Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@ančapepča jo Nato je silnejsi, ale pokud Putin vypusti atomovku, tak jsme v pr… vsichni, tak to bohužel je a to je i duvod, proc NATO válcit nechce, pokud k tomu nebude okolnostmi dotlačeno…
@welovefashion píše:
Priste radsi slovne, prosimpocitam si tu ty nuly, plus mimus mas pravdu, tusim, ze jich je o neco méně, protože dlouhodobe vymírají, ale proste urcite jich je 3× vic nez ukrajincu a myslim, ze on by se nebal pustit bojovat i zensky, kdyby k tomu doslo.. jemu jsou ty lidi bohuzel uplne u zadku no…
Jo jo, je mu to bohužel úplně u zadku ![]()
@welovefashion píše:
@ančapepča jo Nato je silnejsi, ale pokud Putin vypusti atomovku, tak jsme v pr… vsichni, tak to bohužel je a to je i duvod, proc NATO válcit nechce, pokud k tomu nebude okolnostmi dotlačeno…
Nato má taky atomovky, ale to je asi to nejkrajnější řešení ze všech. To podle mě nechce ani Putin, ale kdo ví…
@ančapepča píše:
Nato má taky atomovky, ale to je asi to nejkrajnější řešení ze všech. To podle mě nechce ani Putin, ale kdo ví…
Jasne, ze ma NATO atomovky, ale rozhodne je nechce pouzit ![]()
@welovefashion píše:
Priste radsi slovne, prosimpocitam si tu ty nuly, plus mimus mas pravdu, tusim, ze jich je o neco méně, protože dlouhodobe vymírají, ale proste urcite jich je 3× vic nez ukrajincu a myslim, ze on by se nebal pustit bojovat i zensky, kdyby k tomu doslo.. jemu jsou ty lidi bohuzel uplne u zadku no…
No, jsou a taky si myslím, ze by tam nahnal i ženy, ten se nebude stitit ničeho, jen aby neztratil tvar. A o atomovce přemýšlí, protože tvrdil, ze ne a je to lhář.
Protože Západ nedodržel dohody, které dal Rusku při sjednocení Německa, a to, že se NATO nebude rozšiřovat dál na východ. I Havel tvrdil, když jsme opustili Varšavskou smlouvu, že již nikdy do žádného vojenského paktu nevstoupíme, stejně jako Rakousko. A najednou jsme tam byli, a nejen my, ale i další země bývalého socialistického bloku a dokonce i pobaltské republiky. A teď začala se vstupem do NATO koketovat i Ukrajina a Západ nechtěl dát Rusku záruky, že do něho nevstoupí. Takže tam Putin vlítnul, aby ukázal Západu i Ukrajině, kde je její místo. Rusko nechce mít NATO na svých hranicích.
@ančapepča píše:
Nato má taky atomovky, ale to je asi to nejkrajnější řešení ze všech. To podle mě nechce ani Putin, ale kdo ví…
Jestli mu jeblo, což asi jo, tak je možný všechno.
@Anonymní píše:
Protože Západ nedodržel dohody, které dal Rusku při sjednocení Německa, a to, že se NATO nebude rozšiřovat dál na východ. I Havel tvrdil, když jsme opustili Varšavskou smlouvu, že již nikdy do žádného vojenského paktu nevstoupíme, stejně jako Rakousko. A najednou jsme tam byli, a nejen my, ale i další země bývalého socialistického bloku a dokonce i pobaltské republiky. A teď začala se vstupem do NATO koketovat i Ukrajina a Západ nechtěl dát Rusku záruky, že do něho nevstoupí. Takže tam Putin vlítnul, aby ukázal Západu i Ukrajině, kde je její místo. Rusko nechce mít NATO na svých hranicích.
To si myslim i ja, anonym, at tu zase nedojde k nadavkam, jak v jinych diskuzich, ze branime Putina……
@Ou píše:
Silovici je ta část ruského establishmentu, co pochází z armády a nebo tajných služeb a jeho přirozeným způsobem řešení je hrubá síla.
Za socialismu se říkalo jestřábi, ovšem to platilo pro „špatný“ Západ! ![]()
@Anonymní píše:
Protože Západ nedodržel dohody, které dal Rusku při sjednocení Německa, a to, že se NATO nebude rozšiřovat dál na východ. I Havel tvrdil, když jsme opustili Varšavskou smlouvu, že již nikdy do žádného vojenského paktu nevstoupíme, stejně jako Rakousko. A najednou jsme tam byli, a nejen my, ale i další země bývalého socialistického bloku a dokonce i pobaltské republiky. A teď začala se vstupem do NATO koketovat i Ukrajina a Západ nechtěl dát Rusku záruky, že do něho nevstoupí. Takže tam Putin vlítnul, aby ukázal Západu i Ukrajině, kde je její místo. Rusko nechce mít NATO na svých hranicích.
A udělali jsme dobře, stejně jako další státy bývalé Varšavské smlouvy a pobaltské státy! Kdyby to udělala včas i Ukrajina, Gruzie a další, nemusely by být tam, kde jsou dnes.
A žádná smlouva ohledně nerozšiřování NATO oficiálně neexistuje, ovšem Budapešťské memorandum je oficiální dokument! ![]()
Protoze, jak rekl kdysi Vaclav Havel, Rusko ma uz nekolik staleti problem, ze nevi, kde presne zacina a kde konci.
@veria píše:
Protoze, jak rekl kdysi Vaclav Havel, Rusko ma uz nekolik staleti problem, ze nevi, kde presne zacina a kde konci.
Ano, a Rusko má také zkušenosti, i díky nám z roku 1968, že sice Západ bude dělat bububu, ale proti němu si zasáhnout nedovolí. Přece jen je to atomová velmoc a po zuby vyzbrojená.
Kopíruju z jiné diskuze.
Jestli se nemýlím tak na Ukrajině proběhly svobodné volby a není mi známo, že by se prorusti zástupci dostali do parlamentu. Od samého počátku konfliktu v roce 2014 chtěli samostatnost.
nechtěli by kdyby nevyšel slavný zákon o zákazu ruské řeči. a propuštění státních zaměstnanců ruské národnosti…od učitelky po vojáka…to se také v sudetech nestalo…etnických Rusů je max.3.-3.5 milionu..neměli šanci cokoli ovlivnit
Ačkoliv jsem silný pacifista, a raději bych viděl řešení konfliktů diplomatickou cestou (ke které bohužel ukrajinská strana nebyla svolná), tak si dovolím pár poznámek.
Putinovi jde o demilitarizaci Ukrajiny, která je bezpečnostní hrozbou nejen pro oblast Donbasu, ale i pro Rusko. Od roku 2014 na Ukrajině vzkvétá neonacismus, Banderovci se oslavují jako národní hrdinové. Neonacistické bojové skupiny se i zapojily do bojů na východě Ukrajiny, a po celé zemi terorizovaly obyvatele nesouhlasícími s novým pomajdanovským režimem.
Ukrajinské ozbrojené síly provedly na území Donbasu od roku 2014 několik vojenských operací. Pravidelně tuto oblast odstřelují těžkými zbraněmi, a to až dodnes, i přes minské dohody. Používali i bezpilotní letouny, které shazovaly bomby na obydlené oblasti. Za dobu tohoto konfliktu zemřelo v oblasti Donbasu na 14 000 civilistů.
Také docházelo k ostrému omezování práv neukrajinských „menšin“, především ruských obyvatel na východě Ukrajiny. Ukrajinský parlament přijal zákony, které zakázaly používat ruštinu na školách, na úřadech, poté i v obchodním styku, ve všech obchodech a službách.
Je nutné si uvědomit, že obyvatelé Donbasu (tedy luhanské a doněcké oblasti) jsou převážně ruské národnosti. Tato oblast, kdysi nazývaná Novoruskem, je původní ruské území (tedy za posledních cca tisíc let), a až v roce 1922, při vzniku SSSR, byla tato oblast administrativně přiřazena k Ukrajinské SSR - nicméně stále to bylo jako součást většího celku - Sovětského svazu, a nikdo z bolševických diktátorů tehdy nepředpokládal, že se někdy rozpadne. Podobně např. v roce 1954 „daroval“ Chruščov Ukrajinské SSR (v rámci 300. výročí připojení Kozáckého chanátu k Ruské říši) původně ruský Krym (tedy od roku 1783, po vítězství Ruska nad Osmanskou říší).
Tedy celý ukrajinsko-ruský konflikt opravdu není černobílý, a je třeba na to nahlížet z různých úhlů a úrovní pohledu.
No…omlouvám se, ale část komentářů jsou jenom výroky lidí kteří neviděli realitu Donbasu… ano jsem z Donbasu a byla jsem tam i vím co říkám… je to genocida ruský mluvící PŮVODNÍCH obyvatelů Donbasu… Ukrajina chce jenom naší teritorii ale nás NE!!! Víte jak oni nám říkají? Nedolidí… a vše, co mluví ruský - pistole k hlavě… Co vy víte o „šedivé zóně“? A jak tam žijí lidí pod vládou ukr. vojáku??? Rabování, násilí a jsou chráněni ukr. vládou máji to dovolené… můžou vzít vaše auto, vlézt do bytu a vzít co budou chtít… Není to k smích… pomalu každí den na poště fronty ukr. vojáku, který posílají domu narabování věci… vrchol byl jeden voják který balil kování vrata!!! A Evropa vidí jenom Putina a „atresii“ rusu… cítím bolest a beznaději, že popírají se lidský práva a všechny kolem rvou - Sláva Ukrajině… sama lež… a mám držet hubu… nikdo nemluví o kvetoucím fašizmu na ukrajině… a že Bandera je národní hrdina… „civilizování“ svět zavírá na to oči… jenom aby to bylo proti Rusku…
Malé osvěžení paměti aneb Ukrajinská protože
Protože Evropská unie nutila Ukrajině nepřijatelnou asociační dohodu, ukrajinský prezident Janukovyč ji odmítl podepsat.
Protože prezident Janukovyč asociační dohodu s EU odmítl podepsat, nastal Majdan.
Protože nastal Majdan, vlády nad Ukrajinou se s podporou EU a USA zmocnily ultranacionalistické síly.
Protože se vlády nad Ukrajinou zmocnily ultranacionalistické síly, okamžitě přišly s návrhem na zrušení ruštiny jako úředního jazyka.
Protože ultranacionalistické síly přišly s návrhem na zrušení ruštiny jako úředního jazyka, začaly se východní ukrajinské regiony bouřit.
(Poznámka: Na východě Ukrajiny nežije proruské obyvatelstvo, jak nám už osm let bulíkuje Česká televize, nýbrž miliony Rusů. A protože na východě Ukrajiny žijí Rusové, cítí s nimi Rusko sounáležitost.)
Protože se východní ukrajinské regiony začaly bouřit, poslala na ně ukrajinská vláda armádu.
Protože ukrajinská vláda poslala na východní ukrajinské regiony armádu, akcelerovaly tam separatistické tendence.
Protože akcelerovaly separatistické tendence, ukrajinská vláda namísto nabídky rozumné autonomie dál harašila zbraněmi a přitápěla pod kotlem.
Protože ukrajinská vláda dál harašila zbraněmi a přitápěla pod kotlem, došla po osmi letech Rusům na obou stranách hranice trpělivost.
A jsme tam, kde jsme.
Tohle je možná vysvětlení, ale né omluva pro zabíjení a agresi. Je mi úzko, jak to všechno dopadne.