Dlouhodobý problém s usínáním

Anonymni
25.10.07 11:46

problém s usínáním

Ahoj, náš Filípek odmalinka špatně usínal. V postýlce nechtěl usínat vůbec a pak spal s námi až doteď (8 měsíců). Usínal zá:,–(ně u prsa a pak jsem ho spícího odnesla do postele…to šlo, jenže teď ho už u prsa neuspím. Nechat ho vybrečet u nás nezabírá…nechala jsem ho 10 min. a on se z toho pozvracel. Kroutí se, dělá mosty a přitom zívá a mžourá očičkama. Někdy ho musím uspávat v autosedačce, ale on se za 5 min. zas zbudí a musím znovu houpat. Prosím o radu, jestli jste taky měly takové problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2073
25.10.07 13:21

Tak ja Ti asi moc neporadim. My meli problemy se spanim obecne do 10ti mesicu se budil i nekolikrat za noc, ale s usinanim jsme nastesti zadne velkep roblemy nemeli, ale zkus se kouknout na www.kojeni.net - do databaze otazek a odpovedi. Myslim, ze by jsi tam nejakou radu mohla najit.
Verveve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
25.10.07 16:12

Ahoj,

myslím, že jste vyřvávací metodu vzdali příliš rychle. Děti zvrací snadno, není to, jak když se pozvrací dospělý. První den můžou brečet i 2 hodiny. Estivillo na to radi umýt, převléknout a pokračovat ve výuce. Nám se to moc osvědčilo u obou kluků.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7927
25.10.07 16:58

ahoj tak u nás Teri do teď usínala jak se dalo na balone u prsa houpáním usnula za 30min vzhůru a řádí do půlnoci a pak se budí co 2 h někdy i dříve na to aby si cucla a spíš sloužím jako dudlík. Před 3 dny jsem řekla dost. Zkouším vyřvávací metodu je to na nervy jsou z toho šílená ale nepovolím. Už dnes máme 2× řev za sebou první 1h a druhý 35minut. Jsem u ní hladím jí pak odejdu příjdu za minut a tak dokola natočím kolotoč pohladím, má i svého uspavajícího péjska plenku muchlalku. Já doufám, že to zabere.
Potřebovala bych slyšet že ano můj manža si to nemyslí :-( :-(

TAk ať se to anonymní a všem kdo s tím bojuje zlomí a dětičky krásně usínají a spinkají :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
25.10.07 17:25

Katty: funguje to, dej tomu 4 dny. Ale nedělat chyby - např. chovat. Vydrž, jsem důkazem, že to fakt funguje. Neber to tak, že dítko trápíš, ale že mu pomáháš naučit ho usnout. Není většího luxusu než uložit dítko a mít klid! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7927
25.10.07 17:30
Lasicka píše:
Katty: funguje to, dej tomu 4 dny. Ale nedělat chyby - např. chovat. Vydrž, jsem důkazem, že to fakt funguje. Neber to tak, že dítko trápíš, ale že mu pomáháš naučit ho usnout. Není většího luxusu než uložit dítko a mít klid! :-)

Lasicko právě proto jsem se k tomuto kroku rozhodla abych byla dobrou maminkou musím být i já v dobrém rozpoležení a né unavená vystreslá a bez energie a takhle jsem poslední dny byla protože jsem si pořád říkala ona se Teri naučí spinkat naučí dám tomu čas a tak dny plynuly a co už nezabírala jako uspávácí metoda nic. Děkuji Lasicko za podporu.Z postýlky jí neburu to bych jí akorát ukázala že mě zlomí a to by bylo k ničemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
25.10.07 17:48

Katty: no právě, nevzdávej to, jinak bylo celý brečení zbytečný. Uvidíš, že dnes to bude trvat zase kratší dobu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3799
25.10.07 19:14

Lasičko - a na tohle máš nervy? Nechápu. Vždyť je to tvoje dítě a pláčem dává najevo, že chce být s tebou!!! Chápu, že večer se spí, ale za tuhle cenu???Pozvracení bych brala jako svoji ostudu!!! Do 1. roku života si dítě tvoří názor na svět, to by ho moje malá měla teda pěkný!!! Nikdy jsem Emičku nenechala plakat a ona naprosto nejeví známky nějaké rozmazlenosti.
Anonymní - Moje malá mi taky zatím usíná u prsa, ale stane se, že je dost najedená kaše a to si ji dám do postele a zpívám ji. Ona se ke mně přitulí a za chvíli usne. To se mi zdá poněkud mateřštější!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
25.10.07 19:23

Dagmar: nechci se hádat, ale tuhle metodu používá celý svět, hlavně USA a Austrálie :-) Kdyby normálně kluci usínali a spali, tak k tomu nepřistoupím, nijak se v tom nevyžívám, ale fakt nemůžu přes den fungovat, když jsem v noci každou hodinu 15 minut vzhůru a pak ještě musím uspávat, aby vůbec usnuli…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3799
25.10.07 19:40

Lasičko - taky se nechci hádat :wink: Argument, že metodu používá celý svět hlavně USA ale neuznávám, pardon. Víme od miliónů au-pair jak vychované jsou americké děti…Jasně, chápu, že když je člověk vyčerpaný, musí volit jiné a jiné metody. Já bych tuhle ale stejně nezvolila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7927
25.10.07 19:41
Lasicka píše:
Dagmar: nechci se hádat, ale tuhle metodu používá celý svět, hlavně USA a Austrálie :-) Kdyby normálně kluci usínali a spali, tak k tomu nepřistoupím, nijak se v tom nevyžívám, ale fakt nemůžu přes den fungovat, když jsem v noci každou hodinu 15 minut vzhůru a pak ještě musím uspávat, aby vůbec usnuli…

Stojím za Lasickou. U nás už vše selhalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7366
25.10.07 19:45
dagmar10 píše:
Lasičko - a na tohle máš nervy? Nechápu. Vždyť je to tvoje dítě a pláčem dává najevo, že chce být s tebou!!! Chápu, že večer se spí, ale za tuhle cenu???Pozvracení bych brala jako svoji ostudu!!! Do 1. roku života si dítě tvoří názor na svět, to by ho moje malá měla teda pěkný!!! Nikdy jsem Emičku nenechala plakat a ona naprosto nejeví známky nějaké rozmazlenosti.
Anonymní - Moje malá mi taky zatím usíná u prsa, ale stane se, že je dost najedená kaše a to si ji dám do postele a zpívám ji. Ona se ke mně přitulí a za chvíli usne. To se mi zdá poněkud mateřštější!!!

dagmar tvému dítku je 7 měsíců. Máš pravděpodobně jen jedno. Zazpíváš, přitulí se a spí. O těchto dětech tato diskuze není. A o její rozmazlesti možná za rok, dva, tři budeš taky psát jinak, pokud vytváš ve svých způsobech.

mmch pokud si do prvního roku tvoří dítko názor na svět, chudák třeba manželův brácha, do jednoho roku vyrůstal v děcáku. To už je asi odepsanej…

Ad vyřvávací metoda - myslím, že katty, dělá dobře, chodí k ní a tak. Nám dítko usínalo dlouho v pohodě… Pak se to změnilo, nevím, kde se stala chyba. Kvůli sousedům si vyřvávací metodu nemůžeme dovolit. Děláme to tak, že buď usne sám s malou pomocí - v postýlce, já ho hladím a pak odejdu, snažím se ale, aby usínal sám, aby se to naučil. Když to nejde a pořád řve a řve a řv, je jasný, že je unaven a nejde mu usnout, pořád se staví a tak, nastoupí tatínek a já trpim. Tatínek mu VELMI přísně vysvětlí, co má dělat, on lehne, je ticho a za chvíli spí. Tatínek u toho taky trpí, ale funguje to. A jestli ho má pak Tobík míň rád? Nevím, kdykoli ho vidí, chce být s ním…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
25.10.07 21:21

ono je to asi i temperamentu ditete-moje mala u me proste neusne-tedy usnula za poslednich pul roku asi jen dvakrat-fakt jo-jinak proste mou spolecnost bere jako fajn zabavu i kdyz uz je utahana jak kote a i tehdy ty oci nezavre a nezustane chvilku v klidu-takze pak to konci revem a nemuze zabrat-pritulit ji nemuzu to rve jeste vic ze nema moznost pohybu-takze u nas to jinak nez v jeji postylce nejde..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3799
25.10.07 21:57

Noemi - díky, určitě se s tebou přijdu poradit (ironický smajlík mi tu chybí)
ad vytváření názoru na svět - je to tak ať se ti to líbí nebo ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
25.10.07 23:21

Ahoj, přesunu diskusi do Když děti nespí :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama