První příkrm - kaše večer?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.9.21 15:34

První příkrm-kaše večer?

Maminky, prosím poraďte. Brzy nám bude 6mes. S příkrmy chci brzo začít. A protože jsem se už vážně dlouho nevyspala, tak mě napadlo zkusit jako první příkrm večer před spaním nějakou kaši. Myslíte že by to šlo? Jsme na UM, ale u nás vážně nehrozí, že by malej spal celou noc. Pořád se mi vzbouzi po těch třech hodinách a já se nutně potřebuji dospat nebo mi už hrabne a odpadnu! Tak mě napadla ta kaše…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27537
23.9.21 15:36

Ne, na noc bych nedávala. Když ho bude bolet břicho, nevyspíš se vůbec. A kde jsi to vzala, že v půl roce spí děti celou noc? :lol: to byl nějaký vtipálek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26195
23.9.21 15:37

No taky může mit opacny účinek a bude po kaši bolet břicho a nebude spát vůbec :nevim: začala bych klasicky zeleninou na oběd, ta kaše na noc už se moc nedoporučuje ani normalne, natož jako první příkrm, je právě dost těžká na trávení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2203
23.9.21 15:38

Zkusit to můžeš, ale zacala bych spíše s prikrmem. Joo a malá jedla večer kaši i mléko a stejně v noci pořád vstává, není to zárukou, že bude spát. Může i nemusí ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.21 15:38

@pikola často to maminky říkají, že když je dítě na UM tak spí brzo celou noc. U nás je to velký hov…

• Citovat
  • Nahlásit
2203
23.9.21 15:40
@pikola píše:
Ne, na noc bych nedávala. Když ho bude bolet břicho, nevyspíš se vůbec. A kde jsi to vzala, že v půl roce spí děti celou noc? :lol: to byl nějaký vtipálek?

To by me taky zajímalo. V půlroce jsem taky vstávala 2_4× za noc :D. A to třeba vstávala a nechtěla mléko..jen řadit. Ale spala jsem, když spala ona.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
517
23.9.21 15:40
@Anonymní píše:
@pikola často to maminky říkají, že když je dítě na UM tak spí brzo celou noc. U nás je to velký hov…

A jak často chce jíst přes den? Možná mu úplně nesedí mléko. My teď změnily značku UM a najednou se budí jen 1-2× za noc a ne s hladovým řevem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2203
23.9.21 15:41
@Anonymní píše:
@pikola často to maminky říkají, že když je dítě na UM tak spí brzo celou noc. U nás je to velký hov…

To není pravda, malé je rok a dva měsíce a pořád vstává v noci :-). Ano jsou děti, které spí celou noc, najdou se, ale není to pravidlem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7799
23.9.21 15:41

Ne, za mě kaše není dobrá volba na začátek. Podle rad je lepší začít zeleninou, potom přidat ovoce, až potom kaše. Jestli by šlo o kupované kaše, ta je sladká, potom hrozí, že dítě bude odmítat „méně dobrou“ zeleninu. Navíc bych řekla, že není úplně vhodné začínat lepkem, když do teď znalo bříško jen mléko. Vlastně se trochu divím, že ti pediatr nedoporučil příkrmy dřív. Klidně zkus příkrmy, ale třeba dýni, ta je do začátku vhodná, nezacpává jak mrkev, nenadýmá a chuťově dětem taky docela leze. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1923
23.9.21 15:43

Klidně můžeš začít s kaší večer, ale že se po ní spí celou noc, je mýtus, tak abys nebyla zklamaná. :) Děti se nebudí jen kvůli hladu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1276

Za zkoušku nic nedáš. U nás ale kaše večer měla efekt jako energeťák, takže dítě místo spaní skákalo po posteli, i když normálně usínalo v klidu. Je to ovšem individuální - některé děti po kaši spí, jiné se třeba budí žízní. Chce to vyzkoušet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27537
@Anonymní píše:

Tak všeobecně se děti na um přikrmují už od 4m. Ale nezačínala bych úplně kaší večer. Zkusit to můžeš, ale spíš to žádný velký efekt mít nebude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.21 15:48

Dobře, kaši dávat raději nebudu. Tak začnu zeleninovým prikrmem. Domácí máme jen mrkev. Tu bych mohla dát jako první příkrm? Vůbec nevím kde kupovat zeleninu… Tady žádný bioobchody nejsou a když jsem nedávno četla v MF dnes, jak je zelenina v supermarketech zapesticidovana, tak se mi z toho nechce vůbec vařit ☹️

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.21 15:50

@pikola mne říkal pediatr že i když je dítě plně na UM tak prý tak brzy rozhodně začínat nemáme takže jsem čekala doteď…

• Citovat
  • Nahlásit
26195
23.9.21 15:52
@Anonymní píše:
Dobře, kaši dávat raději nebudu. Tak začnu zeleninovým prikrmem. Domácí máme jen mrkev. Tu bych mohla dát jako první příkrm? Vůbec nevím kde kupovat zeleninu… Tady žádný bioobchody nejsou a když jsem nedávno četla v MF dnes, jak je zelenina v supermarketech zapesticidovana, tak se mi z toho nechce vůbec vařit ☹️

Tak kup skleničky, cenově to vyjde zhruba stejně a je to pohodlnější a máš jistotu, že je to z kvalitních surovin. Já když si spočítala kolik dám za nějakou bio zeleninu, nacpu do toho čas a dítě pak vezme dvě lžičky a plive to, tak sem najela na skleničky a měla svatý klid :D a ty suroviny v tom jsou dost přísně hlídané. Domácí sem dělala jen, když sme měli fakt něco svého ze zahrady, jinak se to moc nevyplatilo a děti mi stejně jedly radši tu skleničku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat