Problémy s laktací půl roku po porodu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
166
25.6.22 08:04

Problémy s laktací půl roku po porodu

Ahoj maminky,

synovi je půl roku a přes měsíc už má příkrmy, které mu tedy dost chutnají. Jinak se ale i hezky kojí a dosud nebyl žádný problém. Jenže před asi třemi dny mě začalo hrozně bolet břicho jako na MS a k tomu mě bolelo i kojení (citlivé bradavky). MS zatím nikde, tak jsem si říkala, jestli třeba za dva týdny nedorazí a tohle byla ovulace… ale nevím. Každopádně od té doby mi zlobí spouštěcí reflex - dřív se mi mléko krásně spustilo, dokonce až moc rychle, do těch 4 měsíců malého stříkalo kolikrát všude kolem, protože to nestíhal pít a teď? Teď chudák saje a nic, je z toho mrzutý a pak brečí a samozřejmě se odtahuje. Místo mléka mu teď nic nedávám, aby se prostě hlady přisál (nechci skončit s kojením v 6 měsících, mám ještě dvě děti a kojila jsem je do dvou let i přes menstruaci). V noci jsme několikrát kojili, to jak byl rozespalý, tak to šlo, ale nad ráno už nám to nešlo, až nakonec začal řvát a prso vůbec nechtěl. Byl unavený, dala jsem ho spát, usnul… a teď si hezky hraje v postýlce a já se děsím další zkoušky (což vím, že stres má taky vliv na spouštěcí reflex, párkrát se mi to už stalo, že jak se na to moc myslí, tak se mi mléko nespustí). No prostě… nevíte, co dělat? Mám ho opravdu nechat vyhladovět, aby se přisál? Jinak od včerejška piju kojicí čaj, to doteď nebylo potřeba… tak uvidíme…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16158
25.6.22 08:06

Zkus nahřívat prsa před kojením.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
25.6.22 08:19

@JancaS84 To jsem taky dneska ráno dělala a nic… ale je fakt, že malej už se nechtěl přisát, řval, jakmile jsem ho strčila k prsu.

Teď to kojení dopadlo dobře, jak měl hlad, tak se snažil, já už v sobě měla teplý kojicí čaj, ale stejně ten spouštěcí reflex přišel později, než co vždycky.

Mám mu dávat teď ráno bílý jogurt, na který je zvyklý, nebo vynechat a radši kojit? Po něm ještě dokojuju, když chce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2052
25.6.22 09:10

@Podhoubi hlavne ho paneboze netrap hlady jen abys mohla kojit.. dej mu poradny jidlo a kojeni uz ber fakt jen jako doplnek a kdyby nahodou skoncilo driv tak co? tak nic, dite dostane UM a taky bude klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1175
25.6.22 09:16

Přes den koj v polospánku, to jsou miminka trpělivé s tokem. Takže buď při uspávání (kojit na balonu, v nosítku při chůzi, prostě tak jak normálně uspáváš) nebo při probouzení, tzn hned jak se zavrtí a začne se budit, dát prso. Nebo obecně kojení v nosítku bývá fajn, malý se mi v něm venku nakojí úplně nejlíp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2839
25.6.22 09:25

Jak psaly damy nademnou. Kojit v polospanku, pripadne nositku.

Ale neodpustim si - proc si zacinala u plne kojeneho ditete s prikrmy na patem mesici? Neprospival nebo co? Protoze u plne kojenych deti se doporucuje zacit az po 6m veku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
25.6.22 09:42

@Westie87 Prospíval hezky, řekl mi to pediatr kvůli asi imunologickému okénku…já u každého dítěte začala jinak a ani si to už pořádně nepamatuju… každopádně on mi to říkal už někdy v jeho 4 a půl měsících a já jsem čekala na to, až sám začne jevit zájem o jídlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20798
25.6.22 10:47

Taky mi ty prikrmy prijdou zbytecne brzo.

Kazdopadne par takovych obdobi jsme taky meli a prijde mi to uplne normalni, proste jsem kojila hodne v noci a ve spanku a pres den hledala polohu, kdy se nakoji - u nas to bylo vestoje s pohupovanim.
Po par dnech to vzdy preslo.

@Leenvecka píše:
@Podhoubi hlavne ho paneboze netrap hlady jen abys mohla kojit.. dej mu poradny jidlo a kojeni uz ber fakt jen jako doplnek a kdyby nahodou skoncilo driv tak co? tak nic, dite dostane UM a taky bude klid.

Ano, „trapila jsem deti hlady, abych mohla kojit“ - on ten hlad jednak nebyl az tak velkej, aby to bylo nejake trapeni, a ono to holt tak v zivote chodi, ze nektere veci bez nejakeho toho nepohodli proste nejdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2839
25.6.22 11:07

A navic po mesici prikrmu preci toho dite nesni tolik, aby mu to jidlo stacilo misto kojeni. Prikrmy jsou do roka u plne kojenych deti pouze o ochutnavani a seznamovani se s jidlem.

A navic - Kojeni neni jen o jidle preci. Takze “dej UM a bude klid” pro nekoho, kdo kojit chce, fakt neni reseni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
25.6.22 11:44

Ale já myslím, že to není o příkrmech jako o těch hormonech, že mu to teď nejde tak snadno a možná to mléko až tak nechutná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2633
25.6.22 14:22

Mě když začal takto zlobit spouštěcí reflex, tak jsem byla nakonec těhotná :mavam:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
25.6.22 20:16

@Kolicek95 Jo, to já taky - s druhým a dokojila jsem. 😅 Malá sama jednou řekla, že už nechce, přesně jí to nechutnalo a cítila jsem, že je tam mléka málo… Ale to teď, doufám, nehrozí, i když mě to taky napadlo. Ale musela by to být veeeeelká náhoda (po sestinedeli jsem si hned nechala nasadit antikoncepci, kterou jsem pak po dobrání sice vysadila, ale vždycky jsme se chránili kondomem). Ale jinak to bylo právě stejný jako s tím tehotenstvim, takže na 99% jsou to hormony, ale myslím si, ze to prostě už dostanu. No, snad to bude jen nějaké kratší období a zase se rozjede, každopádně díky moc všem. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
3.7.22 07:12

Tak napíšu, jak to dopadlo, kdyby třeba někdo řešil někdy to samé. Opravdu to bylo první ovulací, jak jsem si myslela. Dneska jsem to totiž dostala. Takže problém byl hormonálního původu, prostě mléko malému dva dny nechutnalo a taky mi ani moc neteklo, pak jsme normálně kojili dál. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat