První 3 měsíce - zážitky, stavy, nálady

77
30.7.13 12:45

První 3 měsíce

Milé maminky,

pokud se některým bude chtít, ocením když napíšete své zážitky, stavy, nálady a pocity v druhém měsíci života vašeho miminka. Mám doma měsíční holčičku a vyhovět všem jejím požadavkům se mi ne vždy podaří bez záchvatů pláče, máme doma šílený nepořádek a sem tam i umírám hlady. Jediné co máme štěstí, že malá spí klidně alespoň v noci. Mnohdy se cítím bezradná a říkám si, jak dlouho ještě a proč miminka nemluví? 8o Píšu sem a prosím o zážitky, abych se uklidnila, že je to normální a přestala propadat zoufalství. Ocením jakýkoliv příběh. Děkuji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21860
30.7.13 12:50

Ahoj, tak u nás byly první asi dva týdny takový blbý, měla obrácenej režim a nespala, ale jinak přes den je to zlatíčko, od pár týdnů už spí i v noci tak, že nakojím, dám do postýlky, v případě, že usnula na rukách, tak vzbudím, ať je zvyklá umět usnout sama, bez chování. Ale i teď (za pár dní 3 měsíce) v noci ještě cca 1-3× vstávám, jak kdy, ve vedrech fakt i 3×… Ale jinak je taková bezkontaktní, furt se směje, stačí podávat dudel… :nevim: Jinak moje malá má požadavky asi jen 3, a sice mít plný bříško, čistou plenku a být dostatečně odpočatá… :nevim:

Jinak tvůj případ je asi normální, každý mrně je prostě jiný, no :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3409
30.7.13 12:50

Neboj je to naprosto normální, obvzlášť když je to první mimino ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
498
30.7.13 12:52

Ahoj, taky mame mesicni holcinku, je to druhe dite, takze varit a uklizet se v ramci moznosti musi, takze obcas si pobreci, neda se nic delat. Navic ji krmim odsatym mlickem, takze kdyz odsavam, proste nejsem k dispozici, musi ji stacit, ze na ni mluvim. Ale ona je idealni druhy dite, skoro neplace a hodne spi :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17568
@KatieBea píše:
Mnohdy se cítím bezradná a říkám si, jak dlouho ještě a proč miminka nemluví? 8o

ještě dlouho :lol: a miminka nemluví proto, že kdyby na tebe někdo 24 h denně volal „Mámo, pochovat!“, bylo by to úplně stejně úmorné, jako když vřeští :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133

Je to normalni a bude to lepsi ;)

ja nemit po ruce svoji mamku, tak umru hlady a zajdem na spinu. prvnich par tydnu jsem nebyla schopna niceho doma. prcek nespal ani v noci, trapily ho koliky, porad se nosil. rval nonstop - v kocarku, pri prebalovani, pri koupani…
ubehlo par tydnu a bylo z nej zlaticko :D
preji pevne nervy a vydrz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mončís
30.7.13 12:54

U mě byl šílený první měsíc… neustále jsem se bála, aby malá nebyla nemocná protože to určitě pak nepoznám když bude brečet.. vždycky se mi tak ulevilo když jsem jí uspala.. uf.. No první tři dny jsem chtěla utéct, vůbec jsem nevěřila tomu že to zvládnu! My jsme měli taky štěstí, protože spala a nijak nebrečela.. první měsíc byl i takovej hektickej než jsem si udělala vlastní režim.. no a dneska je jí půl roku, a nechápu jak jsem mohla bejt tak hysterická :D :D neboj, za chvilku nebudeš ani vědět..taky jsem trpěla hlady, ale jak si najdeš nějaký režim tak to bude v pohodě ;) chce to čas, až nebude jenom to ležící miminko tak uvidíš jak na všechny ty pocity zapomeneš!
Přeju hodně síly, za chvilku to všechno pomine :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
21860
30.7.13 12:56
@Etcetera78 píše:
ještě dlouho :lol: a miminka nemluví proto, že kdyby na tebe někdo 24 h denně volal „Mámo, pochovat!“, bylo by to úplně stejně úmorné, jako když vřeští :-D

Brrr, úplně mě děsí Vojtíkův metřík se 2 měsícema a 4 týdnama :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
77
30.7.13 13:02

Jsem vděčná za ty řádky, tak snad, nezbývá než doufat. Stávalo se vám, že mimčo nechtělo být u nikoho jiného kromě vás? Jo a když mi usne v náručí a odložím ji, tak je do 2 minut vzhůru dokud jí zase nevezmu. Tak jsem začala používat šátek, ale musím ještě jít znovu na kurz, někdy mám pocit, že je v tom taková zkroucená divně. Jenže v těchto vedrech se ani ten moc nedá použít. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17568
30.7.13 13:03
@Seizdra píše:
Brrr, úplně mě děsí Vojtíkův metřík se 2 měsícema a 4 týdnama :?

no jo, ty máš holt lepší :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
30.7.13 13:05
@Etcetera78 píše:
no jo, ty máš holt lepší :P
:zed: :zed: :zed: Taky ti to tak letí??
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
464
30.7.13 13:21

U nás to byla taky hrůza. sice už je malýmu za týden 5 měsíců ale na první dny se nedá zapomenout :zed: bolení bříška, kojení co hodinu a půl i v noci, obrácený režim.. :zed: nikdy jsem nebyla tolik unavená :roll: padala jsem na hubu, doma byl bordel, neuvařeno :oops: prostě jsem to totálně nezvládala :nevim: ale uplynul zhruba měsíc a režim byl v pořádku, uplynul další měsíc a bolesti bříška ustaly. a od třetího měsíce mi vydrží spinkat klidně celou noc :srdce: takže první dny si myslim že jsou pro každou maminku namáhavé a vyčerpávající, ale chce to čas :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
30.7.13 13:31

0

Příspěvek upraven 04.05.18 v 12:56

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
30.7.13 13:34

Zlepší se to, věř mi..u nás pomáhalo polohovací lehátko, kočárek, houpání na ruce..prostě jak kdy..ted už je to relativně hodné dítě i když šestinedělí bylo peklo!…ve 4měsících jsme zavedli režim(hlavně spánek po obědě!! na tom si trvám do dneška) a je klid, i když nepořádek je tu stále, ale co! vždyt bordel v bytě, štastné dítě! :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
77
30.7.13 13:38
@dendule4 píše:
vždyt bordel v bytě, štastné dítě! :mrgreen:

Tomu říkám přístup! :)
Děkuji moc, takové to bylo trpělivé miminko první tři týdny :roll: teď už brečí při přebalování, oblékání, koupání, prostě pořáááád :zed: :zed:
Ale vysavač je super věc, alespoň na chvilku klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama