reknu, ze mi neplati jejich syn vyzivne, na to neslysi. Nevim, zda na to maji ze zakona vubec narok na cast s prispevku.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18619
10.6.20 06:21
@Anonymní píše:
Mám dotaz. Mám syna (9 let) je postižený a plně závislý na péči druhé osoby. Po rozchodu zustal moji peci. Meli jsme dohodu, ze mi bude platit vyzivne. Za dobu dvou let mi vyzivne poslal tak 5×. Sám si ho nebere. Par dni v tydnu si ho berou jeho rodice, a me se ohromne ulevi. Z toho duvodu jsem vyzivne po nem nevymahala. Nyni po me jeho rodice chteji, abych jim za dny, kdy je syn u nich, platila cast s prispevku na peci. A kdyz jim reknu, ze mi neplati jejich syn vyzivne, na to neslysi. Nevim, zda na to maji ze zakona vubec narok na cast s prispevku.

Ok, neplati vyzivne syn, muzes to chtit soudne po prarodicich. A verim, ze hned o nejakem deleni prejde rec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
881
10.6.20 06:29

@Cuddy Zas na jednu stranu pár dní v týdnu je co? Pokud ho mají třeba tři dny v týdnu tak bych sama nabídla, že jim něco přispěju.
Taky mám postiženého syna a jeho otec si ho nebere ani neplatí alimenty, ale jeho máma si ho jednou za měsíc vezme a mě to hrozně pomůže, nedokážu si představit jí vyhrožovat, že po ní budu chtít alimenty :nevim:

Taky pak zakladatelka může skončit tak, že si vnuka přestanou brát a ona si někde bude platit drahé hlídání aby si dala oraz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18619
10.6.20 06:33

@Zástavanda no promin, ja mit syna, ktery neplati na sve dite, tak se dost stydim a nechci nejake prispevky od matky, kterou muj syn nechal ve stychu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18619
10.6.20 06:34

Zakladatelko, mozna bych rodicum nabidla, ze pokud je to hlidani financne zatezuje, ze muzu diteti davat sebou svaciny. Vic je snad nestoji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12665
10.6.20 06:47

Ja bych zvazila, nakolik je to hlidani pro me dulezite a pro syna prinosne. Pokud hodne, byla bych ochotna se o tom pobavit a nejakou kacku jim davat. Ze maji syna de.bila a nehodlaji se tim zatezovat je naprd, ale to bych spis resila soudne s nim a rodice do toho moc nezatahovala. Kolik by si tak predstavovali, ze jim budes davat? A jak casto u nich je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2437
10.6.20 06:50
@Cuddy píše:
Ok, neplati vyzivne syn, muzes to chtit soudne po prarodicich. A verim, ze hned o nejakem deleni prejde rec.

A já bych řekla, ze padne i hlidani :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
881
10.6.20 06:56

@Cuddy Taky se na ní můžou vykašlat úplně, podle mě je hlídání několik dní v týdnu velmi nadstandardní obzvlášt u dítěte které je postižené a jak zakladatelka uvádí tak vyžaduje celodenní péči. Co vyrostlo ze syna nemusí být nutně jejich chyba a podle mě se to snaží vykompenzovat hlídáním. Třeba na tom sami nejsou finančně dobře :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13933
10.6.20 06:58

No a ty alimenty máš dané soudně a nebo jste se nějak dohodli mezi sebou? Pokud to první, tak začni alimenty vymáhat. Pokud to druhé, tak si je nech přiznat soudem a také začni vymáhat. A z takto získaných peněz můžeš dát finanční příspěvek prarodičům. Jinak mě to od nich přijde dost drsné a absolutně nepochopitelné, že si řeknou o peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14083
10.6.20 07:05

Tak píšeš, že máte dohodu, takže nic…dala bych to k soudu a alimenty vymáhala. A neplatila bych prarodičům za to, že si vezmou vlastní vnouče, to mi fakt přijde divný. Jestli nemají peníze, dala bych mu sebou jídlo a vše, co potřebuje. Ale peníze ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
874
10.6.20 07:12

Alimenty dej soudne a to zpetne!!! Prarodicum bych nic nedala proboha je to jejich vnouce 8o
Ja taky nedavam detem penize, kdyz jedou k prarodicum na prazdniny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2201
10.6.20 07:13

A s rodici se da nejak mluvit? Když bys jim vysvětlila situaci a rekla, ze začneš tedy vymáhat výživné po jejich synovi, abys vyzila, budou s tim v pohode?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10157
10.6.20 07:16

Ze zákona nic dělit nemusíš, je to čistě na vas.
Teď musíš zvážit, jestli se ti vyplatí jim platit nebo me.
Jinak jsem to zažila, neboj. Vezmeš si kalkulačku, vydělis PnP počtem dnů v měsíci. Potom vynasobis počtem dnů, kdy hd syn u nich.
Zažila jsem, kdy se rozpocitavalo i na hodiny!

Jinak za mě je to od nich ubohost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2201
10.6.20 07:17

Na druhou stranu bych se jim asi slusne snazila vysvětlit, ze ty peníze pokryvaji i třeba léky nebo pomucky pro syna.Neni uplne fer to od tebe chtit, ale takova pomoc se proste hodi a bylo by dobre to nějak vybalancovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7391
10.6.20 07:31

Kolik dní v měsíci mají prarodiče kluka na starost? Jestli cca půl měsíce, tak už je to skoro jako střídava péče ne? Sama posud, jestli ti stojí za to se s nima rozhadat a mít syna na starost celý měsíc sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama