Průjem a zvracení u dítěte

Anonymní
21.7.15 11:43

průjem a zvracení u dítěte

Hezký den holky,

včera jsme byli u lékaře s mým 4 letým synem. Měl silný průjem /od neděle/..takže jsme dávali jen smectu a enterol. Ale dnes v noci začal zvracet, ráno taktéž /resp. dopoledne-vstával až v 10h/ jíst nechce nic. Zvrací i ten pitomý čaj. Teď spinká, potom zkusím dát kuskus s kuř. masem. Ale nevím zda to sní. Nebo myslíte, že jet na pohotovost? Tohle nikdy neměl. Dehydrovaný mi taky nepřijde. Pije, ale asi to neunese žaludek. Je mi ho tak líto :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1025
21.7.15 11:52

K doktorce a udelat vyter ze zadecku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9142
21.7.15 12:05

Jídlo bych nedávala, dokud zvrací. Pití po lžičkách co nejstudenější. Pokud by zvracení do odpoledne neustalo, tak doktor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.7.15 12:08

Ale on jedl naposledy snad včera odpoledne :-( a to pár lžiček vývaru..

• Nahlásit
  • Citovat
555
21.7.15 12:13

Ahoj, malý měl to samé nedávno, bylo to hrozné, takže jsme jeli na pohotovost. Paní doktorka nám poradila výbornou věc… za prvé slané tyčinky, ať jich sní kolik chce…a potom po kouskách kvalitní čokoládu… aby měl energii. Okamžitě to zabralo… začal hned i víc pít a už se to udrželo v žaludku. Zkus to, já jsem byla nadšená, ptz se mu ihned udělalo líp ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
555
21.7.15 12:13

Sorry, nevím co dělám špatně… všechny příspěvky vložím 2× :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5383
21.7.15 12:22

Pokud takto hodně zvrací, taky bych jídlo asi nedávala, maximálně po opravdu malých troškách suchary nebo piškoty. Pití vychlazené a taky po troškách. Když takto syn zvracel, měl strašnou žízeň, takže to do sebe klopil naveliko a do pár minut šlo vše ven. Pak jsem mu to dávala opravdu po lžičkách a to už udržel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24907
21.7.15 12:51

Ledovou vybublanou Colu dávat po lžičkách. Já mám vždy nachystané dvě sklenky. V jedné čistou colu a v drué smecktu a dávám lžičku obou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4231
21.7.15 12:53

Jídlo bych určitě nedávala, on to vydrží a potom dožene, ale jídlo mu teď jen podráždí žaludek. Taky jsem plašila, že malá jíst přeci musí, ale nemusí-právě naopak. A ten blažený pocit, když po nemoci doslova luxovala lednici ;)
Ledové pití-minerálka bez bublin, coca cola bez bublin, převařená voda. Po lžičkách, víc ne. Jak je na tom teplota/horečka?
Jen mi přijde, že to má naopak, bývá zvracení a potom průjem. Asi bych zavolala dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
21.7.15 12:56

Jíst bych také nedávala, když zvrací. Syn při zvracení čaj nesnesl vůbec. Dávala jsem po lžičkách Kulíška (je to sáček, jehož obsah se rozpustí ve vodě a je to rehydratační roztok právě při zvracení a průjmu) nebo studenou vodu. ten Kulíšek zvracel o něco méně než vodu, ale je slaný, tak ho někdy děti nechtěly. Ale naše děti když zvracely, tak to bylo třeba co 20 minut furt, několik hodin, i když nebylo co.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.7.15 12:57

Teplotu nemá. I když se vyzvrací, a já ho oblíkám a říkám mu, že doufám, že mě nepozvrací taky, tak se i usmívá. Ale je takový „unavený“

U dr.jsme byli včera. Měl jen průjem a zvracel jednou. Od večera na wc nebyl, ale zato k ránu začal zvracet. Teď spinká, až se vzbudí zkusím tu studenou vodu po lžičkách a uvidíme. Kdyby se to opakovalo, pojedu na pohotovost k večeru.

• Nahlásit
  • Citovat
2479
21.7.15 12:58

No tak, jestli zvracejícímu a průjmujícímu dítěti, které neudrží ani čaj dáš kuskus s masem, tak ho dorazíš. A až skončíte v nemocnici, tak to radši snad ani neříkej dr.
Tohle se léčí přísnou dietou, první den pouze tekutiny-po lžičkách, chlazené, rozhodně nedat napít větší množství, klidně i nějaký rehydratační roztok, třeba kulíška. A teprve druhý den, když to udrží přidat třeba suchý rohlík, piškoty, ev. při průjmu rýži s mrkví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.7.15 13:01

No rozhodně nedávat dítěti co zvrací a má běhavou jídlo.
Základ je zavodnit, klidně po lžičkách, dát Kulíška a maximálně pár piškotů, pokud už fakt poleze hlady po zdi.
Co na to ten doktor, u kterého jste byli včera? Je potřeba zjistit, jestli je to jen rozhozené trávení (např. z přeslunění) nebo nějaká bakteriální infekce nebo co to je…a pak postupovat dál.
Ale určitě nekrmit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.7.15 13:02
@Anonymní píše:
Ale on jedl naposledy snad včera odpoledne :-( a to pár lžiček vývaru..

jakého vývaru?? Na rozbouřené trávení je třeba mastný vývar to úplně nejhorší, cos mu mohla dát :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9142
21.7.15 13:09
@taibi píše:
Ahoj, malý měl to samé nedávno, bylo to hrozné, takže jsme jeli na pohotovost. Paní doktorka nám poradila výbornou věc… za prvé slané tyčinky, ať jich sní kolik chce…a potom po kouskách kvalitní čokoládu… aby měl energii. Okamžitě to zabralo… začal hned i víc pít a už se to udrželo v žaludku. Zkus to, já jsem byla nadšená, ptz se mu ihned udělalo líp ;)

Slané tyčinky se nám taky osvědčilo jako první jídlo po zvracení :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama