Problém s receptem Aldara/ hradím ho já nebo pojišťovna?

2
16.3.21 17:33

Problem s receptem Aldara/ hradim ho já nebo pojistovna?

Dobrý den, na gynekologii mi doktorka sdělila, že mám jedny kondylomata. Prý se o nic vážného nejedná, ale předepsala mi krém Aldara. Nic více mi k tomu neřekla a recept mi přišel na telefon pouze s kódem do lékárny. Po přečtení diskuzí tady na emiminu, jsem se dozvěděla že to někomu zabírá/ někomu zas ne, každopádně údajně si tento krém si hradí pacient. Dnes v lékárně mi lékárnice sdělila, že tam není žádný doplatek, protože ten recept doktorka zaškrtla tak, že to hradí pojišťovna a tudíž si ode mě nemůže vzít peníze. Když viděla, že jsem překvapená, řekla mi, že se třeba mohlo jednat o chybu a že by z toho moje gynekoložka pak mohla mít problém, protože tyto léky si většinou platí pacienti sami..víte někdo jaký problém? Na druhou stranu zas nevím, proč bych měla platit za něco o čem jsem nevěděla a nebyla moje chyba..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4380
16.3.21 18:17

O co ti jde? Máš krém, co řešíš? Doktorka asi těžko bude mít problém, to by ji někdo musel udat. A pochybuju, že by to neobhájila. Já naopak platila vyšetření, i když jsem neměla. Kvůli nedorozumění, resp. laxní sestře. A taky z toho nikdo žádný problém neměl. Kromě dvou vyhozených stovek, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5238
16.3.21 18:19
@Čičorečka píše:
O co ti jde? Máš krém, co řešíš? Doktorka asi těžko bude mít problém, to by ji někdo musel udat. A pochybuju, že by to neobhájila. Já naopak platila vyšetření, i když jsem neměla. Kvůli nedorozumění, resp. laxní sestře. A taky z toho nikdo žádný problém neměl. Kromě dvou vyhozených stovek, no.

ne, nemusí jí udávat

nyní to už hlídá počítač, takže jakmile předepíše něco co na pojišťovnu nesmí, tak jí to pojišťovna rovnou nechá zaplatit, strhne jí to z platby příštího měsíce a tak tomu není vyhnutí

proto je potřeba hlídat si preskripci…ovšem zda konkrétně tento lék smí nebo nesmí napsat gynekologie.na pojišťovnu to fakt netuším, nemám zde u sebe aktuální číselník

Příspěvek upraven 16.03.21 v 18:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5238
16.3.21 18:21

A obhájit si to neobhájí, ta pojišťovna to normálně strhne, platba za příští měsíc mínus rovnou cena toho neoprávněně předepsaného léku

mě stačilo někdy v prosinci napsat omylem několik Erdomedů lidem / smí psát jen plicař, prl nesmí / na pojišťovnu, omylem, blbě jsem to v tom spěchu zaškrtla
/ mohu napsat jen jako hradí pacient a občas píšu /

a hned v lednu mi to strhli z plateb, tam není co uhádat, neoprávněnou preskripci platí ten co to napsal a napsat neměl a to tedy většinou joooooo svižně :D

:nevim:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2109
16.3.21 18:25

Proste tam zaskrtla, ze to hradi pojistovna…co je za problem? A jestli to doktorka udelala spatne, tak co s tim mas ty? Ja to nechapu, lek uz sis vyzvedla, tak asi uz je i pozde, jestli bys na to chtela doktorku upozornit… ja zas dostala na gynde lek a v lekarne jsem zirala, ze chteji doplatek 500,– protoze doktorka naopak nezaskrtla, ze to hradi pojistovna..to je horsi prekvapeni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
16.3.21 20:18

Jako přijde mi, že tady člověk už nemůže napsat nic aby na něj hned někdo nezaútočil… viz komentar “o co ti jde”… ale dobře, beru to tak, že jsem měla rychlejší myšlenkové pochody než jsem psala, jde mi o to, jestli mě pak může doktorka nějak stíhat abych to proplatila jí, případně mi řekne, že to musím zaplatit s každoročním příspěvkem, nebo tak nějak..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2771
16.3.21 20:25

Neres, holt si to gynekolozka zaplati ze svyho a priste si da vetsi pozor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2109
16.3.21 20:36
@Ellenk89 píše:
Jako přijde mi, že tady člověk už nemůže napsat nic aby na něj hned někdo nezaútočil… viz komentar “o co ti jde”… ale dobře, beru to tak, že jsem měla rychlejší myšlenkové pochody než jsem psala, jde mi o to, jestli mě pak může doktorka nějak stíhat abych to proplatila jí, případně mi řekne, že to musím zaplatit s každoročním příspěvkem, nebo tak nějak..

To neni utok, ale normalni dotaz…stacilo do toho uvodu napsat tohle, na co se vlastne ptas..ale nekdy to clovek nedomysli, to je jasny..ona to po tobe vyzadovat nemuze…jestli tam platis nejaky kazdorocni prispevek, tak ano, ten ti asi navysit muze, treba kvuli tomu, ale stejne ti nerekne, ze je to za to, na druhou stranu ten lek pojistovna proplacet muze, takze to zadna chyba byt nemusi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
16.3.21 21:58

Vypadá to, že to lékařce zpětně strhne pojišťovna, viz obrázek. Úhrada tam je jen na recept od dermatologa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
16.3.21 22:13

@Borrealis

A prosím tě, jak to tedy teď je? Když lékař napíše na pojišťovnu něco, co nesmí a lékárna to vydá pacientovi bez doplatku, jde to tedy opravdu za lékářem? Nebo za lékárnou?
Nám už takhle párkrát vrátili (pravda minulý rok) neproplacené recepty, že jsme si to měli při expedici sami ohlídat.
Jde mě například o methionin kapsle, které na receptech často chodí jako hrazené pojišťovnou, i když my víme, že nejsou. Nicméně na tom e-receptu je úhrada a expedient si občas v tom spěchu neuvědomí, že to má přepnout na pacienta a tak to frkne na pojišťovnu. A pak máme problém. Anebo je to teď nově již jinak a lékárna je tedy z obliga a nemusí se s tím vůbec zdržovat a má to účtovat přesně jak píše lékař. Nevěděla bys? Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4077
17.3.21 11:58

Podle me to lekarne vrati neuhrazene stejne jako Erdomedy od praktiku, omylem nenapsane na P.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat