Proteinová dieta - doma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
zuzka1993
Povídálka 19 příspěvků 23.04.18 11:35
Proteinová dieta - doma

Dobrý den,
zajímalo by mě, zda máte někdo zkušenosti s ketonovou dietou „podomácku“. Myslím tím, že jste se nespolehali na žádné pytlíčky od KetoDiet a podobných firem.
Něco mám samozřejmě načteno, každopádně bych byla ráda za jakoukoliv osobní zkušenost, radu, na co si dávat pozor atd…Hlavně se v některých zdrojích liší názory na některé povolené/zakázané potraviny. Někde uvádí, že je dobré doplňovat to kokteljly a vitamíny, jinde zase ne. Mno mám v tom guláš. budu ráda i za kontakt přes zprávy, klidně i FB.
KetoDiet jsem zkoušela několik měsíců zpět, zhubla jsem, ale časem mi začaly obtíže s trávením a musela jsem to vysadit. Chtěla bych to tedy zkusit touhle „přirozenější“ cestou.

Moc díky všem


Reklama

Reakce:
 
Amys
Generální žvanilka 20633 příspěvků 23.04.18 11:42

@zuzka1993 Pokud jsi měla problémy s trávením, tak bacha na to. Různé ty proteinové kaše a nápoje jsou založené na syrovátce, která obsahuje vysoké množství laktozy a v dnešní době má spousta lidí intoleranci. Pak to způsobuje nadýmání, bolesti břicha a průjem… Intolerance k laktoze může vzniknout v každém věku a obecně k ní dochází skoro u všech lidí, protože laktáza (enzym, který laktozu ve střevech štěpí) postupně ve střevech ubývá, jak naše tělo stárne.

 
zuzka1993
Povídálka 19 příspěvků 23.04.18 11:51

@Amys Takže udělám lépe, když se opravdu vyhnu nápojům a různým preparátům a budu se stravovat „normální“ stravou povolenou při ketodietě- maso, jogurty, sýry zelenina?
Když se stravuji běžně, tak mi ovšem mléčné výrobky problém nedělají. Je pravda, že sklenici mléka jsem neměla ani nemapatuju. Spíš jím hodně jogurtů, piju kefír, sýry… ale po těch jsem nějak nevypozorovala, že by mi to dělalo zle.
 Díky

 
Avele
Závislačka 2624 příspěvků 3 inzeráty 23.04.18 11:55

@zuzka1993 V podstatě jsem takovou ketodietu doma držela a hodlám se k tomu zase vrátit. :) Jedla jsem maso, vajíčka, zeleninu, houby, mléčné tučné výrobky a občas jsem dala protein.

 
odlaska
Kecalka 252 příspěvků 23.04.18 12:01

Doporučuji skupinu na fcb: https://www.facebook.com/…26658260686/

Tam se právě stravují podle zásad bez používání pytlíčků či různých náhražek.

 
zuzka1993
Povídálka 19 příspěvků 23.04.18 12:02

@Avele A neměla jste problém s tím procesem ketózy? Že by jste z toho „vypadla“ po nějakém jídle? Hlídala jste si to nějak pH papírky nebo ste prostě přirozeně jedla to, v čem prostě jsou bílkoviny a nějaké počítání g sacharidů jste neřešila?
Já jsem hrozný stresař a hrozně si vše vyčítám. Prostě to hrotím… a z toho mám strach, že pak budu mlátit hlavou o zeď, že jsem něco zanedbala.

 
odlaska
Kecalka 252 příspěvků 23.04.18 12:02

A nebo knihu https://www.beletrie.eu/…m-miste.html?…

Tam se dá hodně načíst a vše vysvětleno tak, aby to člověk pochopil. Navíc nejde jen o zhubnutí, ale o celkové ozdravení organismu. ;-)

 
Amys
Generální žvanilka 20633 příspěvků 23.04.18 12:03

@zuzka1993 V zakysaném mléku už bývá té laktozy méně (je to mléčný cukr, takže tady už je částečně zpracovaný kvasinkami). Nicméně každému může (a nemusí) vadit něco jiného. Já třeba nemohu pít mléko nebo mít v něčem smetanu, ale bílý jogurt si sem tam dám. Vadí mi sice taky, ale ne tak moc. Koupit si nějakou proteinovou kaši se syrovátkou, tak budu mít takovou koliku, že asi probrečím noc… Takže dlé mého názoru jsou ty „náhražky“ opravdu pro lidi, kteří ví, že mají trávení vpořádku.

 
Avele
Závislačka 2624 příspěvků 3 inzeráty 23.04.18 12:04

@zuzka1993 Ketózu jsem měřila papírkama. Problém jsem neměla, já totiž nejedla sacharidy téměř vůbec…ty mléčné výrobky jsem jedla minimálně, abych právě sacharidy nepřekračovala.

 
Avele
Závislačka 2624 příspěvků 3 inzeráty 23.04.18 12:05

@zuzka1993 Ketózu jsem měřila papírkama. Problém jsem neměla, já totiž nejedla sacharidy téměř vůbec…ty mléčné výrobky jsem jedla minimálně, abych právě sacharidy nepřekračovala.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Knižní tipy: Čtení psané maminkami

Ocitnout se na mateřské dovolené je radost, ale mnohdy také starost. Své o... číst dále >

Hlavně se nebojte lékaře, říká odborník na křečové žíly

O žilním onemocnění se příliš nemluví a nepěkně vypadající žíly na nohách se... číst dále >

Články z Expres.cz

Václav Havel poslal milenku na potrat: Ber to sportovně, napsal jí!

Necelých sedm let po smrti Václava Havla se rozhodla promluvit. Jeho... číst dále >

Kemra s Hrušínským rozkmotřila milenka. Vše ukončila facka a nakonec rakovina

Šestadevadesáti let by se 22. června dožil klasik české herecké školy,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odpadky a modřiny. Co dělají rodiče úspěšných dětí jinak než vy?

Vychovávat dítě není žádná legrace. V době, kdy se záplava informací z... číst dále >

Australanka shodila za necelý rok 49 kg, aniž by vkročila do fitka

Původně štíhlá Teresa Venetoulisová ze Sydney se po dvou dětech projedla k... číst dále >


Reklama