Proč jsem stále tak nervózní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.18 18:23
Proc jsem stale tak nervozni

Ahojte,

Zhruba tak dva roky mam casto spatnou, spise nervizni naladu. Mozna si nekdo rekne, co je to zase za tema, ale ja uz opravdu nevim, samotnou me to stve…jsem stastne vdana, dve krasne uzasne zdrave deti, vse se dari, ale me stale prepadaji vlny vzteku, kdy me dokaze vytocit naprosta blbost, hned se zase uklidnim teda, nebo jen sedim, cumim a jako bych se nedokazala odreagovat…nebo podnikame nejakou rodinnou akci a ja jako by myslim na neurcite veci, na nic konkretniho, ale jako by me myslenky odvadely jinam, ani nevimkam, pritom na nic konkretniho…jsem casto unavena…aktivni jsem, ne ve sportu, ale obecne, vlastni podnikani, to me hodne bavi, rodina,…nevalim se…
Jsem stastna, ale jako by zvenku, zevnitr me uzira nevim ani sama co. Pred ctyrmi lety jsme meli rodinnou krizi, zadna nevera, problemy jineho typu, rok strasneho dna…beru citalek, od roku 2016,ale problem, ktery byl hlavni, kvuli kteremu prasky beru, je skoro pryc, ale ta divna nalada…nechapu ji ani ja sama, proc se mi neustale vzira pod kuzi…muze to byt nejaky dalsi projev deprese, nejaka dalsi jrji stranka…?
Stridaji se u mne nalady neskutecne…vys­lovene citim, ze uz neumim si radost uzit zcela naplno, jako kdysi…setkal se s tim nekdo?
Dekuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.18 18:35

Tak tohle dobře znám. U mě způsobené dlouhodobe nevyřešeným problémem, se kterým jsem nemohla vůbec nic dělat. Radu bohužel nemám, jen si myslím, že to u tebe bude úzce spojené s tou krizí, o které píšeš. Možná jsi něco nevyřešila úplně?

Adrasteia
Závislačka 2760 příspěvků 2 inzeráty 15.07.18 18:36

Ano, mám to samé. Bojuju s tím dlouho, ale už mi to někdy přerůstá přes hlavu. Možná to bude nějaká forma deprese, asi budu muset navštívit odborníka.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.18 18:38

Ten problem,co se stal kdysi,jiz vyresen je…jak s tim bojujete?me to neuveritelne stve a unavuje…

sediza
Ukecaná baba ;) 1593 příspěvků 15.07.18 18:39

Podle me je to právě tím dlouhodobým stresem-krizí. Člověk si to neuvědomuje, ale jak v tom žije dlouho, jakoby se ten organismus přenastaví a vznikne chronická nespokojenost-stres. Jako když dlouho neléčíte akutni anginu, máte to pak chronicky. Podle me by mohlo fungovat začít vyhledávat pozitivní věci. Koukat na veselé filmy, poslouchat „dobronáladovou“ hudbu. Obklopovat se radostnými lidmi, třeba psí jsou také veselí a dokážou pozvednout náladu. Pak mě napadá ještě meditace. Trávit hodně času v klidu s příjemnou knížkou. Pracovat, když Vás prace baví…musíte se zase"přenastavit". Ale je to jen takový můj pohled..

Emimin7
Echt Kelišová 9275 příspěvků 15.07.18 18:42

To je na psychologa. Jestli jsi na to neprisla za takovou dobu, tak uz to asi sama nevyresis. Pripadne to muze byt i ze skryteho zdravotniho problemu, nebo vyrazny deficit neceho.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.18 18:50
@Anonymní píše:
Ahojte,Zhruba tak dva roky mam casto spatnou, spise nervizni naladu. Mozna si nekdo rekne, co je to zase za tema, ale ja uz opravdu nevim, samotnou me to stve…jsem stastne vdana, dve krasne uzasne zdrave deti, vse se dari, ale me stale prepadaji vlny vzteku, kdy me dokaze vytocit naprosta blbost, hned se zase uklidnim teda, nebo jen sedim, cumim a jako bych se nedokazala odreagovat…nebo podnikame nejakou rodinnou akci a ja jako by myslim na neurcite veci, na nic konkretniho, ale jako by me myslenky odvadely jinam, ani nevimkam, pritom na nic konkretniho…jsem casto unavena…aktivni jsem, ne ve sportu, ale obecne, vlastni podnikani, to me hodne bavi, rodina,…nevalim se…
Jsem stastna, ale jako by zvenku, zevnitr me uzira nevim ani sama co. Pred ctyrmi lety jsme meli rodinnou krizi, zadna nevera, problemy jineho typu, rok strasneho dna…beru citalek, od roku 2016,ale problem, ktery byl hlavni, kvuli kteremu prasky beru, je skoro pryc, ale ta divna nalada…nechapu ji ani ja sama, proc se mi neustale vzira pod kuzi…muze to byt nejaky dalsi projev deprese, nejaka dalsi jrji stranka…?
Stridaji se u mne nalady neskutecne…vys­lovene citim, ze uz neumim si radost uzit zcela naplno, jako kdysi…setkal se s tim nekdo?
Dekuji.

Mám to podobne, taky 2 zdravé deti, zadne vaznejsi starosti a i presto obcasne výbuchy vzteku nebo naopak depresivni sklony - u me je zrejme spoustecem nevyspani po porodu behem toho 1.roku (kojila jsem 1.a kojim i 2.dite) a taky chytám nerva i z beznych situaci, nedokazu je resit s klidem, obcas na deti - 5 l. a 10 mes. i zarvu, za coz se stydim, ale v tu chvili proste kdyz zlobi, nechteji spat, starsi neposloucha, odmlouva, bouchnu a sla bych nejradši pryc a nechala je tam tatinkovi, at si ten jekot posloucha sam, kdyz ma jeste blby kecy ze takhle se asi neuklidni, hlavne ta mala - ale aby si ji vzal na chvili treba a me nechal si vydechnout, jit treba se psem sama, to ne, on by ji nechal klidne vyrvat treba hodinu, proc by ji pry mel uspávat, vyrve se a usne, to urcite…:( akorat jak jeste kojim, moje prakt.doktorka mi rekla, ze mi pri kojeni zadna antidepresiva neda, ze jdou vsechny do mlika, takze bych tu malou musela odstavit, ale chtela jsem kojit do roka. Pry si mam koupit v lekarne bylinky a sportovat a zaridit si hlídání. Ha ha. No docela jsem se divila, ja mela za to, ze dneska jsou uz AD, co se daji brat i v tehu a pri kojeni…aspon to tady kazdou chvili nekdo pise, co bere…ona to jeste konzultovala a pry fakt ne, tak nevim, jestli pockat do toho odstaveni a zkusit to jen tou prirodni cestou ted, nebo odstavit a radsi zacit brat AD driv, nez si znicim manzelstvi…a nebo jit rovnou k nějakému psychiatrovi, ktery s tim ma vetsi zkušenost a vi, co mi muze dat?

Silesiaca
Povídálka 13 příspěvků 15.07.18 18:51

Zdravotně jste zcela v pořádku? Co třeba dostatek minerálů (tetanie), hypofunkce štítné žlázy nebo neléčená celiakie? Všechny tyto nemoci se demonstrují i skrze neurologické problémy.

Uživatel je onlinejenny.fields
Nadpozemská drbna 25041 příspěvků 15.07.18 18:58

Zdravotni vysetreni a pak psychoterapeut.

terien
Echt Kelišová 8079 příspěvků 15.07.18 19:01
@Anonymní píše:
Mám to podobne, taky 2 zdravé deti, zadne vaznejsi starosti a i presto obcasne výbuchy vzteku nebo naopak depresivni sklony - u me je zrejme spoustecem nevyspani po porodu behem toho 1.roku (kojila jsem 1.a kojim i 2.dite) a taky chytám nerva i z beznych situaci, nedokazu je resit s klidem, obcas na deti - 5 l. a 10 mes. i zarvu, za coz se stydim, ale v tu chvili proste kdyz zlobi, nechteji spat, starsi neposloucha, odmlouva, bouchnu a sla bych nejradši pryc a nechala je tam tatinkovi, at si ten jekot posloucha sam, kdyz ma jeste blby kecy ze takhle se asi neuklidni, hlavne ta mala - ale aby si ji vzal na chvili treba a me nechal si vydechnout, jit treba se psem sama, to ne, on by ji nechal klidne vyrvat treba hodinu, proc by ji pry mel uspávat, vyrve se a usne, to urcite…:( akorat jak jeste kojim, moje prakt.doktorka mi rekla, ze mi pri kojeni zadna antidepresiva neda, ze jdou vsechny do mlika, takze bych tu malou musela odstavit, ale chtela jsem kojit do roka. Pry si mam koupit v lekarne bylinky a sportovat a zaridit si hlídání. Ha ha. No docela jsem se divila, ja mela za to, ze dneska jsou uz AD, co se daji brat i v tehu a pri kojeni…aspon to tady kazdou chvili nekdo pise, co bere…ona to jeste konzultovala a pry fakt ne, tak nevim, jestli pockat do toho odstaveni a zkusit to jen tou prirodni cestou ted, nebo odstavit a radsi zacit brat AD driv, nez si znicim manzelstvi…a nebo jit rovnou k nějakému psychiatrovi, ktery s tim ma vetsi zkušenost a vi, co mi muze dat?

Prosím tě to si chceš kvůli kojení zničit zdraví nebo co :zed: co to jako je „chtěla jsem kojit do roka“? No tak budeš kojit půl roku no bóže, ale dáš se do kupy.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.18 19:03

@Silesiaca mám hypofunkci šž, ale beru Letrox 50 už asi 6 let a výsledky vždy ok…
Nedostatek minerálů, to asi ne, měla jsem dost vyšetření z jiného důvodu…krevní testy xkrát, testy na onemocnění pohybového aparátů (kvůli bolestem páteře) na revmatologii, na autonomní onemocnění, onemocnění svalů, neurologie, RTG všude možně…preventivky dodržuji a žádný fyzický problém…v krevních testech by se nedostatek něčeho už asi ukázal…ne?
Ještě něco dalšího by to mohlo být…?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.18 19:05

Ještě…ten Citalec beru kvůli hypochondrii, abych doplnila…která se u mne rozvinula po tom rodinném problému…proto x vyšetření na vše možné. žila jsem po tom problému v neustálem stresu ze strachu o zdraví…stále jsem " měla" nějaký problém zdravotní a nikdy nic nenašli…Už je to lepší, už na to nemyslím, jen ta nálada… …doplnuji pro kompletnost …

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.18 20:16

Zkusebost mam jenom s dlouhodobym kojenim a tedy trvale nekvalitnim spankem, taky se dokazu rozcilit a byt vztekla behem par sekund a taky mi to vadi. Pricitam to te unave a hormonum - a dvema detem. Jedno casto place, druhe neposloucha a toto plus nevyspani je u me asi spoustec nervnich reakci :( M.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.18 21:20
@Anonymní píše:
Zkusebost mam jenom s dlouhodobym kojenim a tedy trvale nekvalitnim spankem, taky se dokazu rozcilit a byt vztekla behem par sekund a taky mi to vadi. Pricitam to te unave a hormonum - a dvema detem. Jedno casto place, druhe neposloucha a toto plus nevyspani je u me asi spoustec nervnich reakci :( M.

Jojo, jako bys psala o mne…anonym c.2…mne ze zdrav.duv.dr.ani nedoporucuje kojit dyl nez do toho cca roka, pro dite uz to pak ani vyzivny vyznam nema a taky beru prasky na stit.zlazu a tlak. Tak to uz by mela chudak slusny koktejl a mam v planu ji odstavit po dovolene, tam se asi jeste uspani u prsa, ktere nam ted celkem v noci funguje, bude hodit..mne se teda mladsi budi mnohem min nez starsi, ten byl zavislak a chtel kozu co 2h do roka a pul, pomohlo az to, ze se prestehoval do sveho noveho pokojicku. Mala usne kolem 9., vzbudi se kolem pulnoci, nebo tak hodku po, ale jen tak napul, u prsa vytuhne a spi cca do 5 - a pak uz je to loterie, nekdy usne zase u prsa hned, nekdy proste zacne koukat a pofnukavat a musim ji uspat jinak…ale to je jeste pohoda, kolem 5-6 mes. mela obdobi, ze byla schopna byt v noci po 1. probuzeni od te pulnoci vzhuru treba do 2, 3 nebo po uspani a přendání do postylky zase zacit fnukat, az jsem ji musela nechat spat v autosedacce nebo kocarku…ted zase rve uz pul hodiny v aute, at ji davam co ji davam…a doma kdyz nechce spat vecer taky dokaze pekne jecet…a ja to nedavam a jsem na nervy, u malýho jsem brecela, ted me to spis vytaci… ze vzbudi starsiho, manzela, ze ja nemuzu spat nebo delat si v klidu co potrebuju, treba varit na dalsi den, zehlit…pak odpadne v 10 a to ja uz taky a neudelam nic…nedokazu ten jeji jecak ignorovat a vim, ze kdybych sla pryc si treba zabehat, tatinek si bude delat svoje na PC nebo pujde klidne spat, da si spunty do usi a necha ji vyrvat si plice…a v aute pred tim uz vubec neuteces, nenadelas toho moc, kdyz proste nechce v te sedacce byt…kolikrat je mi z toho az fyzicky spatne, kdyz nic nezabira…

Uživatel je onlinejenny.fields
Nadpozemská drbna 25041 příspěvků 15.07.18 21:32
@Anonymní píše:
Mám to podobne, taky 2 zdravé deti, zadne vaznejsi starosti a i presto obcasne výbuchy vzteku nebo naopak depresivni sklony - u me je zrejme spoustecem nevyspani po porodu behem toho 1.roku (kojila jsem 1.a kojim i 2.dite) a taky chytám nerva i z beznych situaci, nedokazu je resit s klidem, obcas na deti - 5 l. a 10 mes. i zarvu, za coz se stydim, ale v tu chvili proste kdyz zlobi, nechteji spat, starsi neposloucha, odmlouva, bouchnu a sla bych nejradši pryc a nechala je tam tatinkovi, at si ten jekot posloucha sam, kdyz ma jeste blby kecy ze takhle se asi neuklidni, hlavne ta mala - ale aby si ji vzal na chvili treba a me nechal si vydechnout, jit treba se psem sama, to ne, on by ji nechal klidne vyrvat treba hodinu, proc by ji pry mel uspávat, vyrve se a usne, to urcite…:( akorat jak jeste kojim, moje prakt.doktorka mi rekla, ze mi pri kojeni zadna antidepresiva neda, ze jdou vsechny do mlika, takze bych tu malou musela odstavit, ale chtela jsem kojit do roka. Pry si mam koupit v lekarne bylinky a sportovat a zaridit si hlídání. Ha ha. No docela jsem se divila, ja mela za to, ze dneska jsou uz AD, co se daji brat i v tehu a pri kojeni…aspon to tady kazdou chvili nekdo pise, co bere…ona to jeste konzultovala a pry fakt ne, tak nevim, jestli pockat do toho odstaveni a zkusit to jen tou prirodni cestou ted, nebo odstavit a radsi zacit brat AD driv, nez si znicim manzelstvi…a nebo jit rovnou k nějakému psychiatrovi, ktery s tim ma vetsi zkušenost a vi, co mi muze dat?

Jít psychologovi. Proč do sebe hned rvát prášky?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >