Proteinová dieta - doma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zuzka1993
Povídálka 20 příspěvků 23.04.18 11:35
Proteinová dieta - doma

Dobrý den,
zajímalo by mě, zda máte někdo zkušenosti s ketonovou dietou „podomácku“. Myslím tím, že jste se nespolehali na žádné pytlíčky od KetoDiet a podobných firem.
Něco mám samozřejmě načteno, každopádně bych byla ráda za jakoukoliv osobní zkušenost, radu, na co si dávat pozor atd…Hlavně se v některých zdrojích liší názory na některé povolené/zakázané potraviny. Někde uvádí, že je dobré doplňovat to kokteljly a vitamíny, jinde zase ne. Mno mám v tom guláš. budu ráda i za kontakt přes zprávy, klidně i FB.
KetoDiet jsem zkoušela několik měsíců zpět, zhubla jsem, ale časem mi začaly obtíže s trávením a musela jsem to vysadit. Chtěla bych to tedy zkusit touhle „přirozenější“ cestou.

Moc díky všem

Reakce:
Amys
Generální žvanilka 20812 příspěvků 23.04.18 11:42

@zuzka1993 Pokud jsi měla problémy s trávením, tak bacha na to. Různé ty proteinové kaše a nápoje jsou založené na syrovátce, která obsahuje vysoké množství laktozy a v dnešní době má spousta lidí intoleranci. Pak to způsobuje nadýmání, bolesti břicha a průjem… Intolerance k laktoze může vzniknout v každém věku a obecně k ní dochází skoro u všech lidí, protože laktáza (enzym, který laktozu ve střevech štěpí) postupně ve střevech ubývá, jak naše tělo stárne.

zuzka1993
Povídálka 20 příspěvků 23.04.18 11:51

@Amys Takže udělám lépe, když se opravdu vyhnu nápojům a různým preparátům a budu se stravovat „normální“ stravou povolenou při ketodietě- maso, jogurty, sýry zelenina?
Když se stravuji běžně, tak mi ovšem mléčné výrobky problém nedělají. Je pravda, že sklenici mléka jsem neměla ani nemapatuju. Spíš jím hodně jogurtů, piju kefír, sýry… ale po těch jsem nějak nevypozorovala, že by mi to dělalo zle.
 Díky

Avele
Závislačka 2783 příspěvků 23.04.18 11:55

@zuzka1993 V podstatě jsem takovou ketodietu doma držela a hodlám se k tomu zase vrátit. :) Jedla jsem maso, vajíčka, zeleninu, houby, mléčné tučné výrobky a občas jsem dala protein.

odlaska
Kecalka 309 příspěvků 23.04.18 12:01

Doporučuji skupinu na fcb: https://www.facebook.com/…26658260686/

Tam se právě stravují podle zásad bez používání pytlíčků či různých náhražek.

zuzka1993
Povídálka 20 příspěvků 23.04.18 12:02

@Avele A neměla jste problém s tím procesem ketózy? Že by jste z toho „vypadla“ po nějakém jídle? Hlídala jste si to nějak pH papírky nebo ste prostě přirozeně jedla to, v čem prostě jsou bílkoviny a nějaké počítání g sacharidů jste neřešila?
Já jsem hrozný stresař a hrozně si vše vyčítám. Prostě to hrotím… a z toho mám strach, že pak budu mlátit hlavou o zeď, že jsem něco zanedbala.

odlaska
Kecalka 309 příspěvků 23.04.18 12:02

A nebo knihu https://www.beletrie.eu/…m-miste.html?…

Tam se dá hodně načíst a vše vysvětleno tak, aby to člověk pochopil. Navíc nejde jen o zhubnutí, ale o celkové ozdravení organismu. ;-)

Amys
Generální žvanilka 20812 příspěvků 23.04.18 12:03

@zuzka1993 V zakysaném mléku už bývá té laktozy méně (je to mléčný cukr, takže tady už je částečně zpracovaný kvasinkami). Nicméně každému může (a nemusí) vadit něco jiného. Já třeba nemohu pít mléko nebo mít v něčem smetanu, ale bílý jogurt si sem tam dám. Vadí mi sice taky, ale ne tak moc. Koupit si nějakou proteinovou kaši se syrovátkou, tak budu mít takovou koliku, že asi probrečím noc… Takže dlé mého názoru jsou ty „náhražky“ opravdu pro lidi, kteří ví, že mají trávení vpořádku.

Avele
Závislačka 2783 příspěvků 23.04.18 12:04

@zuzka1993 Ketózu jsem měřila papírkama. Problém jsem neměla, já totiž nejedla sacharidy téměř vůbec…ty mléčné výrobky jsem jedla minimálně, abych právě sacharidy nepřekračovala.

Avele
Závislačka 2783 příspěvků 23.04.18 12:05

@zuzka1993 Ketózu jsem měřila papírkama. Problém jsem neměla, já totiž nejedla sacharidy téměř vůbec…ty mléčné výrobky jsem jedla minimálně, abych právě sacharidy nepřekračovala.

arowana
Stálice 81 příspěvků 28.08.18 13:36
Ketonová dieta

ahoj, Četla jsem příspěvky v této diskuzi a musím upozornit na velké chyby, které tu někteří neznalí prezentují. Zabývám se touto dietou již roky a tak musím vyvrátit první nesmysl, a to ten že proteinové napoje obsahují laktózu. ANO levné produkty zvané proteinové koncentráty jsou v podstatě vysušená syrovátka a tak obsahují kromě proteinu i laktózu a mnoho dalšího odpadu.

Ale kdo by se jen trošku zamyslel a prohledal net, zjistil by, že existují i proteinové přípravky bez laktózy, těm se říká CFM Protein nebo hydrolizovaný protein. Z těch je filtrací odstraněn veškerý odpad a jedná se tedy o čistou bílkovinu bez laktózy a ostatního.

Kdo by chtěl vědět více nebo poradit s touto dietou, napište mi zprávu :-)

Merssy
Nováček 1 příspěvek 11.10.18 15:55

Zdravím, začínám s Ketodietou a tak budu ráda za každou radu, kterou zde najdu. Díky, Merssy

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

První slova Vojnara po rozchodu: Kopačky přišly před Vánoci, přestal jsem pít

Co stojí za rozchodem Petra Vojnara a matky jeho syna Sebastiana Andrey?... číst dále >

Všechno zlé pro něco dobré: Nové album Vondráčkové opanovalo hitparády

V osobním životě ji sice největší bitva teprve čeká, na poli hudebním však... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >